Има ли френскоговорящи майчета?

  • 4 899
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
2. Хвани си френскоговорящ любовник.
Но да не знае никакви други езици, а да
сте влюбени до уши, че и отгоре. Помага.
Ох.....
 smile3551

# 16
  • Мнения: 181
И аз съм завършила френска езикова гимназия - преди много, много години. Използвах метод, който и след това много ми помага - освен писане до скъсване на думите, се стремях по-сложните да ги свързвам с близко звучаща дума - българска или френска.
Хубаво е да се научат правилата за произнасяне и тогава вече е лесно - гарантирам ти, че не се забравят!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 161
Учила съм френски 5 год. Но най - бързо стана когато  бях в друга страна и ми се наложи да говоря само на френски. Тогава падат бариерите и самият език се учи лесно и бързо  Peace
Сега ми е много тъпо обаче когато трябва да  говоря нещо на английски , имам големи проблеми с произношението  и  с това "л"  Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 550
Както са казали и останалите възпитанички на френската гимназия - езикът е труден и изисква постоянство. Но не е невъзможно да се научи, само желание и воля  Peace Аз го учих 5 години във френската, после две в университета и го проговорих добре когато започнах да работя с французи. Успех   bouquet

# 19
  • Майничка
  • Мнения: 12 584
желание имам но ми се струва че никога няма да мога да проговоря..вие как преодоляхте тази бариера,знам как е но се притеснявам да не сгреша като го кажа и си мълча...мн тъпо Rolling Eyes
Кога проговорихте,свободно..(може би причината е че не съм толкова уверена все още)след 2-3месец на обучението ли?

Проговаряш толкова бързо, колкото осъзнаеш, че езикът е ,на първо място, средство за комуникация и едва след това всичко останало - тръпка, снобизъм, начин за докосване до чужда култура и т.н.
И такова животно като "перфектно" владеене на език няма. Важното е ти самата да си наясно (предвид това, че вече си голям човек) какъв точно етап искаш да достигнеш в този език и на тази база да избираш учител, курс, комуникация с носител на езика, езикова екскурзия или други форми на обучение.
На говоримо ниво наистина е най-лесно на място или поне във френскоговореща компания, на граматическо - с добър учител, не непременно французин. Ежедневната работа с езика (документи, контакти), макар и ограничена откъм разнообразие на теми, също е начин за бързо адаптиране.

# 20
  • tardis
  • Мнения: 329
И аз тук - 5 г. езикова, 5 г. университет, малко прекъсване и още вече... 5 научно-преподавателски... да кажем ... стаж.
Та, пиша се тук  Flutter

Относно методите на учене - много относително, това, което ми е помогнало на мен, за теб може никак да не е добро, зависи кой вид памет преобладава при теб. Но това сякаш касае предимно писмения френски /правописа...
Ако ти трябва повече разговорно - момичетата са ти казали - заобиколи се с френскоговорящи, гледай френска тв, слушай френска музика (важно е да се научиш да разграничаваш думите), и не се преснявай, в началото е обичайно да има езикова бариера. Просто начинът да я разбиеш е да говориш много, ако трябва в началото давай сама, пред огледалото  Wink

# 21
  • Мнения: 5 370
ъххх...забравих един много съществен начин.
Гледай ТВ на френски. Жалко, че повечето кабеларки пускат само ТВ5, ама....и то помага.
Аз така постъпвам сега с английския....понеже го усъвършенствам в движение , ми помагат следните неща:
1. Материали, свързани с работата ми-само на английски са, щеш не щеш.....научаваш.
2. Опити за говорене с шефове и колеги-на английски!!! С грешки, но говорене.
3. И гледам СНН и ББС.


Това е....ако нещо друго се сетя-пак ще пиша.

# 22
  • Мнения: 9 865
Еми всички са те посъветвали много хубаво.
При мен за всички езици важи правилото Писане.
И едно нещо, което май никой не е споменал.
Винаги, когато съм в началото на учене
на езика, поглеждайки към предмет се опитвам да
се сетя за названието му (ако съм сама дори на глас
го казвам), а след това се опитвам фраза, която изговарям на български,
да съчиня наум на другия език. Според мен това ми помогна (при френски и английски, че и при оскъдния ми немски) по-бързо да проговоря без да се срамувам и страхувам...
Успех с франсето!!!

# 23
  • Мнения: 146
учих в училище, след което не го използвах 10 години.резултатът е ,че сега нищо не знам. Започнах отново преди броени дни, кажи речи първи ниво....
Искам да го науча и ще следя темата:))

# 24
  • Мнения: 11 317
учих в училище, след което не го използвах 10 години.резултатът е ,че сега нищо не знам. Започнах отново преди броени дни, кажи речи първи ниво....
Искам да го науча и ще следя темата:))
Едва ли си го забравила. Трябва ти малко повече време, докато влезеш в час.
На мен така ми се случва сега след ежедневна употреба на немски, да зацепя бавно как точно искам да се изразя, когато общувам с французи - бягат ми думичките, трудно е, но се припомня.
Още един езиковогимназиален полиглот hahaha

# 25
  • Мнения: 146
всъщност разбирам като ми се говори, но аз не мога да изплюя два лафа:) е сега като уча наистина си спомням ученото...дано потръгне:)

# 26
  • Мнения: 58
е аз не се вписвам към майчетата но съм си френскоговорящо и то много  Simple Smile
  Аз го уча от детска градина... по 1 време ми писна и в 5. клас го зарязах (след уникална по рода си диктовка с повече от 44 грешки  Wink ) После средата на 8 пак го подхванах с много желание ... бях забравила вс но за година и половина частни уроци само граматика!!! си припомних всичко - после във Фр. за 3 седмици не можаха да ми затворят устата на която и да е тема взех  сертификат този февруари и завърших Френска като частна ученичка(сега съм11.клас  Simple Smile )
  Та лесен метод няма но важното е да учиш с желание Simple Smile  Могат да ти помогнат песни за да се настроиш на мелодията на езика както и филми ... също така упражнения  за произношение -бавно на всеки звук... ако  научиш  правилата за писане на разл звукове няма да имаш проблеми с четенето ... и естествено малко граматика- без нея не може ...а думите пътем се научават с многократна употреба и повтаряне...
иначе да отидеш във Фр би ти помогнало...

Успех!

# 27
  • Bapнa
  • Мнения: 762
5 години в гимназията и още 3 в университета.... Намразих го този език, заради една даскалка ... Но на теб ти пожелавам успех в ученето  Peace

# 28
  • Мнения: 25 651

Още един езиковогимназиален полиглот hahaha

Уф, и ти ли, Бруте?  ooooh! Whistling

# 29
  • Мнения: 160
Във Варна можеш да се запишеш във френската библиотека на Alliance française малка е, но има интересни неща.

http://www.afbg.org/fr/varna/presentation_historique.html

Успех. 

Общи условия

Активация на акаунт