Кисело мляко - от кой месец?

  • 2 478
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
А ти от къде си сигурна какво точно е доказано и в какво точно трябва да вярваме?От вестниците ли,от списанията ли,от къде?А между другото ти не си ли българка?
Че не е времето на бабите ни-съгласна Peace...но ако ми докажеш нещо реално,ще ти повярвам,не само голи приказки в един форум.

# 16
Хайде сега, пак темата защо НЕ се дава кисело мляко до годинката. Който се интересува ще порови малко в интернет и ще разбере... Който пък не е съгласен, да дава на своя глава и отговорност.  Confused

# 17
  • Мнения: 2 908
Ами много правилно-това се нарича отговор! PeaceТова е и моят отговор по въпроса.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Дадох доста след годинката,но не го харесва особено.А вие щом вече си хапвате и ви няма нищо...да ви е сладко.

# 19
  • Мнения: 4 621
Включих го от 10 месец Peace

# 20
  • Мнения: 1 986
  Още не съм давала,ще почакам сигурно до навършването на годинката-и не смятам да измествам АМ/ако още го пие/,а да ги давам паралелно PeaceНе знам защо трябва едното да се изключва за сметка на другото Confused

# 21
  • Мнения: 174
И аз така съм решила и кисело и АМ ( за разнообразие ) Да си призная и аз дадох кисело,ама  така се наложи...мен пък са ме хранили от 10-тия ден с кисело мляко.. newsm78

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Киселото мляко до годинката на детето не се препоръчва. Аз не знам , защо бързаш да го даваш. Пълно е с консерванти и бог знае с какво още.Давай си според мен адаптирано мляко по полезно и по сигурно е. Моето дете беше много злоядо. Не искаше адаптирано мляко. Бях опитала от всички млека , които съществуваха на нашия пазар, но така и не открихме харесваното Sad. Затова на 11 месеца реших да и дам кисело. Ако го хареса поне от него да купувам. Цялата се изрина, направи алергия при втори прием от захранването. Навлякох си голяма беля. Тогава от докторите при  които я водих знам, че в млеката се слага какво ли не. След това до 2 годинки  и давах адаптирано мляко на Нестле.

# 23
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На 11 месеца дадох за сефте кисело мляко на сина ми, не го хареса тогава. На 1г. и няколко месеца пак пробвах и вече го прие с голям апетит.

# 24
  • Мнения: 474
Към 11-тия месец дадох кисело мляко- като айрян. Слагах 2 лъжички мляко и допълвах с вода до около 100 гр. Бяха страхотните летни горещини и малкият пиеше само това. Педиатърката ни ми беше забранила категорично до годинка да давам кисело, но детето трябваше да пие нещо, освен кърмата ми, която тогава намаля драстично. И детенце така се пристрасти към това кисело мляко, че се налагаше да крием кофичките мляко- познаваше ги и започваше да реве да му дам.  Laughing

# 25
  • Мнения: 1 006
След 10-тия месец започнах да давамза разнообразие, като закуска следобед с бисквитки.

# 26
  • Мнения: 2 908
Киселото мляко до годинката на детето не се препоръчва. Аз не знам , защо бързаш да го даваш. Пълно е с консерванти и бог знае с какво още.Давай си според мен адаптирано мляко по полезно и по сигурно е. Моето дете беше много злоядо. Не искаше адаптирано мляко. Бях опитала от всички млека , които съществуваха на нашия пазар, но така и не открихме харесваното Sad. Затова на 11 месеца реших да и дам кисело. Ако го хареса поне от него да купувам. Цялата се изрина, направи алергия при втори прием от захранването. Навлякох си голяма беля. Тогава от докторите при  които я водих знам, че в млеката се слага какво ли не. След това до 2 годинки  и давах адаптирано мляко на Нестле.
Това е така,но ако говориш за купено мляко-всеки знае,че е бъкано с консерванти и няма нищо полезно в него-но ако говорим за домашно?Аз и дадох като следобедно с бисквити на 8 месеца и не ми се е обривала-различни деца.Всеки сам си преценява-не може да се каже,че като твоето се било обринало от купешкото,кой знае с какво блъскано,ще се обрине и нечие друго дете.

# 27
  • Мнения: 1 183
При нас е по друг начин тука,още след 6 месец ми препоръчаха да и давам,но аз започнах от 7 месец да и давам кисело мляко с бисквити и страшно много си го харесва  Peace

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Това е така,но ако говориш за купено мляко-всеки знае,че е бъкано с консерванти и няма нищо полезно в него-но ако говорим за домашно?Аз и дадох като следобедно с бисквити на 8 месеца и не ми се е обривала-различни деца.Всеки сам си преценява-не може да се каже,че като твоето се било обринало от купешкото,кой знае с какво блъскано,ще се обрине и нечие друго дете.
Афродита, аз не искам да задължавам майките да не дават кисело мляко. Споделям какво  се случи с моето дете. Разбира се , че всеки сам си преценява какво ще дава на детето си. Ако е прозвучало по друг начин се извинявам.

# 29
  • Мнения: 441
Племенницата ми започна на кисело мляко от 2 месечна възраст - тя се роди по време на голямата инфлация 1996г.и тогава просто нямаше АМ на пазара,но млякото беше от домашната крава на родителите на снаха ми.Аз лично смятам да изчакам,т.к още сме на смесено хранене 50/50 АМ и кърма.
Дъщеря ми  е родена 1996г и също се наложи на 2 месеца да и давам кисело мляко,но времената бяха такива.На сина ми дадох кисело мляко малко след годинката,на пазара в момента има толкова голям избор и то на сносни цени.Всеки сам си преценява  Peace

Общи условия

Активация на акаунт