Хранене на 1год.и 7месеца

  • 2 763
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 686
О да, Духи-Пухи ме подсети... И аз понякога давам супата със зеленчукова каша за вечеря. Да живеят зеленчуковите каши! Много ги ползваме.

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Нашият режим е следният :

8ч. - закуска от Нестле Джуниър (260мл), или попара с 2 сухара сирене, масло и чай; зърнен корнфлейкс с прясно мляко.
12ч - обяд от нещо което съм готвила, тип яхния. Сина ми изяжда около 300гр +/- 50гр.
после давам фреш от портокал - колкото изпие
16ч - следобедна закуска от около 250гр каша или мляко с грис, кисело мляко с плод, плодово кисело мляко.
по някое време давам настъргана ябълка, круша, мандаринка
19ч - супа със или без сухар - около 300 гр, колкото иска.
21ч - вечерно мляко Нестле Джуниър около 260мл

Моя син също е от мързеланчовците с избирателно дъвчене. За солети и бисквити е винаги готов, яденето обаче още пасирам  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 887
Нащето меню е следното:
Закуска: Попара със сирене;
кус-кус със сирене;
мюсли с ябилка и канела (Nestle);
Пшенични ядки с прясно мляко и плод (ябълка, банан, праскова или круша).
След 2 яаса давам плод.
Обяд: Готово меню на Хип или Гербер
Следобедна закуска: Мляко с ориз; мляко с грис; Крем; Овесени ядки с плод; Плодово мляко
Вечеря: Кисело мляко или месо със салата

# 18
  • Мнения: 8 242
О да, Духи-Пухи ме подсети... И аз понякога давам супата със зеленчукова каша за вечеря. Да живеят зеленчуковите каши! Много ги ползваме.

Ами тони не яде хляб (не иска) под никаква форма.. И затова кашите са му единствения източник на зънени храни..

# 19
  • София
  • Мнения: 362
Привет!
Моят син е с два месеца по-голям, но все пак:
7.30 - 8.00 - събуждане и в леглото 200мл АМ
9.30 - 10.00 - закуска (мамите вече са изредили повечето неща)
Спи м/у 11.00 и 12.00 - 12.30
12.00 - 12.30 - пясно изцеден сок
13.00 - 13.30 - обяд (всеки ден му готвя различно, като редувам месно и зеленчуково меню)
Спи м/у 15.30 - 17.30
17.30 - 18.00 - следобедна закуска (предимно кисели, кремове, понякога кекс с айран)
22.00 - 250мл АМ

М/у храненията обича да хапва хляб, "Базакони" с маслини Simple Smile
Пие по литър чай на ден (поне).
За добро или зло - още не обичаме да дъвчем манджите - пасираме! (Или ще е като мама - аз много мразя едри парчета в супи и яхнии Simple Smile  )

Общи условия

Активация на акаунт