В коя г.с. най рано може да се направи серклаж?

  • 6 395
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 868
Не знам какви са тези хора ,аз като съдя от моя горчив опит за който няма да разказвам да не те тревожа допълнително, при първия удобен момент бих намерила начин да се транспортирам до София ,с предварителна уговорка разбира се.Пак желая успех и стискам палци всичко да се размине и сестра ти да си роди безпроблемно сладко бебче.

# 16
Не издържах и се включвам !
Ако сестра ти наистина държи да и е живо и здраво детето да си вдига багажа и да пристига в София - където пожелае по кл.пътека със направление ще я приемат веднага./говоря за големите болници - МД, Окръжна , Тина Киркова,ит.н./
Ако трябва може да се наложе да лежи и 3мес. в болницата, но важното е детето да се запази и да е здраво. Все някой познат ще намерите да ви докара - ей го къде е . Ще кара по-бавно и внимателно и до София. Не, че в София гафове не стават, но в големите болници имат много практика и са виждали всичко.
Стискам палци на сестра ти и напълно ти съчувствам/мойта сестра когато раждаше бях с нея и все едно и аз родих/.
Успех и пътя към..........София

# 17
  • София
  • Мнения: 163
Мен 25 дни ме държаха в МД, и се чудеха да ми правят ли серклаж , или не. И от това "чудене", щях да загубя бебетата си (бях в 13г.с, двуплодна бременност, с контракции, скъсена и почти изгладена шийка). Накрая си поисках да ме изпишат и още същия ден отидох на преглед при друг доктор. Той като ме прегледа, се хвана за главата, как може толкова време да ме оставят да си лежа в болницата, ей така, само на хапчета, без да ми направят серклаж, който в моят случай, бил направо задължителен. Докторът излезе много добросъвестен и още на следващия ден ме прие в болница (Тина Киркова) и направи процедурата (бях някъде в 16г.с.). След това цялата бременност изкарах на легло и много се пазех, но благодорение на серклажа, износих бебетата, почти до края. 

Нека сестра ти потърси и друго мнение, както са те посъветвали момичетата, най- добре да дойде в София. Успех!
 

# 18
  • Мнения: 474
Не издържах и се включвам !
Ако сестра ти наистина държи да и е живо и здраво детето да си вдига багажа и да пристига в София - където пожелае по кл.пътека със направление ще я приемат веднага./говоря за големите болници - МД, Окръжна , Тина Киркова,ит.н./
Ако трябва може да се наложе да лежи и 3мес. в болницата, но важното е детето да се запази и да е здраво. Все някой познат ще намерите да ви докара - ей го къде е . Ще кара по-бавно и внимателно и до София. Не, че в София гафове не стават, но в големите болници имат много практика и са виждали всичко.
Стискам палци на сестра ти и напълно ти съчувствам/мойта сестра когато раждаше бях с нея и все едно и аз родих/.
Успех и пътя към..........София
На същото мнение съм. Дано всичко бъде наред...   bouquet

# 19
  • Мнения: 6 274
Здравейте . И аз не издържах и се вклучвам . Виж , Сиана , по медицински показания серклаж се прави м/у 16г.с. и 18г.с. И съответно се сваля 2 седмици преди термина . А що се отнася до това , дали е "толкова наложително" , според мен за един нормален лекар такова понятие просто не съществува.Напълно съм съгласна с момичетата , че ако действително отношението към сестра ти е такова , то тя просто няма какво повече да прави в тази болница. Защото , ако наистина има разкритие , не да пази леглото , а ако ще да става от него - спасение няма . Казвам ти го от личен опит . Желая успех на сестра ти !!!

# 20
  • Мнения: 1 868
siana как е сестричката ти? Тревожа се ,че нищо не си писала скоро.Дано всичко е наред.Моля се за вас!

# 21
  • Мнения: 479
Сестра ми  в понеделник е била с обилно течение пак. След като никой не е пожелал да я прегледа тя на обяд е избягала от болницата и е отишла на преглед при нейния гинеколог. Той и казал, че няма отлепяне на плода и проблема е изцяло в канала. Да изчака да поспре течението и каза че и е уредил час при д-р Дренски да и направи серклажа. Очаквам в четвъртък да я пуснат от ВМИ и ще стискаме палци всичко да бъде наред.  Praynig

# 22
  • Мнения: 1 868
Стискам палци само добри новини да ни носиш !

# 23
  • Мнения: 229
Аз съм със серклаж и съм изчела де що има по темата .Серклаж се прави след 12 г.с .до 20 г.с. След 20 г.с вече и да се направи няма ефект.Аз има езин спонтанен аборт в 23 г.с  и при тази бременност ме приеха в болницата за серклаж в 12 г.с. Там обаче една МНОГО умна завеждаща патология лекарка след една седмица лежани ми заяви- не си за серклаж , нямаш 3 спонтанни аборта!!!!!!!!!! Вярвайте ми щях да препадна !Че защо трябва да преживявам 3 пъти оня ужас и психическа травма?? Грабнах си аз багажа и отидох във Варна. Доцент Янева ми потвърди на 100% че има нужда от серклаж и след 1 седмица ми го направи .Вече съм в 32 г.с.  и нямям никакъв проблем засега

# 24
  • Мнения: 2
аз имам един спонтанен аборт в 16 гес.седмица.когато забременях за втори път още при първия преглед доктора ми каза че наи вероятно ще се наложи серклаж.лежах два месеца в болница и бях под наблюдение.на последния преглед се оказа че имам половин пръст разкритие и в 20 гес.седмица ми направиха серклажа.трябваше през цялата бременност да лежа ,да не пътувам и никакви полови контакти.две седмици преди термина доктора ми махна конците и точно на термина родих момиченце.желая успех на сестричката ти.и да настоява за серклаж.серклажа не дава 100% сигурност,но като се пази и като слуша какво и казва доктора всичко ще е наред.стискам палци Laughing Laughing Laughing

# 25
  • Мнения: 479
Здравейте мили мами, на сестра ми й направиха серклаж в 18 г.с., но се оказва че шийката й е много слаба и потдава. В момента тя вече е в 22г.с.  Cry и лекарите отчаяно се мъчат да задържат бебето до 28г.с. мехура е слезнал на долу и опира в конците и казаха, че бебчо ако ритне по силно и ще го спука. Шанса и бил 10%  Cry  Praynig да успее да го задържи, нали на коледа стават чудеса!!!

# 26
  • Мнения: 3 621
siana пожелавам на сестра ти и на нейното бебе много късмет .Вярвам че ще успее , пожелавам и го от сърце

# 27
  • Мнения: 229
Аз съм / бях/ със серклаж, който ми махнаха в 36 г.с и вече подминавам термина ми определен на 26,12,2007 го.Уж бях много зле, уж без серклаж не можеше , а сега вече преносвам. Hug newsm78 ooooh!Направиха ми го в 16 г.с. и също така много се чудиха дали да ми правят или не , но поради това , че имам спонтанен аборт в 6 месец аз самата бях "за" серклажа.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Здравейте мили мами, на сестра ми й направиха серклаж в 18 г.с., но се оказва че шийката й е много слаба и потдава. В момента тя вече е в 22г.с.  Cry и лекарите отчаяно се мъчат да задържат бебето до 28г.с. мехура е слезнал на долу и опира в конците и казаха, че бебчо ако ритне по силно и ще го спука. Шанса и бил 10%  Cry  Praynig да успее да го задържи, нали на коледа стават чудеса!!!
Моля се за сестричката ти дано бебчо изчака и се роди когато трябва. Praynig Praynig Praynig

# 29
  • Мнения: 326
Siana, моля се за сестричката ти и бебето и! Дано успее да го задържи достатъчно дълго, за да е добре мъничето!!!  baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт