заместено хранене означава само пюре или пюре с мляко?

  • 2 422
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 447
Заместено хранене, означава плодово (зеленчуково) пюре или каша вместо АМ-то в часът за хранене.  Peace

АМ-то в пюрето се слага докато привикне детето към по-новия вкус. След това е хубаво да не се слага.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 610
"Заместено хранене" за мен означава заместено кърмене или шише с АМ.
Това не означава, че млякото трябва да бъде елиминирано от храната, която се дава на бебето.
Иво е ял само млечно-зеленчукови пюрета-зеленчуци, пасирани с кърма или АМ. Никога не съм му давала само чист зеленчук.


 Peace
Така ми беше казал и джи пито още с големия син,така  процедирах и сега.
Заместено хранене, означава плодово (зеленчуково) пюре или каша вместо АМ-то в часът за хранене.  Peace

АМ-то в пюрето се слага докато привикне детето към по-новия вкус. След това е хубаво да не се слага.

За какво е хубаво newsm78 .До една годинка на детето,яденето не е пълноценно без мляко.

# 17
  • Мнения: 39
Здравейте, да споделя и аз. Ние сме захранени почти с всичко само риба не съм и давала май но все още не ядем по едно голямо пюре а предпочитаме от 125 гр (от тези на Хип или Гербер) и додавам малко мляко след това към 90 гр обикновенно, става дума за обяда. Няма значение зеленчуково или с месо винаги пие мляко но около половин час след това за да не и е тежко Laughing на принцесата! Може би като започнем да ядем от по-големите няма да пием мляко. А иначе и моето мнение е че, заместено хранене означава без мляко след това.

# 18
  • Мнения: 1 254
...До една годинка на детето,яденето не е пълноценно без мляко.

хей, какво значи, че не е пълноценно. ако детето получава нужното му количество мляко и съответно калций и желязо с другите хранения няма нищо лошо да се дава само пюре. към зеленчуковото пюре аз прибавям и натрошен жълтък, има си всичко необходимо  Peace

# 19
  • Мнения: 2 309
Когато захранвах сина си,давах зеленчукови пюрета,не съдържащи мляко!Добавях жълтък...
Единствените пюрета,които давах с добавено мляко,бяха плодовите!

# 20
  • Мнения: 4 447
Лиани, мялкото е за пиене. Никой не е казал да не се дава. Пюрето си е пюре. Яде се без мляко.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 15 222
А ако е направено с мляко, не е пюре, така ли?  Grinning

# 22
  • Мнения: 4 447
А ако е направено с мляко, не е пюре, така ли?  Grinning

Друго имах предвид  Peace

Общи условия

Активация на акаунт