Ястие с тиквички?

  • 1 790
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 089
[bamboocha/b], моля те за рецептата на пълнени чушки с ориз и тиквички. Звучи добре.

# 16
  • Мнения: 375
Любимата ми супа от тиквички

Продукти:
2 средно големи тиквички
маргарин/масло
3 с.л. фиде
1 яйце
1 к.ч. кисело мляко
копър
сирене

Тиквичките се нарязват на кубчета и се задушават в масло или маргарин, докато омекнат. Долива се 2 л. гореща вода и щом тя заври, се слага фидето и сол на вкус. След 5 мин., когато фидето се предполага, че е готово, се прибавя копърът и супата се отдръпва от котлона. След като поизстине, се застройва с яйцето и киселото мляко. Натрошеното сирене може да се сложи в тенджерата или при сервиране във всяка чиния

# 17
  • Мнения: 566
tan, няма абсолютно нищо по-различно от обикновенните пълнени чушки. при приготвянето на ориза добавяш и нарязаните на кубчета тиквички. аз не слагам кайма, защото постните повече ми харесват.
ако искаш ще напиша подробно как ги правя

# 18
  • Мнения: 481
Майка ми работи в Италия и оттам донесе една рецепта с тиквички. Аз я изпробвах и ми хареса, много е лесна: разрязваш тиквичките по средата по дължина, бланшираш половинките във вряща подсолена вода и ги издълбаваш. Преди да ги пуснеш във водата отрежи малко от най-изтумбената част на дъното, така че после като ги сложиш в тавата да не се търкалят. Издълбаните лодки се пълнят с плънка от сирене, кашкавал, варено яйце и шунка, нарязани на кубчета. В плънката се слага малко от издълбаната част, предварително изцедена, копър и др. подправки на вкус. Запича се във фурната и се поднася с натърган кашкавал.

# 19
  • Мнения: 1 089
ако искаш ще напиша подробно как ги правя[/color]

Ще съм ти благодарна, че има ли ориз, нещо не винаги ми се получават нещата.
Извинявай, но каква е тази готварската Хола?

 Hug

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 15:05 от tan

# 20

Общи условия

Активация на акаунт