Въпрос към мамите,които получават пари за майчинство

  • 2 572
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 672
Опс грешка - исках да кажа


Така че за да не стават неща от типа на НОИ изпратили болничния, ама той не пристигнал, най-искрено ви съветвам, ако не си получите ПАРИЧКИТЕ в рамките на 2 месеца след като ви е издаден БОЛНИЧНИЯ, да звъннете на счетито да го попитате дали ви е занесъл болничния, ако да кога и кога са платили осигуровките...

Успех на всички!

Извинявайте за грешката ама цяла сутрин си оправям болничния и гледам да не объркам нещо и главата ми пуши вече . . .

# 16
  • Мнения: 2 587
Милички мами-

че от НОИ са бавни, мудни и некомпетентни е факт. Истината обаче е че много често да не послучавате паричките по 4-5 месеца значи проблема най-вероятно не е в НОИ, а е в работодателя, който я не ви е внесъл здравното, я не е изплатил осигуровките, я кой знае какво е направил..

Аз си ги получавам директно от НОИ и си ги взимам с четири месеца назад,сега си ги взех за юни.Добре е че не разчитам на тези пари,че щяхме да си седим гладни с детето.

# 17
  • Мнения: 521
Ох с тези болнични от НОИ е кошмар, и после щели да се раждат деца в БГ да ама те се подиграват с нас

# 18
  • София
  • Мнения: 9 111
Септември наистина има 19 работни дни. Относно закъсненията и моите закъсняваха с много. Даже бяха сметнати грешно- почти наполовина. После ги преизчисляваха. След това ги преизчисляваха втори път. Звъняла съм почти всяка седмица. Писах жалби. Сега всичко си ми е наред вече. До 5-то число на месеца си получавам парите за предния месец. Търсете си правата!!!!!!! И ако се бавят парите, звънете и давайте зор, доката не си ги получите.

# 19
  • Мнения: 185
Милички мами-

че от НОИ са бавни, мудни и некомпетентни е факт. Истината обаче е че много често да не послучавате паричките по 4-5 месеца значи проблема най-вероятно не е в НОИ, а е в работодателя, който я не ви е внесъл здравното, я не е изплатил осигуровките, я кой знае какво е направил...

Така че за да не стават неща от типа на НОИ изпратили болничния, ама той не пристигнал, най-искрено ви съветвам, ако не си получите болничния в рамките на 2 месеца след като ви е издаден, да звъннете на счетито да го попитате дали ви е занесъл болничния, ако да кога и кога са платили осигуровките...

Успех на всички!

В моя случай определено става въпрос за забавяне от НОИ, лично проучих нещата преди да го заявя. От НОИ си казаха, че на 3.10 са го изпратили(извели) за връщане и в деня в който им звъннах да ги питам, тогава казаха че вече пътувало към пощата, но и днес го нямаше.
Определено болничния е занесен в НОИ от счетоводството и осигуровките са платени в това съм сигурна, поне за моя случай.

# 20
  • Мнения: 481
Незнам ,момичета..но днес се скъсах да звъня в НОИ и все бяха заети консултантите.От София съм-как успявате да се свържете?Аз утре пак ще опитам,от авкуст чакам за пари а в картата няма нищо...просто нямам думи.Дали ще се оправи всичко?

# 21
  • Мнения: 185
Незнам ,момичета..но днес се скъсах да звъня в НОИ и все бяха заети консултантите.От София съм-как успявате да се свържете?Аз утре пак ще опитам,от авкуст чакам за пари а в картата няма нищо...просто нямам думи.Дали ще се оправи всичко?

Аз набирам докато ме включат на изчакване до сега съм чакала до 10 минути.
Набирам дава заето изчаквам малко, прекъсвам, пак набирам и така докато ме включат на изчакване.

# 22
  • Мнения: 402
Щом става въпрос за НОИ всичко е възможно, аз преди пет дни си получих парите за май.

# 23
  • Мнения: 133
Оставам с впечатлението, че ако не се обадиш да видиш, какво става, пари не можеш да получиш, така ли е?!
Любопитна съм обаче майките, които пишат, че са получили пари за 3-4 месеца назад (например сега са им изплатили май или юни) обаждали ли са се, за да задвижат нещата или просто ако чакаш без да се обаждаш и да даваш зор, парите си ги получаваш с такова закъснение???

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
На всяко 10 число от месеца ми е преведено майчинството-работодателят ми е коректен!В други теми съм писала не винете НОИ,а си проверете дали са ви внесени осигуровките!

# 25
  • Мнения: 430
На всяко 10 число от месеца ми е преведено майчинството-работодателят ми е коректен!В други теми съм писала не винете НОИ,а си проверете дали са ви внесени осигуровките!
На 10 ли превеждат пари -майчинство не е ли след 20 ти?

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
На мен на 10 ми е преведено PeaceТогава ни изплащат и заплатите,сега вече и е похарчено Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 14 710
Ако не звъниш и мрънкаш непрекъснато по телефона, а най-добре на място-никой няма да ти задвижи нищо-едно малко нещо да се обърка и болничния блокира в системата им и там си стои, докато не им кажеш. Имах проблеми с първия и втория болничен(засякоха се няколко дни заради по-рано раждане)-оправиха го, когато отидох на крака с бебето в ръце. Оттогава всеки месец до 5-ти взимам пари за предишния месец без забавяне(това пък зависи от работодателя-да подава навреме и коректно данни за осигурителния статус)

# 28
  • София
  • Мнения: 9 111
Системата на НОИ е от тази година, т.е. сравнително нова. Стават грешки и забавяние, но вие като потребители на тази система трябва да звъните, ако има проблем или забавяне, за да помогнете да заработи по-добре  Peace Не става само с чакане  newsm03.

# 29
  • Мнения: 486
Аз явно съм изключително рядък случай - НОЙ ми изплащат майчинството много редовно/всеки месец/.Забавяне имаше само за 1-вият месец.

Общи условия

Активация на акаунт