МАЙски бърборанчета (99)

  • 15 719
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 498
Гуш, малеее и аз съм заплес Crazy...честито бебче!
А иначе съм тук,....чета ви редовно, но нямам много настроение за писане....ядосваме се с мъжо-тъкмо ни стана готов проекта за еднофамилната къща и една съседка ходила да подава жалба в общината да не строим-не е съгласна с проекта-щяла да е засенчена къщата и....и сега на основата на тази пусната жалба не ни дават строителното разрешение #Cussing out....ама така ме е яд на тая-къде се е чуло и видяло осъдена община....още повече, че проекта ни го прави главната архитектка на града.....та въпрос на време е сега-ама колко никой неможе да каже-дано не продължи много....

А за помагането-спор няма ...още от самото раждане Симона гледа Иса (разликата им е 7г и половина-също като на Мартеа и брат и)...ама аз да си кажа честно далеч бях от мисълта за второ, но най-накрая се реших....

Деспинка, я кажи как мина операцията, че днес поне 3 пъти се сетих за дядо ти?
Иви и тя нещо ми се губи newsm78

Аз пък на Иса никакъв имуностимулатор не давам-само витамини-има ли други като мен? ....а Симона пие клеевата тинктура......


# 16
  • Мнения: 480
Добро утро!
Айде на кафенцетооо!

Аз пък искам децата ми да са с разлика 3-4 години, но както вече писах, с темповете, с които я осъществяваме, май ще сме сред тези с  разлика 5-6 годинки  Laughing  Но пък съм далеч от мисълта, че Наско ще ми помага. Като го знам какъв е Мечо, ще гледам да му измислям занимания по-далеч от бебето, иначе рискувам да го задуши от "прегръщане" някой път.

Валя, и аз не давам на Наско нито имуностимулатори, нито витаминки даже  Embarassed  Гледам да хапва портокалче (още са от гадните - ония кожестите, впрочем) , ябълка или бананче и това са витамините. Когато се сетя, давам по 2 капки клеева тинктура, но досега съм давала не повече от 5 пъти.  Rolling Eyes Абе чудна майка, няма що...

# 17
  • Мнения: 1 101
Ами и аз тогава съм сред нехайните майки Embarassed Дени не яде никакви плодове, пък фреш дори да му направя няма да го пие. Имуностимулатори никакви, витаминки понякога.... Ама ми е здравичък. Явно кърменето си казва думата. Между другото, все още се кърмим Laughing


Валя, дано по - скоро се оправят нещата и потръгне строежа. Аман от злобни хора, като че ли най-голямото им удоволствие да правят мръсно. Писнало ми е #2gunfire

# 18
  • Мнения: 302
Добрутру!

Гуш, честито ви роднинско бебче! Да порасне голям, здрав и силен юнак!

Деспинка, стискам палци операцията да мине добре и дядо ти  бързо да се възстанови  Praynig

По повод разликата на дечурлигата - аз съм "ЗА" по-голяма разлика , макар че биологичния ми часовник ми поставя ограничения вече Mr. Green Та ако искам второ не трява много да се размотаваме.... Аз не съм се навила още , де  Simple Smile
Момчил отново е на работа с татко си. Днес ще говоря с една жена , да видим какво ще стане....
Междувпрочем пак сме с задна хрема , запушен нос. Очаквам и кашлица да тръгне. Не знам вече какво да го правя това дете. Миналата седмица ходихме на консултация при доц. Тодоров, онзи от ИСУЛ. Прегледа го обстойно и заключи , че тия ринити са на алергична основа. Даде спрей, прускаме, ама той през седмица е с хрема...
Та въпроса ми е, с какво борите такива ринити?  Момчил се повлиява добре от Макситрол-а, ама пак ли да го слагам  newsm78
Да питам и друго - пием Есберитокс, ще купя и клеева тинктура, но да ми припомните колко пъти на ден и по колко капки (2-3 ли) да давам?
Хайде лек ден и чао !

# 19
  • София
  • Мнения: 2 437
Добро утро! Толкова се радвам, като отворя темичката и има писано  Hug

Тиа, да това му беше името Blush Значи и аз ще се включа в даващите го. Само малко да поразуча комбинацията противоалергично+имуностимулатор, защото нещо не ми се връзва.
Иначе, има една тема в Нашите деца за частните ясли и болестите, където и аз съм написала, че си мисля, че настиват от незавиване.

Мартеа, аз да си кажа...плодове не ям изобщо, както и сурови зеленчуци. Не обичам. Основната ми храна са месо, мляко и тестени неща, а не боледувам често. Чела съм, че има два типа хора- едните, за които е важно да се ядат плодове+зеленчуци и друг тип (като мен), който няма нужда от това. Така, че не се обвинявай много. До организъм си е.

Валя, успех с комшиите. Гледай да разрешите спора мирно, защото могат да пускат жалби и след това. И така години наред. Под нас има един парцел (страхотен- голям, на хубаво място) и човека 8-ма година не може да започне от проклетията на едните съседи. А беше теглил кредит за закупуване, ипотекирал жилище...не знам какво стана с него, ама много го закъса. Така, че говорете с тях. Ако трябва им постройте хубава ограда или нещо друго...за да ви е мирна главата.

Пателина, този Тодоров съм го признала. Види ли русо дете- всичко му е от алергията. И на нас така ни обясняваше преди. Може и да познава в някои случаи, но пък всеки, който е отишъл при него, се връща с такава "диагноза". Та, аз спрях да ходя при него.
Задната хрема не знам с какво се лекува. А като му даваш противоалергично минава ли хремата? При Любака имаше мигновен ефект, тази нощ спа добре. Което означава, че наситина е имал алергия към капките за нос.

# 20
  • Мнения: 465
здравейте и от  мен
Аз пък искам децата ми да са с разлика 3-4 години, но както вече писах, с темповете, с които я осъществяваме, май ще сме сред тези с  разлика 5-6 годинки  Laughing  Но пък съм далеч от мисълта, че Наско ще ми помага. Като го знам какъв е Мечо, ще гледам да му измислям занимания по-далеч от бебето, иначе рискувам да го задуши от "прегръщане" някой път.

Биренка помагат помагат и момчетата помагат, е малко са по грубички от момичетата но са много обичливи към сестричките си Wink

Вале успех и да надвиете тези комшии...

Гуш честито момченце на кумците   bouquet

Аз също чета редовно но малко ми беше криво миналата седмица майка направи 3 години

Лек ден от мен

# 21
  • Мнения: 302
Дианка, пие Егиризин, което е Зиртек , но с друго търговко име - 2х5к. Интересното е, че и педката е на същото мнение за алергията, а аз на нея й вярвам. Вие при кой УНГ ходите?
А да споделя и друго за Тодоров. Дни преди прегледа направихме изследване на секрет - носен и гърлен. Носа е чист, но на гърлото се установи наличие на мораксела в умерено количество.  Доцентът каза че не се налага пиене на АБ, щото била нормален обитател на флората  Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 2 437
Пателина, сега ходя във Вита при една докторка Петрова...мила жена и ни помни. Винаги е преценявала правилно кога сме за антибиотик, кога не или кога има нужда от изследване на секрет. Не мога да кажа, че я препоръчвам, защото не се знае кога ще сгафи...но засега го водя там.
Според мен щом в изследването има мораксела, значи трябва да се лекува. Те, ако тръгнат да описват всичко, което го има налично в гърлото...списъкът ще е бая дълъг. Щом е споменато, значи е извън нормата. Но пък аз не съм лекар, де, само разсъждавам.
Ако искаш отидете и при нея. Прегледът е 20-25лв или нещо такова. А антибиограма правихте ли?
Любака, когато беше на 6м имаше мораксела и пневмококи (в масов растеж, обаче). Пи антибиотик и се оправи. Но точно така имаше задна хрема.
Иначе, алергичната реакция я откри вчера педиатърката, не съм го водила пак при УНГ, защото по-ме притесняваше гадната кашлица.

buba76_   Hug

# 23
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Момичета благодаря ви за подкрепата.  Hug Операцията мина и даже снощи ме пуснаха да го видя за няколко минути. Леко неадекватен, но в съзнание и само простенваше колко го боли. Сега се моля да се възстанови по-бързо.  Praynig
Вие протестирате срещу стачката, а аз съм доволна че я има и имам оправдание да седя в Русе и че Детелинка не е на градина. Изтичат ми 6-те месеца неплатен и любимия ми е поставил ултиматум или до тогава да си намеря работа или да си оставам в Русе. Той с тунеядци (т.е. с мен) работа не искал да има и да ги хратути. Това ми го надума преди да тръгна. Много ме заболя.
За завиването - аз съм решила проблема с тежко одеало. По-плътно е и за разлика от олекотената завивка някак си остава завит с него. Тук в Русе се оказа доста студено. В стаята в която спим е 16 градуса. Аз като живеех в нея се топлех  с нафтова печка, но сега с децата не смея.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 437
Деспина, много се радвам за дядо ти и за теб  Hug Представям си колко си щастлива Simple Smile Бързо възстановяване му пожелавам!
А за мъжа ти...прочетох го два пъти и си мисля, че нещо не разбирам...не мога да повярвам, че говори така. Май трябва да си поговорите за нещата от живота и съвместният ви такъв...Щото понякога мъжете се самозабравят покрай старателните си съпруги, които не натякват за това-онова. Малко им бяга кой влачи повече в живота на семейството.

# 25
  • Мнения: 1 709
    Деспина, Деспина думи нямам да ти кажа ! Странно как след 2 години майчинство и седене вкъщи моментално трябва да си намериш престижна и доходоносна работа. А най-вероятно и като се прибереш вечер след бачкане  гледането на децата и къщата пак са в твоите ръце. Радвам се за дядо ти, дано се възстанови по-бързо!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 896
Деси, радвам се, че си се успокоила за дядоти.

Относно думите на мъжа ти - хич не звучи добре, казано на майката на двете му деца  #Cussing out

Но пък има и друго нещо - чудя се дали не ти прави услуга всъщност? Може би си мисли, че имаш нужда от наспешване след толкова дълъг период без работа.
Сега е моментът да си спазариш добри условия - Добре, ще започнеш работа, но грижите по децата и къщата се разпределят по-равно. Иначе няма да е честно.

# 27
  • Мнения: 4 064
Деспина, бе кво им става на тези мъже? На моя съм му била малко в повече еманципирана, все едно можем да си позволим да не работя. Твоят пък хрантутел прекрасната и грижовна майка на прекрасните си деца... Аз викам една стачка за тях! Без всички екстри, да видим кой кого.

Браво аз хубавите новини за дядо ти!

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 193
Деспинка, браво на дядо ти. По- бързо да се възстанови  Praynig А толкова болно ми стана от думите на мъжа ти... Може да е бил нещо крив в момента, м? И да не е искал да каже точно това  Thinking От друга страна не мисли, че се опитвам да го защитавам  Hug Много ми е криво, че се е получило так между вас.

# 29
  • Мнения: 2 498
Деси, радвам се, че операцията е минала успешно Peace.....а за думите на мъжа ти-просто нямам думи Confused...
Моят пък е другата крайност-каза, че докато е жив няма да ми позволи да работя никъде и двете дипломи да си ги сложа в рамка.....ама пък и аз не се чувствам никак зле де.....

Бубе, прегръщам те!

Общи условия

Активация на акаунт