как стерилизирате шишета

  • 2 605
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 429
Моля майките с опит да дадат съвет. Нужно ли е да купувам стерилизатор или може и в микровълнова.  И как точно става
Също така всеки ден ли се прави това. Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 4 358
Първо изварявах в тенджера на котлона, но хич не ми беше удобно и си купихме стерилизатор за микровълнова.
Изварявах по 4 шишета наведнъж и ги държах в стерилизатора докато дойде време за ползване.

# 2
  • Мнения: 6 323
Стерилизира се поне веднъж на ден (по принцип се препоръчва след всяко ползване на шишетата и бибероните).
Също така стерилизаторът се използва и за играчки, гризалки, дрънкалки и т.н.

Има 3 вида стерилизатори - парен, за микровълнова и за студена стерилизация (с течност или таблети).
Естествено, съществува и вариантът да стерилизираш в тенжера, но поне за мен това е ужасно времеемко и неудобно.

Парните електрически стерилизатори са с нагревател на дъното и в зависимост от марката и модела събират различен по брой и големина шишета и аксесоари.
Сипва се определено количество вода, което се загрява от реотана и парата стерилизира аксесоарите.

Стерилизаторите за микровълнова представляват пластмасови кутии с или без отделения за шишета, биберони и аксесоари.
Обикновено на дъното имат решетка.
Принципът е същият - подреждат се шишетата и бибероните, сипва се вода и кутията се пъхва в микровълновата.
Водата се загравя и парата стерилизира шишетата.
Методът е по-бърз отколкото при електрическите парни стерилизатори, но обикновено кутията за стерилизация в микровълнова събира по-малко шишета и аксесоари, а и не върши работа, ако пътувате често или ходите на гости на баба и дядо например (за разлика от електрическия, за който просто ти е необходим ел. ток)

Комплектите за студена стерилизация пък за на принципа на химическа стерилизация. Прави се разтвор от вода и течност (или таблетка) и в този разтвор се потапят шишетата и бибероните. Разтворът може да се ползва повече от веднъж.
Идеален е при пътувания, почивки, екскурзии и т.н.
Минусът му е, че изисква закупуването на консумативи (течност или таблети).

# 3
  • Мнения: 987
аз ползвам парен стерилизатор на авент. много сьм доволна . стерилизацията става бьрзо и лесно.

# 4
  • Мнения: 844
Цитат на: Mamma
Комплектите за студена стерилизация пък за на принципа на химическа стерилизация. Прави се разтвор от вода и течност (или таблетка) и в този разтвор се потапят шишетата и бибероните. Разтворът може да се ползва повече от веднъж.
Идеален е при пътувания, почивки, екскурзии и т.н.
Минусът му е, че изисква закупуването на консумативи (течност или таблети).

Никакъв минус не виждам на този вид стерилизация, само плюсове. Ми то хората го измислили бе, край на стопените на котлона шишета, щот съм ги забравила, край на изхабяването, вследствие на топлинната обработка, всичко може да се стериализира там без проблем. Топ 1 в листата ми за най-важните неща за бебо!

# 5
  • Мнения: 5 228
Аз ползвам стерилизатор за микровълнова Авент и според мен това е едно голямо улеснение. Когато сме на гости в родителите ми изварявам в тенджера, което, повярвай ми, е направо несравнимо по-трудно и досадно. Ако имаш микровълнова съотношението цена-качество е най-добро при този вариант.

# 6
  • Мнения: 1 038
Аз до последно изварявах шишетата в тенджера на котлона.Ползвахме 3-4 шишета и ги слагах наведнъж,заедно със залъгалката. Wink

# 7
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
От самото начало със стерилизатор авент за микровълнова. Много е лесно, бързо и удобно

# 8
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: mecho_puh
От самото начало със стерилизатор авент за микровълнова. Много е лесно, бързо и удобно


И аз така Grinning

# 9
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Vivi
Цитат на: mecho_puh
От самото начало със стерилизатор авент за микровълнова. Много е лесно, бързо и удобно


И аз така Grinning

Именно:)

# 10
В началото и аз изварявах на котлона, но сега ползвам течност за студена стерилизация на Чико.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 062
И аз със стерилизатор на Авент за микровълнова, но смених шишетата с Др.Браун и сега големите шишета не влизат в стерилизатора, та се наложи да го приспособявам малко. Но все него си ползвам.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Със стерилизатор за микровълнова на "Д-р Браун". Много е удобно!

# 13
  • София
  • Мнения: 3 058
И аз да се включа - според мен зависи дали даваш мляко от шише. Аз кърмя и ползвам едно шише за вода, което стерилизирам на котлона в тенджера, там пускам и залъгалките и чесалката за зъби - каквото намеря. Слагам ги вечер, като заспи бебо, като си толпя вода с ел.кана и я сипвам вряща в тенджерата - става бързо и лесно. За едно шише да си купувам стерилизатор...не ми струва необходимо

# 14
  • Vienna
  • Мнения: 519
в една голиама тенджера бухвах вси4ко всяка ве4ер и вариах 5-7 минути.

# 15
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
В стерилизатора на Чико. Кърмя, но ползвам и помпата на Авент, така че стерилизирам всеки ден. Много е удобно ако имаш МВ фурна

# 16
  • Мнения: 10 758
С първото стерилизирах на котлона с тенджерата. С второто -  стерилизатор на Авент за микровеле. По - евтино ми е с него, защото на котлона забравях много често и шишетата се стопяваха, та се налагаше да си купувам нови. А сега - слагаш за 5-6 мин. и изобщо не ги мислиш.

# 17
  • Мнения: 532
Стерилизатор на Чико за микровеле.Може да е само за шишетата за вода , ама ги слагаш там и да ги забравиш няма страшно.Не е като на котлона.

# 18
Цитат на: minimo
аз ползвам парен стерилизатор на авент. много сьм доволна . стерилизацията става бьрзо и лесно.


И аз съм много доволна. И най ми харесва, че е голям и ми побира почти всичките шишета на 1 път.

# 19
  • България-София
  • Мнения: 573
Цитат на: tedi_b
Първо изварявах в тенджера на котлона, но хич не ми беше удобно и си купихме стерилизатор за микровълнова.
Изварявах по 4 шишета наведнъж и ги държах в стерилизатора докато дойде време за ползване.

Да, ама на мен ми казаха да стерилизирам шишетата 30 мин преди употреба-престоя им на въздуха повече от това време прави стерилизацията безсмислена.Или стерилизирам и слагам в хладилника.Иначе ползвах Авент и д-р Браун за микро-бързо, лесно и удобно. Между другото ползвах шишета на д-р Браун и нямаше проблем да ползвам На Авент без приспособяне

# 20
  • Мнения: 1 289
Абе, в твнджерата на котлона е най-евтино, но като стопиш 1-2 шишета като мене и сметката не излиза. На втория месец си взех стерилизатор за микровълнова на Чико, за 3 шишета, че моите бяха повечето такива. В него стерилизирах всичко -  залъгалките, шишетата, бибероните, дори стъклени бурканчета, когато носехме урина за изследване. Сега става за варене на зеленчуци на пара, защото от 4 месеца Ради не пие млякото от шише.

# 21
Със стерилизатора на NUK. Много е удобно. Измиваш ги, слагаш ги вътре и забравяш... Ако имаш възможност вземи си стерилизатор.

# 22
  • Мнения: 154
сигурно ще ме обявите за луда, но не съм изварявала нищо! Шишетата и залъгалките ги изварявам 1кратно, когато ги купя, а стерилизаторите и кутиите за изваряване са си чиста индустрия. Една доста голяма част от бебешките стоки се произвеждат, за да се купуват от родителите,а не защото са наистина необходими. Професията ми е такава, че наистина знам кое би трябвало да е стерилно и кое може и да не е, та това с изваряването си е направо излишно.  Доброто детенце пие от стерилно шише, смуче стерилна залъгалка, след това си лапа стерилните ръчички и облизва стерилните ми дрехи като го гушна...Една ми ти стерилност цари...

# 23
  • Мнения: 1 800
В стерилизатор на Авент за микровълнова фурна.

# 24
  • Мнения: 883
И аз не съм изварявала, само преди да ги ползвам за първи път и после 1-2 пъти месечно. Водата също не съм преварявала- докато заври и махах от котлона.

# 25
  • Мнения: 128
az gi sterilizirah v mikrovulnovata. slagah gi v sud s voda i gi nastrojvah na 10-15 min

# 26
  • Мнения: 6 315
В тенджерата на котлона. Така изварявам вече сума време всички шишета и залъгалки. Шишетата се изваряват, защото по тях може да остане мляко, което е идеална среда за развитието на бактерии и поне в началото е добре да се изваряват, но всеки си знае. Аз не бих рискувала да не изварявам изобщо  Crossing Arms .

# 27
  • Мнения: 421
В тенджерата на котлона Grinning . Никакъв проблем или губене на време, поне за сега...  Laughing Дадоха ни стерилизатор за микровълнова, но ние такава не ползваме (просто не виждам смисъл) и докато решим да си купим и свикнахме да си ги варим на котлона...и така пак ще си останем без микровълната, но изобщо не съжалявам Grinning  Grinning  Grinning

# 28
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Имаме стерилизатор за микровълнова на Чико. Много съм доволна. Като си ходихме до Сливен, заради него помъкнахме и микровълновата #Milti  Направо шашнахме родата Laughing , ама хората за удобство са го направили все пак.

# 29
  • Мнения: 1 613
Имам стерилизатор за микровълнова на Авент. Много е удобен.
Wink

# 30
  • на езерото
  • Мнения: 263
Аз стерилизирам в термокана Simple Smile Лошото е че се изварява по едно шише.Но е много практична защото я използувам и за преваряване на вода,така че с един коршум два заека Grinning

Общи условия

Активация на акаунт