Локално парно

  • 93 874
  • 165
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 372
  Ние днес ще си поръчаме котел и радиатори ooooh! да си правим локално парно,но искам да попитам какви са ви отзивите за котлите Виадрус ?Радиаторите ни ще са алуминиеви -били по-добри ,ама така и не ми обесниха защо.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 672
Мисля, че да се използват и двете е най-добре. Дървата изгарят по-бързо, а въглищата доста по-бавно. Въглищата поддържат топлото  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 437
Взимайте си въглища...няма да се разорите  Laughing Цапа се самото котле и комина.
Ние ползваме и двете- дърва+въглища. Слагам дърва (миналата зима сама се оправях с котлето и детето bowuu), посл емалко въглища, после пак дърва. Като поизгори- пак въглища. Е, на няколко пъти прегря системата, но свикнах как да не го правя.
Вечер, ако заредя котлето до горе, сутринта към 8ч вече е позагаснало и у нас е хладно.

# 18
  • Мнения: 220
Цитат
Взимайте си въглища...няма да се разорите   Цапа се самото котле и комина

и параджията се цапа  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Цитат
Е, на няколко пъти прегря системата, но свикнах как да не го правя.

ти като не си взривила къщата  Joy

колкото до котлите Виадрус - ефтини, яки, чешки, хубави... само че аз не си взех... аз съм с италиански Sime - по-лек от виадруса / все пак - ще трябва да се занесе и монтира /, по-голяма паст - по лесно се вкарват въглища и дърва. маааалко е по-скъпичък...

# 19
  • Мнения: 1 881
Записвам се да следя темата, че ще живеем в къща и предвиждаме такъв начин на отопление;)

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
 Калоричност в MJ на масово използваните горива

Вид гориво                             Калоричност
Горивна нафта                               49,2
Брикети от кафяви въглища          19,5
Кафяви въглища                             15-16
Въздушно суха твърда дървесина   6,5
Въздушно суха мека дървесина       5,8
Прясно отсечена дървесина            4,2
Дървесни брикети и пелети          18-19 (това е под въпрос малко)
Изводите са за вас....

и още един източник http://www.bulfor.net/ppdocs/doc_359.doc

# 21
  • Мнения: 460
ние сме на донбаски/мисля че така се казват/въглища и си е супер! Hugтопличко уютно .какви антих.фризи какво нещо пишете,идея си нямам! Thinking

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ползваме въглища.

# 23
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
За чешкия котел Виадрус мога да кажа само хубави неща .Ние сме с такъв,и след 1 год,ползване  НЯМАМ никакви оплаквания.Само,че трябва да се изчисли мн.добре какви киловати да се вземе,че ако е малък не въши добра работа Peace

# 24
  • Мнения: 753
от 2005 година се отопляваме с водна система - къщата е на 2 етажа всеки по 250 кв., страшно съм доволна, използваме дърва...
в града сме на климатици и е коренно различно отоплението, но в апартамент е доста кофти с тези дърва...

# 25
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 669
какви антих.фризи какво нещо пишете,идея си нямам! Thinking

Ама антифризът няма нищо общо с горенето  Mr. Green
Той е вместо водата в радиаторите  newsm60

# 26
  • Мнения: 165
С въглища.Донбас.

# 27
  • Мнения: 165
Вчера запалихме котлето с дърва. Периодично зареждахме, но вечерта като го заредихме в 1 часа, сутринта като станах за работа в 8 още си имаше въглени. Сложих пак дърва и пак се разгоря. На нашия котел има една врътка колко градуса да поддържа водата (май)  Laughing , понеже не е много студено още сме го оставили на 50 градуса. Максимума е 90. Зимата ще вземаме въглища, няма какво да му мислим   bouquet
Обаче тва с антифриза и мен ме озадачи. При нас системата е пълна с антифриз, но само за към слънчевите батерии, за да не замръзва зимата водата към тях. Но за парното май е само с вода. И значи ако заминем някъде зимата и не го палим ще замръзне  newsm78
А има ли значение, че при нас всички тръби минават през къщата. Нямаме външни на големия студ?

# 28
  • Мнения: 220
Цитат
На нашия котел има една врътка колко градуса да поддържа водата (май)   , понеже не е много студено още сме го оставили на 50 градуса. Максимума е 90.

тая врътка къде е???

ако е вързана със синджирче за вратичката е за подаване на въздух/ кислород/ - за поддържане на горенето.... ако е на тръбата за топлата вода е за включване и изключване на помпата...

е е много ефективно да се пълни системата с антифриз, щото ако е 200-300 л. по 3-4-5 лв. - има антифриз и от 14 лева - де ще му излезе края.... при положение че го сменяш на 2-3 г. щото с един и същ антифриз цял живот не става  #Crazy #Crazy #Crazy

# 29
  • Мнения: 19 485
Абе не зная колко са по-добри въглищата, ние сме на дърва - пиролиза, а нашия съсед е на въглища. Като се запали нашия комин, мирише на изгорели дърва, а неговия - леле мале!!! Пуска едни тежки димилки на стотици метри... Съседите не могат да си отворят прозорците. Мирише като на ж.п. гара. И дима е един тежък и се стеле надолу към прозорците. Така че не зная колко им излиза на тези хора да си поддържат това отоппление, но аз изтръпвам като видя, че от комина му излиза пушек.

Общи условия

Активация на акаунт