Вече есента настана, ФЕВРУАРЧЕТО играе в коремчето на мама!

  • 14 789
  • 276
  •   1
Отговори
# 210
# 211
  • София
  • Мнения: 76
vivi.vivi  ако покойния ти баща се е казвал Стефан не виждам какво лошо има да кръстиш бебчето си на него .
Аз лично живот и здраве февруари месец бебо да се роди точно това ще направя .
Извинявам се ако съм наранила някой с думите си или съм разбрала vivi.vivi 
 погрешно

# 212
  • Мнения: 419
Добре дошла на новата мама! Супер е,че ставаме все повече! А срещата и за мен е първа, но не ме притеснява толкова.
 Тодор няма да е поради няколко причини:1.Звучи ми конско (свързвам го с кушиите на Тодоров ден) 2.Не съм кръстила дъщеря си Димитричка (точно на името на майка ми) макар, че заслужава мнооого повече от свекърите и 3.Съобразявам го и с името на дъщеря ми. Не искам да звучи странно, като при една моя приятелка, синът е Христос, а дъщерята Памела
 Аз също не харесвам децата да са кръстени на родителите си, макар, че имам познати: Христина и Михаил, които имат близнаци: Михаела и Християн и е интересно.

Хм, ми като се замисля мила Slavi_Yo, , наистина би трябвало да се ориентираш към чуждите имена.
ДАЯНА не е много българко, и тъпо звучи като сложиш до нея брат ТОДОР или ТЕОДОР.

ДАЯНА и ТЕО
ДАЯНА и ТОМ
ДАЯНА и ТОМАС

Изглежда че така е най-добре, според твоите възгледи. И според мен. Hug

# 213
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!

Да се отчета - днес бях на преглед в Шейново. Всичко ни е наред, бебка се развива добре, дори със седмица напред, и си имаме една много шантава снимка с вирнати крака!  Laughing Тъй като нося очила (късогледство 3 диоптъра) доки каза да отида да си прегледам очите за да решим нормално или секцио ще раждам! Можете ли да ми препоръчате добър офталмолог в София? Аз съм ходила на частни прегледи в Исул при разни доценти, но не знам дали и сега да им се доверя, че това си е сериозно!
Евелина, какво точно представляват контракциите, които имаш? Питам, защото преди време и аз имах едни бодежи и придърпвания, но не знам дали са били контракции или не.
Относно имената, ние решихме да не кръщаваме бебка на никого и след дълго умуване като че ли ще се спрем на Мира, ако до февруари не ни хрумне нещо друго!
Честито на всички с придобивки за бебковците и добре дошли на новите бремелинки!
Теди, как си?
Камчо, да ти е жива и здрава  рожденичката и много да те радва!  bouquet
Относно домашните любимци, нашата немска овчарка е на двора, така че проблем няма, но наистина ако беше вкъщи си мисля, че щеше да пада голямо чистене, особено когато бебето започне да пълзи!

Поздрави и много усмивки!

# 214
  • Мнения: 419
zvezdobroyka , много се радвам за бебка. Браво на нея. Да те питам: КАКВО СТАВА С ЕФРОСИНА? КАК Е?

# 215
  • Мнения: 110
За имената: Ако беше момиче имах готово име ВЯРА-ВИКТОРИЯ. На мъжлето пра-бабата се е казвла така и на мен страшно ми хареса. Обаче за момче съм малко неподготвена. Имам няклоко варианта - Александър, Борислав, Кристиян, Константин, Калоян. Определено държа на нашите си имена а не на вносните и също искам детенце да има имен ден.

За количката: Някой по-напред в темата беше питал колко ни струва клоичката - 699 лв. Извинявам се че не цитирам точно кое маме, но не ми се рови.... Embarassed  bouquet

Да ви се оплача вчера бях на изпит и ме скъсаха Cry В събота съм на друг който си го влача от първата година - Търговско право. И ми трябва спешно някакъв казус, щото аз така и не се научих да пиша такива щуротии.

# 216
  • Мнения: 3 026
Тъй като нося очила (късогледство 3 диоптъра) доки каза да отида да си прегледам очите за да решим нормално или секцио ще раждам! Можете ли да ми препоръчате добър офталмолог в София? Аз съм ходила на частни прегледи в Исул при разни доценти, но не знам дали и сега да им се доверя, че това си е сериозно!

Хм, и аз имам късогледство (1.75), нося и очила и лещи, когато каквото падне, ама доктора като не ме е виждал с очила и нищо не е казвал.  newsm78
Дай ми малко инфо по темата плс, ако знаеш повече от мен.

# 217
  • София
  • Мнения: 7
zvezdobroyka , много се радвам за бебка. Браво на нея. Да те питам: КАКВО СТАВА С ЕФРОСИНА? КАК Е?

Ефросина е добре, бебка също, но има много работа напоследък и затова не се включва.

alex99 , кажи на доки, че носиш очила. А преглед трябва да се направи, за да се измери очното налягане и да се види очното дъно, защото при от напъването при раждане има вероятност да се отлепи ретината, което води до ослепяване. Именно затова се ходи на очен преглед, за да се прецени има ли такава вероятност. Ако да, тогава лекарите май предпочитат секциото. Ама как го написах, дано си ме разбрала   bouquet
Поздрави!

# 218
  • Мнения: 58
Аз също съм с късогледство 4,75.......Когато говорих с моя доктор той каза, че секцио се прави задължително над 8 диоптър. Иначе се ходи на офталмолог задължително, но аз ще ходя края на 8 месец....

# 219
  • София
  • Мнения: 76
zvezdobroyka Аз съм добре въпреки че работата почва да ме натоварва малко , но гледам да ходя на работа а вечер си лягам рано и си отпочивам .
Моя бебче е добре , но ме тормози поцял ден ( рита прекалено много което понякога доста ме притеснява )
Чакам с нетърпение другата седмица да се видя с моят доктор и да разбера какво ще правим за изтръпването на ръцете , въпреки че вече свикнах с болката и не ми прави впечетление .
За името при мен вече се знае Илиян или Илян - според вас кое е по хубаво
zvezdobroyka ти при кой доктор си в Шейново

# 220
  • София
  • Мнения: 717
Камчо, Честити Рожден Ден на твоята принцеса! Да е жива и здрава Hug!
За имената, май в последния момент ще го решим! Embarassed Иначе харесвам и аз Яна и Кристина.
Евелинка, може би ще се разхождам с бебо в Южния парк, живот и здраве!

# 221
  • Бургас
  • Мнения: 260
tedi_ig, правилно си ме разбрала за баща ми. Освен това той изключително много си държеше на името , и на празника на именния ден и самия той беше изключителен човек и го заслужава. А и някак сякаш всички знаят, че бебче ще бъде на него, няма да има сърдити и т.н. глупости.
Илиян е готино име. Познавам двама, и двамата са много борбени личности,силни мъже, с това го свързвам

# 222
  • Мнения: 668
tedi_iq - Според мен името Илиян е по-звучно, защото е от корена на Илия (това е името на единия ми дядо, а не на последно място аз съм Илияна  Embarassed ). Илян ми звучи някак си осакатено, но си е до вкус все пак.

Ние с таткото първия път се колебахме между Александра (той много искаше така), а пък аз настоях да кръстим бебето с буквата на майка му Виолета, и накрая се спряхме на компромисен вариант - Виктория  Simple Smile (Чак след 2-3 месеца се сетих че една от прабабите ми се казваше така, само че цял живот сме й казвали Вита, че бях забравила за това...)

Сега ако е момиче ми се иска да бъде Александра, но ще видим. Не сме повдигали още темата у дома. Има време, пък и доктора да потвърди със сигурност пола на бебока.

Kam4o - честит рожден ден на дъщеричката ти, да е жива и зрава и да те радва още много много години.
Целувки.  Heart Eyes

# 223
  • Варна
  • Мнения: 617
Илиян  Peace . А за Илян винаги, когато някой трябва да напише името му, ще трябва да го спелуваш, защото пак ще го пишат ИЛИЯН

# 224
  • Мнения: 71
Оферта за мъжко име с Т - Томислав. Има нещо българско, но и малко "вносно"  Laughing На мен много ми харесва, а има и хубав имен ден - Томина неделя. Само предлагам...

Общи условия

Активация на акаунт