Кафемашини - с дози кафе?

  • 113 905
  • 176
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Хахахаха, може и да има, май Вечерницата
беше споделяла някви подобни кокошкарски
дела. Аз съм пробвала кафета на различните
марки и така съм си налучквала вкуса. Засега
не знам да има специални филтри. Ето ти ниша.

Впрочем, ако искаш по-силно кафе, слагаш дозата
за две кафета, слагаш две падчета, но пускаш вода
като за едно кафе. И сервираш на свекито, примерно.

# 16
  • Мнения: 11 315
Хахахаха, може и да има, май Вечерницата
беше споделяла някви подобни кокошкарски
дела. Аз съм пробвала кафета на различните
марки и така съм си налучквала вкуса. Засега
не знам да има специални филтри. Ето ти ниша.

Впрочем, ако искаш по-силно кафе, слагаш дозата
за две кафета, слагаш две падчета, но пускаш вода
като за едно кафе. И сервираш на свекито, примерно.
Пак без вина виновна hahaha
Точно тук не съм правила никакви шмекерии. Купувам от Княжеството, че ми ляга по-йовтинко.
А и продават опаковки от 100 дозички.
Сенсео специално имат 3 основни разфасовки - силно, средно и безкофеин. Отделно правят опаковки от южноамерикански сортове или с имена на градове.
Но ако се ползва филтърна хартия и се слага в нея дозата кафе, можеееее и да стане, но не съм експериментирала.
Кафето става чудно - хем не е силно като еспресо, хем е с каймак, ама 1 пръст! Мммммммм,отивам да си направя Embarassed

# 17
  • София
  • Мнения: 11 708
В едно кафе близо до нас ползват такава машина на Лаваца,но кафето не е точно в пакетче като чай,а по-различно.Аз се бях размечтала за такава машина,обаче говорих със собственика за едровата цена /вече не си спомням точно/,но скъпичко си излизаше.А аз като пия по "n" кафета дявол на магаре ще ми излезне.Това само като инфо го споменавам.

# 18
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
"Молинари" е с такива сашетки (пакетчета), като това, което си показала, Бу Peace
На мен ми го донесоха от Плевен, но знам, че официалният вносител за БГ е със седалище в Пловдив.
"Молинари" си имат и кафемашини, пригодени за ползване на тези пакетчета. Но този вид "Молинари" специално е само безкофеиново - на кутията пише 0,07г кофеин т.е. най-ниско съдържание в кафето.
Аз съм много доволна от него и наистина е чиста работа - слагаш, правиш и после изхвърляш използваното. На цена е горе-долу като "Лавацата"-та.
Ето ти един сайт, само че е на руски.

http://www.cup.ru/catalog/?vendor=211&view=1&group=1
Виж тези, които са на единични дози.
Сори за дългия постинг Embarassed

# 19
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Ето ти още един линк за такива кафета:

http://cup.ru/catalog/?category=14&view=1&group=1

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Благодаря на всички участници. Но май ще се откажа. Дизайнът ми е суперсъблазнителен, но тази невъзможност по никакъв начин да се ползва насипно кафе не ми е по вкуса.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Привет By,
не се отказвай от кафе машината, аз имам такава вече 1 година, да ползвам готови пакетчета, но има и филтри на Melitta (filterpads)  който могат да се пълнят с насипно кафе.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
филтри на Melitta (filterpads)  който могат да се пълнят с насипно кафе.
Къде? Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 11 708
Бу колко струва една такава машина?Че като габарити идеално ми се вписва да стои върху един малък шкаф.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
56E Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 11 708
Само?От де е,че цената е в Е?

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Само?От де е,че цената е в Е?
Интернет сайт за пазаруване, френски, ла редут.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 578
Бу, ние в офиса сме с такава машина /ма не знам коя марка/. Кафето е такова като това, дето си показала, като чай, но обли пакетчета. Хубаво е /Молинари вземат/; като сложиш пакетчето /таблетка, силно пресована/ има няква преса, дето го качва нагоре и почва да тече кафето. То затова са и бар-овете, те.е нещо като преса става. Може да си нагласиш за колко дълго кафе да ти пусне вода.
Айде вземи си, моля те, че скоро ще се нанасяме в новия апартамент, та се чудя за една такава. Много е готина. Ама ми се искат отзиви  Mr. Green.

# 28
  • Мнения: 1 073
Само?От де е,че цената е в Е?
Интернет сайт за пазаруване, френски, ла редут.
Е, да ама сега не е толкова , а 99евро.
Бу, ти откри ли от къде може да се купуват тези таблетки? Или всеки път ще трябва да си ги поръчваме от Франция?

# 29
  • Мнения: 11 315
Само?От де е,че цената е в Е?
Интернет сайт за пазаруване, френски, ла редут.
Е, да ама сега не е толкова , а 99евро.
Бу, ти откри ли от къде може да се купуват тези таблетки? Или всеки път ще трябва да си ги поръчваме от Франция?
Къде я видя тази цена от 99 евро?
При нас са не повече от 60 (за немско става дума)

Общи условия

Активация на акаунт