На кого подражават?

  • 1 703
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 553
Не мога да кажа, че дъщеричката ми /на 2 г. и 2 м./ подражава на някого конкретно, но тя е като едно индиго и само имитира и в движения и в приказки хората около нея, които й направят впечатление: и мен, и баща й и други роднини и непознати хора и т.н. Както казваме ние: досега си е водила записки и сега с всеки изминал ден прави и говори все повече и по-нови неща.

# 16
  • Мнения: 8 999
Винаги подражават на гадняра. Като гледат разните му филмчета за доброто костенурче Франклин, през ум не им минава да му подражават, но виж - отрицателните персонажи са велик пример за тях! Както и най-дивите им приятели. Защо веднъж поне не попиха някой положителен опит, нещо благородно и възвишено? Само дивотии са им в главите и ако намерят някого, който да е по-дявол от тях, той се превръща в пътеводна светлина в живота им.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Синът ми определено на никого не подражава. Ама милиметър даже. Абсолютно цветен, независим и странен е. Всички казват, че е много особен и, колко странно, наше дете ли е.  Simple Smile

С дъщеря ми нещата са по-сложни. Тя много иска да е като мен, което просто няма как да стане. Хем се опитва, хем сама усеща колко не се получава, хем отчаяно иска, хем аз непрекъснато й натяквам как не може и най-вече не бива. Онзи ден имахме разговор, който много ме натъжи. Нещо й говорех назидателно, не бях доволна. Казвах й, че всеки греши, но важното е да се поучим и да се постараем по-нататък да не повтаряме точно тази грешка. И тя каза "не, не всеки греши". Аз казах "неее, всеки греши разбира се. няма идеални хора". А тя отговори, но едно твърдо, натъртено "ти си идеална!", "откъде ти хрумна? разбире се, че не съм", аз бях изумена, "не, ти СИ идеална". Толкова тъжно ми стана... Не искам тя да си мисли така за мен, дори не разбирам откъде й го е родила главицата, как се е получила такава пропаст... Не знам. Искрено се надявам да й уври главата и да разбере по-натам, но не знам...

Иначе не знам дали съм силна и властна. Всъщност, силна съм, ама чак пък толкова властна.

Ние самите (и себе си включвам) се подозираме как изглеждаме отстрани като родители. И на мен веднъж ми го изтърсиха това с "ти си идеална" и тръпки ме побиха. Може би в бъдеще от пособно идеализиране започва отчуждаването. Ако децата ни мислят за идеални как ще имат смелостта да си кажат какви глупости са свършили? В един момент разбрах, че много рядко съм им каздава за моите случки на тяхната възраст, включително шмекеруването, дребните лъжи. В началото не вярваха на някои неща, та питаха родителите ми за по-голяма сигурност.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
[Ние самите (и себе си включвам) се подозираме как изглеждаме отстрани като родители. И на мен веднъж ми го изтърсиха това с "ти си идеална" и тръпки ме побиха. Може би в бъдеще от пособно идеализиране започва отчуждаването. Ако децата ни мислят за идеални как ще имат смелостта да си кажат какви глупости са свършили? В един момент разбрах, че много рядко съм им каздава за моите случки на тяхната възраст, включително шмекеруването, дребните лъжи. В началото не вярваха на някои неща, та питаха родителите ми за по-голяма сигурност.

Точно това имах предвид. Последното, което искам е някое от децата ми да ме "разчита" по този начин. Това би ни отчуждило и отдалечило една от друга. Явно грешката е моя. Embarassed

# 19
  • Мнения: 5 877
Винаги подражават на гадняра. Като гледат разните му филмчета за доброто костенурче Франклин, през ум не им минава да му подражават, но виж - отрицателните персонажи са велик пример за тях! Както и най-дивите им приятели. Защо веднъж поне не попиха някой положителен опит, нещо благородно и възвишено? Само дивотии са им в главите и ако намерят някого, който да е по-дявол от тях, той се превръща в пътеводна светлина в живота им.
О, на Франклин подражава определено. Иска да играе същите игри, да кани гости с преспиване като него, да си вземе златна рибка... И мечтае да й купим книжка "Франклин има много дъвки"  Laughing
Колкото до моите бели... то няма нужда да се връщам в детството си, аз още ги правя от време на време - чупя, забравям, разсипвам...

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
[Ние самите (и себе си включвам) се подозираме как изглеждаме отстрани като родители. И на мен веднъж ми го изтърсиха това с "ти си идеална" и тръпки ме побиха. Може би в бъдеще от пособно идеализиране започва отчуждаването. Ако децата ни мислят за идеални как ще имат смелостта да си кажат какви глупости са свършили? В един момент разбрах, че много рядко съм им каздава за моите случки на тяхната възраст, включително шмекеруването, дребните лъжи. В началото не вярваха на някои неща, та питаха родителите ми за по-голяма сигурност.

Точно това имах предвид. Последното, което искам е някое от децата ми да ме "разчита" по този начин. Това би ни отчуждило и отдалечило една от друга. Явно грешката е моя. Embarassed

Ти пък сега недей да се закопаваш в земята от срам или вина! Да не сме се родили научени? Колко от нас са виждали родителите си неидеални? Възпитавани сме по различен начин, общо свеждащ се до "родителят винаги е прав", защото това е част от партиархалните нагласи. Щом веднъж сме започнали да се замисляме върху отношенията си с децата, неминуемо ще намерим най-доброто решение. Ако не, ще чакаме да се родят внуците.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
dara, RadostinaHZ, радвайте се, че сте идеални... Идва пубертета и тогава, ооооо тогава - ще сте най-черните в този свят - глупави, изостанли, старомодни... ooooh!
Последно време се грижа за малката ми сестра, която е на 14. Водя я по магазините, на фризьор, на вечеря и накрая на вечерта тя ми изтърсва колко ненормално семейство имала /визирайки мен/... Shocked Shocked

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Знам, че ще ме детронират в пубертета. Но поне да не падам от много високо в техните очи. А отсега не ми спестяват реплики за старомодност, но го правят предпазливо. Все още пазя позициите за умност, но да видим докога.
у дома е демокрация, но като ми писне и като прекалят, обръщам го на деспотизъм.  Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Иса, таткото не го знам, ама от тебе имам някои впечатления - няма начин да не си по-силния характер. Wink Можеш да си запазиш хубавото настроение чак до утре. Simple Smile

И аз си помислих същото  Wink

# 24
  • Мнения: 27 524
Не (засега), подражава и на двама ни, а аз съм по-властната и кресливата в семейството  Laughing
Около 6 мисля, че започват да подражават на човека от своя си пол  Peace

# 25
  • Мнения: 5 393
Ами още не мога да преценя, мисля,че и от двама ни е взел по нещо, което имитира.Например когато се ядоса мята и събаря точно като баща си, а пък се цупи точно като мен.
Жив и здрав да е, ще се види по-нататък на кого ще подражава повече. Sunglasses

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Предполага се, че момчето след  3 години започва да подражава на баща си, за да се харесва на майка си ... а момичето на майка си, за да се харесва на баща си ...

# 27
  • Мнения: 2 818
С кого е най-много и който я е впечатлил последно. Като цяло много се влияе от мен... но с баща й си приличаме... Идеализира него обаче.

# 28
  • Мнения: 1 640
Подражава и на двата ни,но все пак с превес към моя милост,защото аз съм й все пред очите,а баща си го вижда за кратко.Очаквам,обаче,да стане така:
Предполага се, че момчето след  3 години започва да подражава на баща си, за да се харесва на майка си ... а момичето на майка си, за да се харесва на баща си ...

# 29
  • Мнения: 24 467
Боже, колко съм била в грешка! Аз пък си мислех, че "подражава" на оня, с когото има най- сходен темперамент, тъй като няма начин да не е точно негов фен. Затова значи голямото ни нещо е студено, пресметливо, присмехулно животинче и използвач. Не можете да се сетите кого гушка единствено!

Общи условия

Активация на акаунт