Разтривате ли децата си с ракия когато са настинали?

  • 25 673
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 73
Не съм чувала да се разтрива с ракия за настинка, но не казавам че не се прави. Моите спомени като малка са, че баба ми ми правише компреси с ракия или медински спирт. Не знам дали бих го приложила на детето си. Просто още не ми се е налагало.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Абе,жена ти четеш ли?Тук говорим за разтривка с ракия,а не за или против лекарствата!

# 17
  • Мнения: 1 277
Никога Naughty.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Да. Освен това я разтривам, а не изливам ракия отгоре й, че да попадне в организма й чрез кръвта... ooooh!
Убедила съм се, че помага.

# 19
  • Мнения: 133
Абе,жена ти четеш ли?Тук говорим за разтривка с ракия,а не за или против лекарствата!

Що ти температурата с магия ли ще я свалиш?!
Люта макендонка, а?!  newsm47

# 20
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Хормоните бушуват,ама ще се оправиш!
Панадола върши чудесна работа!

# 21
  • Мнения: 581
Не, мажа с Пулмекс бебе, има ефект.

# 22
  • Мнения: 7 723
Абе,жена ти четеш ли?Тук говорим за разтривка с ракия,а не за или против лекарствата!

Що ти температурата с магия ли ще я свалиш?!
Люта макендонка, а?!  newsm47
Прекаляваш....

А сега- по темата-
факт е, че и нас са ни лекували с разтривки с ракия,
потапяне на краката в гореща вода с разтворена морска и сол,
успоредно с това са ни наливали с горещи чайове,
и други загряващи методи, за да "избие" температурата.
И-да, ефектът винаги е бил положителен.
Рискът от това, обаче е голям, защото преди да избие температурата,
тялото се загрява и е възможно да се получи енцифалит-
това е и причината за появяване на гърчове.
Почти винаги има и трайни последствия от това, а и не рядко краят е фатален......
Аз не бих рискувала..... Rolling Eyes

Не, мажа с Пулмекс бебе, има ефект.
Това е белодробни проблеми, не за сваляне на температура Wink

# 23
  • Мнения: 3 611
Не обичам "бабешки методи", zатова и не сьм ги вкарвала в употреба.

Като бях малка и се раzболеех (кашлица и от тоя род), майка ми (някой пьт и баба ми) ми раzтилаше памук вьрху вестник, мокреше го с ракия и го порьсваше с черен пипер и всичко това се слагаше вьрху гьрдите ми. Идея си нямам zащо.
Обаче още на другия ден бях почти zдрава Shocked Да не каzвам напьлно...

# 24
  • Мнения: 129
Абе що хабите матриала  Mr. Green Laughing Laughing Ракията върви със салатка примерно  Laughing Laughing

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Досега не съм го правила.Спомням си обаче компресите на майка ми,но не си спомням дали са помагали.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 787
Не,не съм го прилагала на сина си и скоро няма да го направя.Но си спомянм,когато бях малка, баба ми ни лекуваше по този начин-разтривки с ракия,компрес с ракия на гърлото,завиваше ни с дебело одеало и на другия ден бяхме пушки Crazy

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 23:01 от ками

# 27
  • София
  • Мнения: 11 710
Когато синът ми беше малък на около 2-3 години съм го обливала с ракия заради много висока температура.След това ракията не е използвана при него.
При дъщеря ми въобще не съм прибягвала до този алкохол като средство за лечение.

# 28
# 29
  • Мнения: 1 049
Свекърва ми е любител на такива методи... знае ги хиляди.  Confused Само че аз не давам детето ми да се лекува с бабешки средства, предпочитам да й дам парацетамол ако има  температура. И той си действа много хубаво, за какво е нужно в днешно време всичко останало  newsm78

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 23:14 от kati_t

Общи условия

Активация на акаунт