МАЙски бърборанчета (99)

  • 15 769
  • 281
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 896
ДОна, браво бе! Кви бели ще ти правят. Абе вие кво се наредихте всички с момчета.  newsm78

Аз пък си имам гимнастичка. Кви кълбета прави, направо в цирка ша я пращам!

# 61
  • Мнения: 888
Здравейте милички Hug
Извинявайте, че липсваме една седмица, обаче нямам грам време да пиша...Теа е добре, само дето е много крива, но е разбираемо, не може да седне нормално, не може да легне, нощно време не спим всички...тъкмо заспи и след 20 минути се събужда с викове, аз си го обяснявам че се опитва да си сгъне крачетата и понеже не може от гипса, явно я заболява...съответно вика "Мама да ме вземиии" и се разнасяме, съответно Лора бива събудена и след порция "цица" заспива отново...Теа ту иска да спи в нейното легло, ту в нашето и я разнасям посред нощите, не я свърта, не може да си намери удобна позиция за сън...абе лоша работа...днес сутринта беше пресипнала от викане през нощта,,,иначе температурата я увладяхме- изпи си Аугментина и сега продължавам с Есберитокса И Леатона, за да я подсила; имам подозрението, че в операционна епонастинала, понеже са я съблекли голичка, а на нея колко и трябва #Crazy...както и да е...
иначе сме добре...бебе Лора голяма скица, все край кака си се мотка, дава и играчки, получава в отговор подхвърлени за нея...записах малката на Млечна кухня, но тя нещо не е очарована и все още основната храна е мама Laughing, не се оплаквам..., ама е време да папка и други работи, тя си иска от масата разни нещица, но само кусва, не за наяждане...в този ред на мисли Сиска- браво на вас с Дени, вие сте ми за пример Peace, Деси, а вие кърмите ли се още?
Деспинка Hug, много се радвам, че операцията е минала успешно и дядо ти се чувства добре!А твоят мъж е за " #2gunfire", направо не знам какво да кажа...
Дона, честито за "пиш..." Grinning...има време за трето бе... Heart Eyes
изчезвам че свеки дойде и децата май се събудиха #Crazy
цунки ще пиша пак/// Hug

# 62
  • Мнения: 1 037
А бре моми,вий що не се сещате за мене,а?Ша ви се сърдя! Crossing Arms
Аз още съм в Тутракан,но в неделя се прибираме.Малчовците се чувстват прекрасно,особенно баткото в обкръжението на братовчедите си-Елина е на 9 години а Дими на почти 5.Пада игра,а каката ги наблюдава и обгрижва.И тая стачка съвпадна с нашето гостуване,та по цял ден Даката е в атака! CrazyСтанал е страшен бърборко и не слуша твърде,иска да кара колелото по цял ден....
Бебока си хапва,поспиваи още го тормозят коликите.Като се прибера ще кача снимки да ни видите всички вкупом
Сега ще попрочета и старата темичка и другата седмица ще съм в час!
Деспинка,мъжа ти е за бой,но вие най-добре си знаете на какъв етап са ви отношенията.Може да се намирате в труден период,но ти не му се давай....
Валя,дано скоро почнете строежа,че искам заможна снаха Wink
Дона,честито чурче,и добре дошла в отборана мъжките мами! Hug
Стига съм дрънкала глупости,до скоро....целувки.... Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 2 498
Цитат
Абе вие кво се наредихте всички с момчета. 
Гуш, освен да се напъна за трета мома, че да раздвижа мъжкия фронт Grinning...
Дидкеее, днес си мислех за теб...ама не питам щото знам, че си на гости ва мама и си мислех, че там няма нет....с нетърпение очаквам снимките....целувки ва бебоса и на зетя....а къщата не я мисли толкоз-ако се запънат нещата поне апартаменти има....
Иви, голяма драма е при вас....поне е за добро....

# 64
  • Мнения: 888
Сисе, щом ще сте в Русенско защо не звъннеш някой телефон и да ми дойдете на гости, аз и без това събота и неделя ще съм сама с девойките у нас Whistling...и по градски можем да хапнем и пийнем  Wink  chef...Деси и аз теб важи в пълна сила...не мога да изляза, но гости посрещам Peace
Направих албум за Октомври Hug, слагайте снимки Flutter

# 65
  • Мнения: 796
Момичета, на прегледа се видя, че имам  миомно "възелче" и докторът ме убеди, че нямало да пречи на бременността. Що за чудо е това, да се притеснявам ли Confused
Ох, Иви, голям екшън е при вас... Кога ще свалят гипса на Теа?

# 66
  • Мнения: 1 102
Ами и тази година ни се отложи ходенето Cry

Събрахме багажа, натоварихме го, отиваме да си вземем Дени щастливи, развълнувани и заварвам напишкани гащи и пижама. Веднага се усъмних, че има нещо гнило, защото Дени никога не се напишква следобяд, дории когато е болен. Донасят ни го и лелката казва "Само че имаме и друг проблем" Направо миспря сърцето. По обяд още вдигнал Т 38,1, ама защо да ми звънят, дали му сиропче и си легнал да спи. Сега е доста зле - много висока Т над 39, тресе го, категорично отказада пие Калпола, та ще слагам свещички. Преди малко и повърна, надявам се да е било от рева и тормоза при неуспешния опит да изпие Калпола.

Та така...

# 67
  • Мнения: 888
Оф Сиска, съжалявам Sad, бързо да се оправя Дени Praynig Praynig Praynig, дано е нещо леко, направо с тези Т. ми настръхва косата... ooooh!
Дона , не съм навътре в материята newsm78, но щом докторът е казал, че няма страшно, не се безпокой напразно, или пък се консултирай с още някой лекар Thinking
Гипсът на Теа по- другия понеделник  ooooh! #Crazy Tired

# 68
  • Мнения: 31
Иви, добре че писа. Дано Теичка понесе и останалите дни с гипса, а Лори май е малка лудетина,а?

Дона, не се тревожи за възелчето, доколкото съм наясно дори препоръчват ако са мънички да забременееш и да излезе заедно с плода, такаче споко. Радвай се и си бременей. Дона и да расте на ТЕЦ-а комина.

Сиска, русокоско как е днес. Нищо, че не заминахте важно е да се оправи детенце. Дано Т му спада, че аман....

Гуш гимнастичката много е пораснала и е голямо сладурче, пу пу пу.

Дидка-ръжената питка, голям кеф е като се съберат братовчеди не едно място, а? Ние така бяхме преди месец в Троян 5ма братовчеди на куп, лесна работа с такъв отбор.

Хайде, че ще излети самолета. До скоро!!!!

# 69
  • Мнения: 4 290
Добро утро!
Най-сетне една сутрин да седна да си пия кафето пред компа. Теа гледа Алиса за първи път днес и пие 4та чаша чай от малка чаена чашка Mr. Green Мома англичанка Laughing

Сиска, лошо за Т. Нещо друго вижда ли се - зачервено гърло, хрема? Да не е шарка...

Теа снощи писна от ухо така, че очевидно не се преструваше. Гледах й гърлото - струва ми се, че има две малки афти. И сега ги третираме с един тон глупости.Слагахме си и капки, всички екстри. Сега ще видим какво ще стане. Мен самата вчера ме болеше гърло и ухо, както и си чувствах устата разнанена отвътре - май така болят афтите. Но нямам, доколкото видях. Та се чудя да не е нещо вирусно... Всички в офиса са болни...
Днес бяхме канени на РД на едно от братовчедчетата на Теа, но няма да отидем. Грехота е ако сме болни да ги изпоразболеем...

Иви, всеки път като те чета ти се възхищавам на силата! Успех с двете ти лудетини!

Дидка, как да не се сещаме... за всички се сещам аз... но вече толкова майки изобщо не пишат, че не мога да ги изброя даже... Много се радвам, че се появи!
За братовчедските сбрики - много е весело наистина - Теа има все втори братовчеди от страната на мъжа ми. Също една голяма кака Бети - на 8 години стана онзи ден, Марио и Вико са на  4 и 3, а на 11.10 се роди още едно, дълго чакано, братовчедче - Ивайло, да е жив и здрав, голям юнак - 53 см и 4100 гр, заради което се е наложило секцио. Много се радвам за него и за родителите му, защото наистина го чакаха много дълго след една тъжна история. И как все забравям да се похваля! Добре че сега стана дума за братовчеди...

Дона, честито!
По въпроса ти, мисля, че Диана в началото беше така, ако не се лъжа, или пък ставаше дума за киста....
Зная със сигурност, че моя позната си изкара бременността така безпроблемно.

Валя, и аз стискам палци да се подредят нещата! Аман от завистливи хора.

Гуш, много сладка гимнастичката. Мойта също я влече. Гъзорчи се с часове по леглото. Айде да ги записваме на художестевна или балет. Аз ходех на художествена от 3-4 годишната възраст, докъм 6, после се разболях от пневмония и ме спряха за известно време, а когато се върнах вече не бях по освиенциемските критерии на треньорките от Герена Mr. Green Имам ясен спомен как на баба ми са й дошли на гости колежки да пият кафе, тя ме облича в трико и им правя съчетания. Краят беше много ефектен - сгъвах се така на мост, че главата ми минаваше между краката , пък ръцете - разперени настрани, а физиономията - ухилена до ушите Mr. Green Страшна гледка. Като циркаджийско кученце Mr. Green

Новото при нас е, че съвсем случайно разбрах, че в яслата Теа спи следобяд без памперс. И сега смятам и вкъщи да не й слагам следобяд. Засега няма да се тормозя с махане на нощния, обаче.

Хубав ден!

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 10:13 от мартеа

# 70
  • Мнения: 995
Привет!

Първо да честитя на Дона мъжката новина  bouquet  bouquet  bouquet Леко бременеене и не се тревожи за възела, моя приятелка така роди второ дете в Бургас, а ти си при най-добрите лекари!
Иви, като те чета направо ми става неудобно да се оплача Hug затова ще се похваля Laughing
Станислава започва лека полека да се съобразява с правилата, пита "може ли", изслушва ми обясненията, когато и отказвам или забранявам нещо, дори според мен ги осмисля! От десетина дни се разбираме много добре, аз съм по-спокойна. Дано не е период и "бяса" наистина да и е минал.
Вчера ходихме да разгледаме една занималня- много й хареса и не искаше да си тръгваме. Докато си говорихме със собственичката, Ава ни направи по кафе и се държа чудесно Laughing Жената се впечатли колко е спокойно детето...нищо не казах, само се усмихнах мило Mr. Green Гледат само 5 деца, което ме устройва чудесно, овен това е на две минути пеш от нас. Обаче - пространството е малко , обстановката е скромна, децата не са на една възраст... но къде да я водя през зимата Confused Обещаха ми след учителската стачка да я вземат.
Кременхен, да се повеселите добре и разбира се да донесете подаръщи Wink

Сиска, то по закона за всеобщата гадост все така ще стане. Дано се оправи бързо Дени Peace
Дидка, радвам се, че всичко е наред при вас Heart Eyes
Гуш, и ти си имаш Анелия Раленкова в къщи LaughingЗа първи път забелязвам, че Ема е къдравелка, много е пораснала Hug
Деспина, кажи на дядо ти, че му пращам много здраве Simple Smile

Мартеа, айде да не се разболявате,а? Малко ли ти са другите грижи Hug

Направо се олях Embarassed

# 71
  • Мнения: 4 290
Много се надявам да не се разболее Теа. Вече полудявам само като кихне, а и като се оплаче от нещо... направо фобия от болести съм развила.
Продължавам да й давам клеева тинктура - по 2 капки, а сега удвоих и коластрата. Не помня споменавала ли съм, но имам една приятелка от Банкя с две деца - на 5 и на 2, лекува ги само с хомеопатия. Ходят при една от най-известните класически хомеопати (естествено, забравих й името...) Тя си е с медицинско образование, дори мисля, е педиатър, но е специализирала хомеопатия впоследствие.  Децата на моята приятелка като цяло не боледуват много (да чукна на дърво), но например голямото й дете направи миналата година пневмония, която излекуваха само с хомеопатия, а сега и ангина - пак така. Само с вит. С и големи количества коластра май в случая. Аз не съм толкова смела, но отдавна си мисля да заведа Теа при тази лекарка... Просто не зная вече какво да предприема, за да я закрепя малко... Това за кърменето си е до дете - ето, аз кърмих 20 месеца, а Теа боледува много. До момента е пила 6 пъти АБ - за една година.... И като се почне с тези уши... свива ми се сърцето....

# 72
  • Мнения: 1 102
Благодаря ви за пожеланията към Дени, дано наистина бързо се оправи малчо Praynig

Много ни е криво, че не успяхме да отидем. Валя, познавам се със свекърите, на това село живеят дядото и братовчеди на мъжа ми, които не познавам. Дядото е на умиране, вече е на легло - само за Дени питал, много искал да го види, снощи се били събрали, чакали ни с нетърпение....Пууу, каръци сме големи! Та сега вместо почивка и пълнено агънце, аз се грижа за болен дребосък, а мъж ми продължава да се гърчи на нивата Crazy

Иначе Денисчо(така му казват в яслата Laughing) е доста зле. Откакто се е родил ми е вдигал само 2-3 пъти температура, не по-висока от 38,5, без нищо друго, най-вероятно от зъби. Та затова снощи яко се ошашках. 10 часа Т не можа да му падне под 38,8. Стига и до 40. Редувах Ефералган свещички с Хексалгин, но сваляха най-много до 38,8 и само час и половина след приема Т отново скачаше на 39,7. И понеже гледах да давам поне през 2 часа ту Ефералган, ту Хексалгин (за да има 4 часа между приемите на едно и също лекарство), докато дойде време а Т-та пак скочи налагах мокри компреси, къпах го с хладка вода. Абе, за пръв път ми беше и беше кошмар. Иначе снощи ходихме в Спешното отделение - леко зачервено гърло, няма нужда от АБ, изписаха му Тобрех в нослето и Хексорал за гърлото. Но след това последва тази кошмарна нощ, днес гърлото му е кърваво червено, има и разни червени налепи по небцето (може и да са нормални, но аз за пръв път виждам толкова червено гърло и не знам). Сега пак вдигна 38, та като се наспи отново ще ходим до Спешното и вероятно ще му изпишат АБ.

Много ме притеснява това напишкване вчера в градината, да не е станала някоя поразия. Напишквал ми се е нощем, знам как си опишква гащичките, пижамката и чак потничето, но такова чудо не бях виждала. Явно се беше напишкал поне 2-3 пъти и е спал вир вода. Гащичките му направо можеха да се изцедят, пижамата и горнище и долнище бяха изцяло мокри, тениската отдолу беше до вратлето мокра. Вероятно още в началото се е напишкал, но от лекарството и Т-та е бил сънлив, продължил е да спи и отново се е напишкал, а лелките са го видяли чак като са го събудили. Разпитвахме го и той ни разказа, че още като си е лягал му се е пишкало, но много му се е спинкало. Каза, че леличките не са го будили да го преобличат и му е било мокро и студено, докато е спинкал. Доста ме притеснява това, толкова лошо може да настине така, а вероятно и това има пръст в тази висока Т.

Хайде, стискайте ни палци за една по-лека нощ Hug

# 73
  • Мнения: 4 290
Ами хайде честито, при нас вали сняг Shocked

# 74
  • Мнения: 4 290
Сиска, ама много кошмарно при вас положението!
Да не би да са гнойни налепи?
Според мен е силно настинал и оттам може тази ангина (зачервеното гърло имам предвид). Теа като пи за първи път АБ беше така - толкова висока Т. Стана за няколко часа - простудихме я явно предишният ден и за няколко часа стана така, както го описваш - висока Т  и гърло.
Като го водите пак, подсети да му погледнат и ушичките...

Милото, дано бързо се оправя Praynig

Общи условия

Активация на акаунт