Какво се крие в АПРИЛското коремче - момиченце или момченце?

  • 13 041
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 165
и годините ми ги направи на 32,колкото и да не ми се иска Wink

# 46
  • Мнения: 508
Честита двойна радост на hrispi Grinning
А3 да се похваля, в понеделник правихме амниоценте3а. Бебенцето е 3драво, няма Даун Синдром, няма и 3аболявянията от 13 и 18 три3оми и е момченце Grinning
Момичета и3бягвайте да пиете лекарства пре3 бременноста. Само парацетамол може.
Па3ете се Hug

# 47
  • Мнения: 794
Току-що ми съобщиха, че баба ми, която ме е отгледала заедно с майка ми, е с диагноза сърдечна недостатъчност. От 1/2 час не мога да спра да плача...

# 48
  • Мнения: 70
И на мен не ми помага парацетамола  Sad

asja, съжалявам за неприятната новина

# 49
  • Мнения: 3 116
Току-що ми съобщиха, че баба ми, която ме е отгледала заедно с майка ми, е с диагноза сърдечна недостатъчност. От 1/2 час не мога да спра да плача...

Асе, не се притеснявай миличка  Hug

Баба ми, която също ме е отгледала е с порок на сърцето по рождение и сърдечна недостатъчност. Сега е на близо 90 години и е джингиби Левски ти казвам. Хрумне и да ходи на еди кое си село и заминава Simple Smile Даже лекарствата спря да си пие за сърце от няколко месеца, писнало й било да се трови Simple Smile Да е жива и здрава  Hug

# 50
  • Мнения: 80
Според моята докторка може аналгин. Мен само това ме оправя.


На повечето места също пише че може. Аспиринъте е най - противопоказен.

"Remedies, pregnant women can take: simple pain relievers (for example: paracetamol, analgin), in case of necessity – caffeine. Undesirable medicines – aspirin and its analogues, ergotamines (they are often included in medicines against migraine). But, even if you know these nuances, don’t forget to consult your doctor. "

# 51
  • Мнения: 70
"Remedies, pregnant women can take: simple pain relievers (for example: paracetamol, analgin), in case of necessity – caffeine. Undesirable medicines – aspirin and its analogues, ergotamines (they are often included in medicines against migraine). But, even if you know these nuances, don’t forget to consult your doctor. "

Моят доктор ми каза преди да изпия някакво лекарство задължително да се консултирам с него.

# 52
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте момичета  Hug !!!
Като ви чета и ми стана интересно за въпроса със аспирина и аналгина.  newsm78 Нали е всеизвестно,че те не се препоръчват при цикал и след разни операции,защото осилват кървенето и пречат на кръвта да се сасирва(поне аз така сум чувала).Ако това е вярно значи има логика да са вредни и за бременни  Thinking !Не искам да плаша никой,но ако ме питате мене аз небих ги вземала.Това си е мое мнение    Naughty .Аз досега много пъти съм имала нужда от хапчета(за главата и настинката),но за сега държа фронта без тях и нямам намерение да ги пия по какъвто и повод да е  Crossing Arms .Това е от мен   bouquet !!!Лека вечер ви желая на всички!!!

# 53
  • Мнения: 410
момичетааааааааааааааааа бебо ритна newsm68,лежа си на дивана и усетих-6-7 пъти,и не е като газове а си рита.  261uu.направо не мога да повярвам.чакам таткото да се прибере от работа-може пак да ритне.ася успокой се не всичко се предава.аз лично ми откриха хепатит Б,който си ми е от години в кръвта и доки каза че може да не се предаде на беби,тъй като се родят всички бебета карат хепатит и ще избие.мисли си хубави неща.някой беше писал,че денят в който ритне бебо-5 мес. след това ще се роди.това го чух и тук от няколко мами.помня датата 17,и ако е вярно трябва да се роди на 17 март,а термина ми е за 9.04.аиде да видим сега kyllmg.цунки

# 54
  • Мнения: 354
 Колко сте бързи само, момичета! Честита радост на хриспи;
ася, не се притеснявай, няма гаранция, че бебето ти ще има същия проблем.
А за аналгина и аз знам, че не е добре, макар че и мен страшно ме боли главата, особено като стане следобед и ме цепи страшно. Но търпя, нали е за доброто на бебо Hug
А нашето ритниче още го чакаме...

# 55
  • варна
  • Мнения: 147
И мен снощи бебо ме ритна Laughing
Ася,не се притеснявай,не е задължително на бебо да му има нещо!Мъжът ми е с вроден AV блок на сърцето,от почти 20 години(сега е на 32) е с постоянно имплантиран пейсмейкър.Имаме страхотна дъщеричка,която си е напълно здрава!Мисли позитивно и не се самонавивай!

# 56
  • Мнения: 371
Криси и мен ме боли глава, ако не пия кафе,а от кафето пък ми се гади и сега започнах да пия 3 в 1 и не ме боли глава, а от него и не ми се повръща въпреки че го пия не защото ми се пие, а по скоро като лекарство за главоболие  Wink

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 264
Привет!
Ася20, Теди, честито за хубавите ритничета!  bouquet
Асе, успокой се! Всичко ще е наред!  И аз от силното главоболие повръщах... Tired Но не съм пила още нищо. Чела съм, че може парацетамол Peace На мен ви помагат масажи - от мъжа ми или с вибро-червен масажьор.
И ние засега сме по-дсоро мъж, но инфото е от 12г.с. Надявам се следващата седмица, когато съм при Док, да знаем със сигурност!  Joy

# 58
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Здравейте милички,

Бях се притеснила какво е станало с темата, защото съм толкова ангажирана с работа, че от 3 дни сега за пръв път сядам пред компютъра. Огромни благодарности за hrispi за новата тема!   bouquet
Справила си се чудесно. И също така ти честитя двойната радост. Ето това се казва изненада - желая ти два сладки бебока да ви зарадват през април. Леле този април е много плодовит на близнаци. Дали не сме рекордьори?  newsm78

Много сте изписали и едвам смогнах да изчета всичко. Искам да кажа и аз, че аналгинът НЕ Е препоръчителен при бременност и кърмене.Може да прочетете на листовката. Макар, че има много случаи на майки,пили аналгин и родили здрави деца (аз например с първото детенце).  Главоболието ми е болна тема, досега съм се спасявала само с аналгин, но откакто съм бременна само се моля да не ме заболи глава, че не знам какво ще правя.  Praynig

В понеделник бях на лекар - бебчо си расте, вече е 9см и е заформило краче от цели 1.5см! Изписаха ми Магнерот за контракциите и Сорбифер за ниския хемоглобин. Вече двама лекари имат силни съмнения, че бебун е момче, но нищо не се знае със сигурност.

Миналата седмица казахме на децата, че чакаме бебе. Чак се просълзих като видях колко се зарадваха. Направо имаше опасност да се ударят в тавана от радост.  Grinning Обаче има разногласия за желания пол -синът иска момче, дъщерята - момиче, постоянно прехвърчат искри по темата. Накрая синът предложи: "айде бе мамо, защо не родиш момченце и момиченце, да си ги разделим по равно".

Честито на всички мами, усетили нежните ритничета!  Hug Ние все още се ослушваме. Струва ми се, че от време на време нещо се движи, но не съм 100% сигурна още.

# 59
  • Мнения: 70
Ясмина, за сорбифера какво ти казаха, как се пие точно, че аз забравих? А мисля скоро и аз да го започвам.

Общи условия

Активация на акаунт