Измерване на жизнената сила.

  • 11 531
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Накатани е много добър метод според това, което съм чула и прочела за него. В Япония се използва като превантивен метод, но там хората повече мислят по предварителните мерки. В България нещата стоят иначе. Ние действаме по метода "след дъжд - качулка".  Thinking
Доколкото ми е известно един от лекарите, които правят диагностика Накатани, е д-р Диана Мечкова. Смятам и аз да отида да си направя такава, ей така, от любопитство.
Що се отнася до измерването на Жизнената енергия по метода на Кирлиан, разполагам с инфо, че скоро в София може би ще има кирлианова камера и ако някой иска да си снима информационното поле, може да поддържа връзка с мен. Съществуват и други методи, измерващи интензивността на енергията в биологично активните точки по тялото. За един от методите слушах преди няколко месеца на лекция на акад. Акимов от Русия, който беше в България за няколко дни. Ели Логинова имаше нещо общо с предстоящото осигуряване на тази апаратура, но за подробности трябва да поразпитам.
Ако възникне достатъчно сериозен интерес, ще отворя отделна тема в този раздел, където мисля да съобщавам новостите поне за София, т.като виждам че доста хора се интересуват от алтернативите и това много ме радва  Peace

# 16
  • Мнения: 3 506
При всичките ми симпатии към различни алтернативни методи, специално това измерване винаги ми е намирисвало  Wink Мога да разбера, ако "екстрасенс" по някакъв начин усеща енергията. Но ако ми казват, че са конструирали машина, която измерва нещо си, то тогава трябва да има съвсем ясна черно-бяла схема какво точно измерва тази машина вкл. мерна единица - биоенергия или електромагнитно поле (или и двете - не разбрах съвсем точно от линка  newsm78), как го измерва и по какъв начин резултатът се съотнася към някакво състояние (лошо, добро, блокаж, предстоящ проблем и т.н.). Нещо повече, практикуващите това измерване, би следвало да могат да ми обяснят всички тези неща с думи прости и разбираеми, което не съм чула някой да прави...

Въпреки тези ми теоретични съждения, преди няколко години се подложих на такова компютърно изследване при една китайска лечителка. Бях любопитна дали пък няма да остана изненадана, но не - нищо конкретно не ми каза тази жена и се отказах от услугите и, въпреки че и се носеше слава, че е добра масажистка (по някаква китайска система масажираше), тази история с компютъра ме отблъсна.

# 17
Методът на Кирлиан може би дава най-подробна картина на моментното състояние на организма на даден човек. В зависимост от това къде има "дупки" в аурата си, може да се прави заключение кои органи и системи не са в добро състояние. Освен това чрез него могат да се измерват ефектите и от други алтернативи за подобряване на физическото и психическото състояние не само на човека.
Освен това да не забравяме, че редица екстрасенси са минали именно през кирлианова камера, в която са заснети и описани различията между полето на обикновен човек и на такъв с по-специфични способности.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 5 289
Нещо не разбрах много ясно за какво говорите,но ще ви кажа аз къде ходих,пък вие ще прецените дали говоря за същото нещо. GrinningПосетих хомеопатката Пламенка Томова по препоръка на познати,която има кабинет в Лозенец,на ул.Попово.Там ми сложиха едни слушалки и включиха един лаптоп на който гледах как скенира цялото ми тяло-органи,клетки,жлези,всичко.Това наречено скениране,което всъщност не е вредно като самият скенер,по различно е,преглежда тялото ви за болести,нередности във вашето тяло,дори изкарва болести в рода ви.Интересно е.След тази процедура ако може така да се нарече,отидохме в друга стая,с руг уред,където с ръце хомеопатката ми определи енергийната точка,която си беше на мястот си де,демек всичко беше наред.Тази точка трябва да се намира точно посредата между гърдите отпред и отзад.На мъжа ми му беше изместена и тя го включи на някакъв апарат с червени лъчи,демек да му я намести.След това дава хомеопатични лекарства според заболяванията и така.Но май не е класически хомеопат,защото на мъжа ми даде няколко вида,които се пият в определени дни.На мен ми даде капки само един вид.Та това е което исках да ви разкажа,незнам дали говорите за същото,но все пак споделих с вас. Grinning

# 19
Различно е от това, което описвате.
Кирлиановата камера е доста скъпо оборудване и в България не ми е известно до този момент някой да е успял да си го осигури. Използва се в Русия за определяне степента на паранормални способности у различни хора, за които има информация, че могат да лекуват или предсказват събития посредством биополето си.
До скоро кирлиановият метод не се използваше толкова за диагностициране на заболявания. С него просто става видима аурата на човека.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 289
Аха ясно,ми нищо просто исках да споделя,да видя някой знае ли за този уред и какво мисли по въпроса.Иначе тази хомеопатка също ходеше на обучение в Русия за определяне на енергийната точка и други неща.

Общи условия

Активация на акаунт