ПЛЕВЕН - слънце и студ

  • 17 188
  • 273
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 860
Валенце, страхотно е това, което разказваш за Буби. ))) Вярвам, че ще има още много нови неща, които ще може да прави и ще говори още по-хубаво. ))) А и е такава красавица. )))
Валенце, много се радвам за Буби  Hug
Благодаря ви!  bouquet
А Мими цяла вечер плаче за баща си Cry.Откакто е тръгнала на градина ,за първи път се случва да е дежурен.И тя нарежда като стара баба :татиии,къде си,татенцеее.Откъде ги измисля не знам.Хем се разбрахме,че е на работа,хем говори преди малко с него по телефона.Сега се е кротнала уж.

# 16
  • Мнения: 5 278
Я да се запиша и аз,че да следя темата. Иначе ние цял ден сме вкъщи,жалко че не можахме да излезем,беше хубаво времето следобед,но като не мога да изляза сама Sad А мъжа ми беше уморен и искаше да поспи,та и ние се превъртяхме вкъщи.
Дикси,изглежда твоите надежди ще се оправдаят Sad Направо ме хваща депресията само като си помисля,че ще има истинска зима. Защо не съм се родила някъде по-на юг,например в Испания или Гърция. Като чуя някой да казва,че зимата при тях е над нулата и истински му завиждам.
Валенце, Буби е страхотно дете и с такива страхотни родители няма как да не се справи. И все повече ще напредва с вашата подкрепа и любов Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 070
Валенце, да знаеш, много им се радвам  и на двете ти момиченца. Мамини сладки.
Успех Пламси!

Аз ходих на интервю в Посредник и в петък ще разбера дали ще почвам там. Естествено на много ниска заплата, пък после каквото си изкарам от втория месец насам. Ще видим.
Писах в една друга тема, но да споделя и тук, че се впечатлих.
попървам анкета, която ми дадоха от групата на Яна. Ето въпросите:

-Кои се причините да настаните детето си в 7ОДЗ...?
- Трите най-важни неща, които ние, педагозите, трябва да знаем за вашето дете.
- Какво доставя най-голямо удоволствие на вашето дете?
- Какви са безпокойствата ви по отношение на детето?
- Как прекарвате времето посветено на вашето дете?
- По какви теми, свързани със здравето, развитието и възпитанието на децата желаете да получите информация /на "Училище за родители", родителски срещи, консултации или информационни табла/...
Посре следва да изброим областите, в които бихме желали да се включим или помогнем с каквото можем - изготвяне и набавяне на материали за заниманията, работа с децата в занималната в удобно за мен време, помощ при организиране на празници и екскурзии, участие със специални умения - и тук са изредени куп неща - реклама, шиене, плетене, градинарство и от сорта...Включително и Оформяне на природен кът в занималнята - цветя, аквариум, хамстер, папагал.

Впечатлих се честно...да видим по нататък как ще е.

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Писах в една друга тема, но да споделя и тук, че се впечатлих.
попървам анкета, която ми дадоха от групата на Яна. Ето въпросите:

-Кои се причините да настаните детето си в 7ОДЗ...?
..........
.........
Впечатлих се честно...да видим по нататък как ще е.
Деси, в нашата градина също попълвахме подобна анкета. И аз бях впечатлена. Дори като за начало се включих в покупките за градината (ходихме няколко майки), уших новите покривки за масичките в нашата група, уших и новите им кърпички за изтриване - тук малко не се замислих като приех задачата, защото бройката се оказа впечатляваща (24 деца х 10кърпи=250броя  #Crazy), но се справих. Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 9 860
Валя,на нас ни искаха по 20 кърпи,но ни ги искаха ушити.На мен една съседка ми ги уши.
Деси,много е хубаво това с анкетата.Дано и при нас достигне.Аз четох,че в Сф правили анкета сред родителите с какво хранят децата си,в смисъл дали ги хранят здравословно.Идеята била да се промени храненето в детската градина.Защото сега с тия маргарини,флуорирани млека... SickА аз днес сутринта видях как лелите разпределяха за групите нещо,наподобяващо на хапчета.След малко като заведа Бубка ще питам какво им дават,защото мен никой не ме е питал дали съм съгласна. Crossing Arms
Фурор,как е Радост?

# 20
  • Мнения: 1 951
Снощи погледнах, че никой не беше писал в темата ни. Преди малко пак погледнах - пак никой. Вие нова тема сте започнали, без да изпишем старата  Laughing

 Аз ако има кажа истинската причина да си запиша детето в тяхното детско заведение, никак няма да им се харесам  Joy

Още една вила - за тези, които търсят:
http://www.villacolour.com/bg.htm
Мерси за съпричастността   bouquet

Честито на Пламси за новата работа!

Валенце, редиш ли зеленчуците вече?    Wink

Ние вчера излизахме следобяд, беше много хубаво времето. Днес отново ще е така, че и по-хубаво  Peace

Фурор, как е Радост? Ходихте ли при д-р Българанов?

# 21
  • Мнения: 5 026

Ние вчера излизахме следобяд, беше много хубаво времето. Днес отново ще е така, че и по-хубаво  Peace
И аз днес ще се смъкна по центъра.Вчера,като ходихме за храната, беше студ, а следобед го размотах пак по Сторгозия. Днес-по магазините, имам да харча пари  Whistling
 Да попитам и аз за Радоска?

# 22
  • Мнения: 234
Здравейте и от мен в новата темичка.  Stop
Да ви се пооплача и аз малко.Водих Мими при д-р.Маринов/УНГ/ във втора п-ка.Рече и отсече,че трябва да режем третата сливица на детето.Пък аз съм много против това,като се има в предвид ,че тя няма необходимите симптоми за да се стигне до това решение.Много искам да получа поне още едно мнение на специалист по въпроса и май ще пробвам при д-р Българанов.Прочетох от старата темичка информация за него,та ще си помисля дали да я заведа да я прегледа и той.Омръзна ми личната да ми тъпче детето през две седмици с антибиотици и да не си признава,че не може да я излекува.
Сега пак е болничка,има налепи по сливиците ,събота и неделя беше дори с температура,а  педито ме убеждава в понеделник,че е нормално да ги има щом ходи на ясла.Направо не знам вече какво да направя с това дете,за да укрепне поне малко и да боледува по-леко и по-рядко.  Tired
Дано при вас всичко да е наред.Весел и слънчев ден ви желая.

# 23
  • Мнения: 234
Сега разбрах от разговор с позната,че д-р Българанов е специалист по детски болести,а не точно уши,нос,гърло.Май ще се ориентирам към Авис медика и д-р Вълков.Поне е доцент човека и сигурно ще ни обърне внимание както трябва .Пък ще видим какво ще ни каже той по въпроса.

# 24
  • Мнения: 1 951
Направо не знам вече какво да направя с това дете,за да укрепне поне малко и да боледува по-леко и по-рядко.  Tired


Теб какво те притеснява за махането на третата сливица?

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Сега разбрах от разговор с позната,че д-р Българанов е специалист по детски болести,а не точно уши,нос,гърло.Май ще се ориентирам към Авис медика и д-р Вълков.Поне е доцент човека и сигурно ще ни обърне внимание както трябва .Пък ще видим какво ще ни каже той по въпроса.
Точно от него не очаквай "да ви обърне внимание както трябва" Специалист е, разбира си работата - спор няма, но отношението му към пациентите е незадоволително - не обяснява нищо. Аз преди година ходих при него и при д-р Николов - разликата в отношението е огромна. Николов половин час разговаря с нас и обясняваше състоянието на детето, какво се е случило, какво би могло да се случи, защо се налага отстраняване на сливицата. Остави ни ние да решим. Аз също бях много против отстраняването й.

# 26
  • Мнения: 1 951
Третата сливица, освен да вреди, смисъл от нея няма.

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Третата сливица, освен да вреди, смисъл от нея няма.
Защо?

# 28
  • Мнения: 1 951
Третата сливица, освен да вреди, смисъл от нея няма.
Защо?
Ами "третата" сливица или назофариенгеална се нарича няма същите функции като другите две сливици - небни тонзили .  Тя след едногодишна възраст се увеличава в резултат на инфекции. Като се увеличи вече започва да създава само проблеми и най-добре е да се отстрани оперативно. Затруднява носното дишане, детето диша с отворена уста и похърква нощем,  предлазполага към отит и синузит, защото пречи на отвора на Евстахиевата тръба,може да намалее слуха, и най-вече детето непрекъснато боледува от от инфекции на носоглътката. Да не говорим, че децата с увеличена трета сливица имат и характерен израз на лицето - горната устна е леко повдигната, полуотворена уста, формата на носа се променя...
Абе мога и още да напиша, но трябва да си прочета в детските болести, за по-точна информация  Crazy

# 29
  • Мнения: 234
valja,надявам се д-р Вълков да ни обърне внимание,защото преди малко се обадих и записах час при него .Ще водя Мими довечера,пък ще видим.
дикси,махането на третата сливица на дъщеря ми нямаше да ме притеснява,ако имаше всички тези симптоми,които дори ти си описала по-горе.Мими боледува от ангина,гнойна ангина,херпангина .Лекувахме алергия на два пъти пролетта и лятото.Два пъти имаше отит,последния беше преди месец.Съответно всичко това се придружава от антибиотици,но хъркане и дишане с отворена уста не сме забелязали.През времето,когато е здрава си диша съвсем спокойно и нормално.Понятието здрава,обаче не е точно ,защото когато не пие антибиотик ,то се налага да и давам сиропче за кашлица .Всичко обаче започна,когато тръгна на проклетата ясла. На детето му харесва да ходи и да е сред децата,но не му се отдава често и за дълго.  Tired
Надявам се да открием вече правилното решение на проблема,защото си натрових детето с всякакви илачи.

Общи условия

Активация на акаунт