За страничните ефекти от ваксините...има ли пострадали дечица...

  • 181 477
  • 677
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 33
Чудех се дали някой повдига въпроса за ползата и вредата от ваксините, но моят син определено пострада. В началото приех на 100% тезата на докторите на недобре проследена бременност, но колкото повече чета и си наблюдавам детето се убеждавам, че просто са си плюли в устите. Истината е, че след повторната ПЕнтаксим и Хемофилус синът ми направи хидроцефалия. Последваха операция, клапа, ТЕЛК..... И още куп грижи и притеснения.

Бихте ли разказали в нашата група във фб вашата история? Нека повече хора научат за опасността от ваксините! Това е призив към всички, които за съжаление са с пострадали дечица, МОЛЯ Ви, споделете с нас!

http://www.facebook.com/groups/616843458342203/

# 631
  • Мнения: 56
Здравейте и се извинявам ако се повтарям,но някой да ми каже какво следва ако откажа да слагам ваксини доброволно с подпис при ЛЛ освен,че няма да ме приемат в ОДЗ,какво ще стане с предучилищната подготовка и след това,ще имам ли парична санкция?

# 632
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте и се извинявам ако се повтарям,но някой да ми каже какво следва ако откажа да слагам ваксини доброволно с подпис при ЛЛ освен,че няма да ме приемат в ОДЗ,какво ще стане с предучилищната подготовка и след това,ще имам ли парична санкция?

Мисля, че няма да имате проблем с предучилищната, санкции по телевизията поне казаха, че нямало все още глобени за не ваксиниране.

# 633
  • Мнения: 4 753
Здравейте и се извинявам ако се повтарям,но някой да ми каже какво следва ако откажа да слагам ваксини доброволно с подпис при ЛЛ освен,че няма да ме приемат в ОДЗ,какво ще стане с предучилищната подготовка и след това,ще имам ли парична санкция?

Мисля, че няма да имате проблем с предучилищната, санкции по телевизията поне казаха, че нямало все още глобени за не ваксиниране.

Много зависи... Като нищо може да имаш проблем с предучилищната, както и глоби за отказ от ваксини... Има глобени и още как...

# 634
  • Мнения: 1 376
стелт, ти какво направи с предучилищната? Ако искаш на лични  newsm78

# 635
  • Мнения: 56
Значи съм на никъде,комисията няма ни освободи никога,немога и да намеря ЛЛ,който формално да ни ваксинира.....немога да чукам от врата на врата и да питам дали ще направят нарушение заради моето дете,и в детската няма да ни вземат...ужас,ами по-натам?За предучилищна в училище пак ли ще ни откажат?Каква е глобата?Мам.... им когато не носят персонална отговорност е много лесно,и всичко това за пари,повдига ми се от тях.

# 636
  • Мнения: 1 070
Предучилищната не е ли задължителна?

# 637
  • Мнения: 55
Здравейте,

моето детенце е на годинка и преди няколко дни му биха Синфлорикс - ваксината, която си се бие на годинка. Вечерта направи нещо като временна парализа на крачетата (въпреки че парализа е пресилена дума) - влачеше ги, не можеше да стъпи на тях, плачеше, стояха като кашкавалени. За щастие всичко отшумя за около два часа, но пък за мен си остана ужаса и вече убедеността ми, че не искам да му слагам повече ваксини.

Та въпроса ми е как да действам от тук нататък, какъв е легалният начин?

Уведомих личната, тя каза, че не й е първият случай, от ваксината е и да не се притеснявам - ще му мине. Знам, че ХЕИ могат да освободят детето от ваксина, намерих в сайта им, че първо личната трябва да отложи ваксините с 6 месеца, после с документи, че е преглеждано и реагирало по някакъв не добър начин, да се отиде на комисия.

Някой минавал ли е вече по този път, трябва ли наистина да имаш сериозни проблеми, за да те освободят от ваксина? Има ли смисъл да опитвам по нормалния начин, или направо да търся някой, който ще се съгласи да впише ваксините, без да са поставяни.

От личната ми се струва, че не мога да очаквам кой знае каква подкрепа, но цялото семейство сме при нея и съм доволна, харесвам я, внимателна е, нямам проблеми с болнични и т.н., съобразява се с моето виждане за лекуване - в смисъл не искам да й навредя по някакъв начин или да си разваляме взаимоотношенията.

Какво ще ме посъветвате?

# 638
  • Мнения: 5 234
Според мен комисията ще ви даде отлагане с 6 месеца, но това е всичко. Трайно освобождаване не дават, поне в София такива са моите наблюдения. Успех!  Peace

# 639
  • Мнения: 33
В заключение нормите в Закона за здравето и Наредба 15, уреждащи задължителност на ваксините, влизат в противоречие с чл. 5 от Конвенцията за защита на правата на човека и на човешкото достойнство във връзка с прилагането на постиженията на биологията и медицината и с чл. 3, ал. 1 и ал. 2 от Хартата на основните права на Европейския съюз. Тези норми не следва да се прилагат, тъй като според чл. 5, ал. 4 от Конституцията международните актове, влезли в сила за Република България, имат предимство пред тези норми на вътрешното право, които им противоречат.



http://bgzemia.blog.bg/politika/2010/11/22/vnimanie-roditeli-vyz … o-vi-priti.638787     

# 640
  • Мнения: 33
Наложи се да ти го копирам от сайта Фема, защото не дават линкове....
Прочети внимателно, че никой ням аправо да ти спира детето от градина или училище заради твой отказ за ваксини! Просто с еобръщаш към прокуратурата!!!
приятно четене))

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … p;part=3&vc=1   

# 641
  • Мнения: 4 753
Наложи се да ти го копирам от сайта Фема, защото не дават линкове....
Прочети внимателно, че никой ням аправо да ти спира детето от градина или училище заради твой отказ за ваксини! Просто с еобръщаш към прокуратурата!!!
приятно четене))

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … p;part=3&vc=1   

Този материал колко е стар не зная, но поликлиники вече няма, а и през съдебната система минахме и имат право да спрат детето от градина при липса на задължителни ваксини...

# 642
  • София
  • Мнения: 2 082
Някой минавал ли е вече по този път, трябва ли наистина да имаш сериозни проблеми, за да те освободят от ваксина? Има ли смисъл да опитвам по нормалния начин, или направо да търся някой, който ще се съгласи да впише ваксините, без да са поставяни.

Какво ще ме посъветвате?

Дори да стигнете до освобождаване от ваксини, ще ви освободят само от Синфлорикс.

Голямото ми дете е трайно освободено от коклюшна компонента, т.е. от петвалентната ваксина, която се бие в момента, но от Приорикс не го освободиха, нищо че почти се стигна до летален изход след първа ваксинация с Пентаксим.

Т.е. не разчитай на легалния "нормален" начин.

# 643
  • Мнения: 33
ами ето една петиция- Подпишете за да се опитаме поне да променим нещо! Иначе ще си пишем анонимно тук още 10 години Cry

http://svobodenizbor.bg/bg/content/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B … D1%80%D0%B8%D1%8F

# 644
  • Мнения: 33
Много добре написано, за който има желание да чете:-)

http://www.otizvora.com/2013/06/5625/

Общи условия

Активация на акаунт