Сладкиш "Лакта"

  • 2 003
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 373
Цитат на: Нина
Не знам дали за същия сладкиш става въпрос,но ще ти напиша рецептата за този който аз правя,само че бонбоните ,като че ли не са като тези от преди време.
Сладкиш "Лакта"
1 коф.кисело мляко
1к.л сода бикарбонат
1ч.ч. захар
1 и 1/2 ч.ч. брашно
1 ч.ч. смлени орехи
2 бр.яйца
1 пак. масло
1 пак .бонбони "Лакта"
Млякото ,содата,1/2 ч.ч.орехи и брашното се разбъркват внимателно/без миксер/и към тях се прибавят добре разбитите яйца със захарта.Смесва се всичко внимателно и се сипва в предварително намаслена и поръсена с брашно тавичка.Пече се при 150*-180*.Маслото и бонбоните се стопяват,към тях се прибавя другата половина на орехите и с тази смес се залива изпечения вече сладкиш.Оставя се да се охлади ,най-добре в хладилника и след 2-3 часа е готов за атака! Heart Eyes
А дали няма да стане ако вместо бонбони Лакта се сложи преварено кондензирано сладко мляко? Rolling Eyes Знаете как става- вари се направо с консервната кутия в голям обем вода 4 часа, отваряме кутията и вътре- гъст карамел Stuck Out Tongue Та се чудя аз...

# 16
  • Мнения: 3 251
Цитат на: DolceVita
А дали няма да стане ако вместо бонбони Лакта се сложи преварено кондензирано сладко мляко? Rolling Eyes Знаете как става- вари се направо с консервната кутия в голям обем вода 4 часа, отваряме кутията и вътре- гъст карамел Stuck Out Tongue Та се чудя аз...

Не знам,Безгрижен живот! Grinning Не съм правила сладкиша по този начин!А и честно да си кажа и това с кондензираното мляко сега го чувам!Ама ти ,ако можеш експериментирай ,а после свиркай за резултата Laughing

# 17
  • Мнения: 373
А момичета, да питам мекичък ли става сладкиша или по скоро е тип по-сух сладкиш за кафе и чай...
Да знам де  
А че ще го направя е ясно, нали съм СладъкЖивот  

# 18
  • Мнения: 3 251
Цитат на: DolceVita
А момичета, да питам мекичък ли става сладкиша или по скоро е тип по-сух сладкиш за кафе и чай...
Да знам де  
А че ще го направя е ясно, нали съм СладъкЖивот  

Да,мек става, не е сух,той поема и от "замаската"която е отгоре. Flutter

Общи условия

Активация на акаунт