Kuwait Airways или поглед над Кувейт!!!-5

  • 33 126
  • 309
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 820
Аз имам добри впечатления от нашето посолство в Кувейт, въпреки, че никога не съм ходила там лично. Преди време им изпращах безкрайни въпроси по мейла относно визите на Мали и на всички ми отговаряха изчерпателно и подоробно. Да не говорим, че визите ги уреждахме безпроблемно по DHL.
Дидка, много интресни снимки, какъв е бил празника, че не разбрах. Домакините са издигнали цял храм в къщата си. Grinning

Ноя, аз положих доста усилия да разбера за какво става дума Grinning . Събирането е  в чест на триото богини Дурга, Лакшми и Сарасвати. Девет вечери се събират по показания на снимките начин, като първите три са посветени на Дурга, следващите три на Лакшми и последните три на Сарасвати. На десетия ден честват фестивал наречен Дасара

# 91
  • Мнения: 3 463
интересна статия: http://www.journey.bg/guide/guide.php?guide=3555&&countr … gtype=2&page=

ето това е интересно цитат: "Равнището на престъпността в Кувейт е ниско."
та в какво се изразява престъпноста там.


 welcome

Това също се смята за престъпление.http://www.standwithus.com/news_post.asp?NPI=507

Какво беше учудването ми като разбрах, че няма и телефонни връзки с Израел. Shocked Ако си бил в Израел, трябва да си смениш паспорта преди да влезеш в арабска страна. Предполагам, че обратното също важи.

# 92
  • Мнения: 3 463


Ноя, аз положих доста усилия да разбера за какво става дума Grinning . Събирането е  в чест на триото богини Дурга, Лакшми и Сарасвати. Девет вечери се събират по показания на снимките начин, като първите три са посветени на Дурга, следващите три на Лакшми и последните три на Сарасвати. На десетия ден честват фестивал наречен Дасара

Ти си разбрала дори повече Laughing, как им запомни имената толкова бързо или си ги знаела от преди? Wink

# 93
4естно казано с Кувейт ме свързва само бензиностанцията, ползвам на Q8 бензина  Grinning

# 94
  • Мнения: 1 655
Абензина забравих да ви кажа че поскъпна и там и всички бяха ного недоволни, та сега е 35 ст мисля а преди е бил 25 ст!

# 95
Абензина забравих да ви кажа че поскъпна и там и всички бяха ного недоволни, та сега е 35 ст мисля а преди е бил 25 ст!

еми явно заради тая евтния на горивото са те преследвали с колата ... тук никой не си хаби бензина за подобни свалки  hahaha

# 96
  • София
  • Мнения: 3 099
Абензина забравих да ви кажа че поскъпна и там и всички бяха ного недоволни, та сега е 35 ст мисля а преди е бил 25 ст!

Оуууу, к'ва драма!  ooooh! 35 ст?!? Божееее, искам и тук да е така...  Tired

Тази страна ми хареса!  Blush

# 97
  • София
  • Мнения: 1 043
имахме басейна  нашия апартамент беше в приземен и само отварях прозореца и бяхме на басейна!
беше много романтично но наема си беше 1000 дол

Ей супер. Искам и аз така. Винаги съм си мечтала за къща с басейн   Simple Smile

# 98
  • Мнения: 1 184
В арабския свят няма и осиновяване, може да вземеш и отгледаш едно дете като свое и държавата да ти плаща за него като за родно, но не можеш да му дадеш името си.
Религията не им позволява, затова.

Абензина забравих да ви кажа че поскъпна и там и всички бяха ного недоволни, та сега е 35 ст мисля а преди е бил 25 ст!
Ееее, а нашия бензин го намалиха  Twisted Evil.... Това се казва уаста /Креми, така ли беше думичката  Blush/.

Как сте се разписали само  #Crazy. Ще ме включите ли и мен поне в последните ритми  Mr. Green?

# 99
  • Мнения: 3 463
4естно казано с Кувейт ме свързва само бензиностанцията, ползвам на Q8 бензина  Grinning


И това ако не е здрава връзка. Mr. Green


Как сте се разписали само  #Crazy. Ще ме включите ли и мен поне в последните ритми  Mr. Green?

Решили са да подобрят съвместния ни рекорд от 7 страници за един ден. Laughing

# 100
  • Мнения: 1 731
Ох най-накрая изчетох на спокойствие всичко  Twisted Evil остава ми само статията за шейха поет  Grinning

Креми а това какво е, луксозен хотел или емирски палат, много пищна работа:
http://www.trekearth.com/gallery/Middle_East/Kuwait/photo364691.htm

Имаш ли и снимки на типичните вили, в които живеат местните, да не са и те мини-палати  Wink

А това око какво е, да не урочасва Wink
http://www.trekearth.com/gallery/Middle_East/Kuwait/photo351879.htm

Диде, много интересни снимки и все пак какво точно сте празнували на тези богини, със сложните имена, олицетворява ли всяка от тях нещо?

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 20:47 от AniSim

# 101
  • Мнения: 820
Ани, това са дни в които се почита съответната богиня, малко нещо като дните в който ние почитаме нашите светци. Всяка богиня си има "сфери на влияние"
Дурга е жената войн, символ на силата.      Лакшми е богинята на добрия късмет,    Сарасвати е
Изобразяват я яхнала тигър,                         богатството, любовта и еротиката.                       богинята на знанието                                                                                                                                                                                                                     
                    

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 21:08 от Didka_M

# 102
  • Мнения: 1 363
Диди, ти разбираш ли се с другите индийки? Тяхната култура е толкова различна от нашата, за какво си говорите по сбирки и купони?

# 103
  • Мнения: 1 731
Диди благодаря ти   bouquet, много интересна информация за богините. Между другото, тигърът като животно май доста се тачи от индийците, едно време бях чела едно книжле даже за тигри човекоядци, доста ми беше взело страха...

# 104
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Темата наистина е интересна, увлекателна и върви със страшни темпове!!! Намалете темпа, че рекордоброячката ни ще изпише тефтерите да записва успеваемостта ни!! Mr. Green

Искам само да ви кажа, че снощи й видях ръцете на Ноя  - СТРАХОТНИ САААААААААААААА!!!! Не съм виждала нещо толкова красив иизящно!!! Особено съм впечатлена!!!и да не си помисите, че съм отскочила до Бахрей да преспя там и днес на работа отново - на камерата ги вдях, опитах се д аги снимам, но стана лошо качество  Confused Не мога да си представя, че това нещо може д се изрисува за няколко минути, както каза Ноя??!! ooooh! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт