A festejar el día de Todos los Santos! España - Испания

  • 18 747
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 350
ROZI24 Не знам колко ще кача за напред, но преди бях 54 като забременях, а сега съм 60 кила, не мисля че е много като кила, но вече си оказват влияние, започвам едвам да се сгъвам вечер като заспивам винаги ми е горещо, и се отвивам, моя мъж пък постоянно ме завива понеже не искал да настина, а аз умирам от горещина та такива ти ми неща.
ANETT и аз също съм чувала че колкото повече се движиш по добре, но всеки организъм си е сам за себе си, при всеки е различно и естествено че имаш повече опит от мен. Виж нормално е да си объркана в момента, но добре си постъпила за работата продължавай все така и щом ти предлагат такава възможност възползавай се от нея. Знам че ти е криво заради Алекс, но трябва да му създадеш режим още от сега и на теб ще ти е по леко, а и за него е по добре. Малееее как говоря и аз все едно че съм го изпитала на собствен гръб, но това ми подсказва интуицията, а тя рядко ме подвежда. По оправи ли се обрива от бебешкото олио все се каня да те питам, значи Джонсън да не купувам, като стане време де.
Мими чистя и офиси и къщи. Общо взето в офисите не е чак толкова работата като в една къща. А заплащането на всякъде е различно, мога да кажа че от офисите повече ми плащат отколкото в къщите. Като минимум, вече започват да плащат от 6-7 евро на горе и това е по къщите, а в офисите отново като минимум от 9-10 евро на час зависи как ще се уговориш, но това е за Мадрид, за останалата част не мога да кажа. Предполагам че щом са доволни ще ти вдигнат и парите, ти преценяш дали да претендираш за повече. Все пак ако е голямо помещението, не е и малко работата.

# 226
  • Мнения: 1 461
Здравеите моми4ета
Много ми харесва тук, вси4ко е много красиво , 4исто и подредено. Благодаря ви за приветствията.Полета беше труден и двете плакаха през цялото време, особенно Мая, по4ти през целия полет стоях права с кенгуруто на гарба. Ставам 4е 4увам една от двете да пла4е

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 01:37 от kar4ita

# 227
  • Мнения: 1 271
kar4ita , добре дошла и от мен.Радвам се, че тук ти харесва. Simple Smile Дано малките свикнат по бързо, че иначе може да се започнат  едни безсънни нощи...За полета казваш - зле са го понесли?Много ли турбуленция имаше-ние ще пътуваме януари и малката ще бъде на 7 месеца, не знам как ще го понесе това пътуване.Притеснявам се да не я заболят ушите, някой ми каза, че децата ги болели ушички през целия полет.
ROZI24 , честито на рожденника, да ти е жив и здрав и от тук насетне на ръце да те носи и повечко да слуша  Wink
ANETT , не се самообвинявай, приеми тези няколко часа като почивка.Наистина е много трудно отделянето на този етап, но мисля, че малчо няма да се травмира от липсата на мама за няколко часа.Можеш да компенсираш часовете на работа с "яко" гушкане като се прибереш. Joy И относно това, че си мислиш колко лоша майка си-НЕ СИ ЛОША МАЙКА!Щом като мислиш и за бъдещето му-не си лоша, ти се стремиш да му осигуриш всичко от което се нуждае, дори с цената на раздяла с него-така, че ти СИ ДОБРА МАЙКА. Wink Много да го гушкаш и използвай всяка свободна минута да си с него.  bouquet
Момичета лека нощ от мен, утре ако успея да пришляпам до компютъра по раничко, може и кафето да сложа  Laughing

# 228
  • Мнения: 350
Добро утро момичета! Ето го и кафенцето за мамите които не са се събудили. silrai изпреварих те душицо, но трябва да тръгвам за работа след малко, а така ми се е препило.

Това е от мен лек и успешен ден на всички!

# 229
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте момичета,

Крачита, добре дошла на испанска земя.  Hug Радвам се, че ти харесва и дано бързо се адаптирате. Не ти е лесно на тебе с двете дечица, малки са, но пък зора ще мине наведнъж и после ще ти е лесно. Късмет ви желая.

Анетт, сигурно ти е тъжно за бебко, но то е повече от хормоните, които от бременността и раждането са в повечко. Бебко ще е добре, а ти щом имаш такава възможност не я изпускай. Много често добрите възможности идват в неподходящо време. Моята работа ако заслужаваше да се върна на нея, до сега да се бях върнала. Смелост! Призванието на съвременната майка не е само да си стои в къщи, до печката, боса и бременна.  Laughing

Честит рожден ден на патерици на Давид на Силвими.Да е много здраво и послушно дете и да радва много мама и татко!

Рози и на вас честит рожденик! Да ви е жив и здрав и дълги години щастие да имате!


А движението по време на бременност е много важно, разбира се ако ти е позволено. Улеснява бременността и раждането. Движете се възможно повече, но без силови упражнения и тежести.  Naughty

Ние сме си вкъщи и се гледаме с Мите. Майка реши да тръгне малко по-рано, а до края на седмицата са празници, така че докато дойде другата баба-сменничка  Grinning ще сме сами.

Много целувки и лек ден!

П.С. Габи, от къде намерихте текстовете на песничките, които Мимки пусна? Мимки, мерси за закусчицата   bouquet

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 10:03 от gery_to

# 230
  • Мнения: 1 818
Карчита,радвам се,че ТУК ти харесва  Hug Добре дошла!
Честит рожден ден на Давид на Силвими !   bouquet
Рози,да ти е жива и здрава половинката и много да те слуша!   bouquet
Мимки,чудесна закуска ! Heart Eyes
Анет,сега когато имам трето дете,разбирам колко моменти сьм изпуснала да се радвам на другите си деца.Може би човек се променя с годините си,но сега дори всичко ни е сьобразено с Давид...на всякьде сме с него...на заведение,сладкарница,разходка,пьтуване,гости...Времето,което ни е отредено да сме с дечицата никога няма да се вьрне.Все пак това е лично мнение.Всяка майка разбира кое е най-добре за детето и.Дано разбираш какво искам да ти кажа.Целуни малкото човече!
Гери,тук има текстове на песнички    http://pacomova.eresmas.net/paginas/canciones_infantiles.htm   
                                        и тук сьщо  http://www.luispescetti.com/cancionero/ 
                                                           http://paratuhijo.blogspot.com/
Tекста на Juguemos en el bosque http://forum.wordreference.com/showthread.php?t=639934

Sol,solecito вече я научихме,  Wink но не помня от кьде измькнах текста

Sol solecito
calientame un poquito
por hoy y mañana
por toda la semana
luna lunera
cascabelera
cinco pollitos y una ternera
caracol, caracol
al una sale el sol.

Целувки !

# 231
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добро утро и от мен, от испанска земя  Laughing. Разбира се, посрещнаха ни сума ти "честитки" от какви ли не институции, та сега ще обикаляме  Twisted Evil.

Момичета, по вашите места празнуват ли Тодос сантос? Обикалят ли деца за бонбони? Thinking

# 232
  • Мнения: 1 271
mimky , благодаря за кафенцето-определено имам нужда.  Simple SmileЛек и успешен ден и на теб  Joy

gery_to ти ме стресна  Shocked
Цитат
Призванието на съвременната майка не е само да си стои в къщи, до печката, боса и бременна
Недей така ,бе душко.  Blush
За движението по време на бременност си, ама абсолютно права.Дори ще дам пример със себе си-при първата бременност се движех много-нямах никакви ограничения от лекарите и родих точно за 20 мин.Докато ми разяснят къде трябва да ме боли-вече бях готова да се запозная с новото човече.Но при втората бременност нещата не стояха така добре-почти през цялото време се наложи да лежа и да не се движа много много и резултата беше-45 часа болки и прочие и раждане за 40 мин.
Къде се загубихте всички, да не сте почнали работа  newsm78
Вес, добре си си дошла   bouquet "Приятно "обикаляне по "поздравяващите".Знам колко е " приятно", но понякога се налага.

gaby_s , много благодарим за текстовете на песничките, ние ги имаме само половината в учебника. Joy Детенце ще бъде доволна.
Това е от мен за сега, хайде лек и приятен ден на всички и довечера весело изкарване на Вси Светии  afwitch

# 233
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Рози 24 да ти е жив и здрав мьжьт и само хубави неЩа да ви се слу4ват.
Вес,аз пьк ти пожелавам тьрпение Laughing,...като ги зная институциите Close
кар4ита,зн4и хубав полет си имала Confused,еее нали знаеШ Naughty Thinkingбез ертви победа няма Wink
 

# 234
  • Мнения: 789
Добре дошли на Карчита и Вес! Hug  bouquet

Карчита,вярвам,че никак не ти е било лесно.Е,вече сте спокойни и се наслаждавайте на това,че сте заедно.

Вес,няма начин,а?И това ще мине.

Silrai,Иви беше на 1г и 1м като пътувахме и нямах грам проблеми с него в самолета.Преживяше си нещичко през целият полет – изяде това,което ни поднесоха в самол.,яде бисквити,пи мляко,абе само кафето ми остави.После задряма.Затова пък аз....едно заглъхване на ушите,едни болки,ужас.Ама това само при приземяването,така,че спокойно.

Mimky,благодаря,перфектна закуска!Как е бебочко,лудее ли?

Gaby,после песничката продължава със  sale Pinochio tocando tambor,con una cuchara y un tenedor. Любима му е на Иви тая песничка и я знаем всички в къщи.Вечер задължително се ляга с нея. Давид все така ли напредва усърдно?

Gery_to,честита ти отмяна! Ах ,как ми е нужна понякога и на мен,да знаеш...Ама няма ooooh!.

# 235
  • Мнения: 789
A, че се сетих,Лудетина,ти къде изчезна?Никога не си се губила толкова дълго?Дано няма проблеми с Гери Praynig!

# 236
  • ES
  • Мнения: 2 172
Sol solecito
calientame un poquito
por hoy y mañana
por toda la semana
luna lunera
cascabelera
cinco pollitos y una ternera
caracol, caracol
al una sale el sol.
Ха, спорихме с моя мъж за текста, аз му казвам че е "calienta me un poquito", a той "calenta muy poquito". Излиза, че аз съм чула правилно.
...
gery_to ти ме стресна  Shocked
Цитат
Призванието на съвременната майка не е само да си стои в къщи, до печката, боса и бременна
Недей така ,бе душко.  Blush
....
Защо?  Rolling Eyes

Момичета днес срещам една позната. Семейството им може да се посочи като едно преуспяло семейство в Испания. Мъжът й има строителна фирма, собствен апартамент, имат си три дечица и на нея не й се налага да работи. Даже като й казах, че си търся работа тя се учуди, защо не си стоя и не си гледам детето. Както и да е. Та продават апартамента и си заминават за БГ. Викам й нещо да не се е случило. Ами, вика тя, сега е времето да се връщаме в БГ, сега е момента да се правят пари. Че после като влезе еврото става много трудно. мислят да си правят търговски център ( Shocked) и строителна фирма. Не вървят нещата с фирмата ви ли, питам я? Ами нее, вървят, но за 5-6 000 евро месечно не си струва да се стои повече  ( при, което от моя страна Shocked  Shocked  Shocked). А и се забелязва едно намаляване на работата. Но, вика, ние си отиваме за да направим много пари, ако е да работиш за една заплата бихме си стояли и тук. Разговорът ни ме хвърли в едни размисли и страсти. Нашите все ми повтарят, че съм си губела времето в Испания и все повече съм се отдалечавала от шансовете си за развитие в БГ. Дали наистина не са прави?  newsm78
Вие как виждаде нещата?

Вес, защо тичате по тия институции?

# 237
  • Мнения: 409
Благодаря за пожеланията Hug,тои си ме оби4а и глези пове4е не искам Wink.Гери какво да ти кажа и при нас доста балгари си отидоха за БГ,ли4но аз не бих рискувала там.Мажа ми и тук си има фирма и си изкарва хубави пари да живеем нормално не ми липсва ни6то.Много работи ме дарпат от бг там гледат да те сринат ако изкарва6 пове4е пари.Моя бив6ия 6еф колко пари нарина да си запази бар4ето на автогарата гледаха все да го спанат,за6тото изкарва6е хубави пари.Аз такива тук сам се наслу6вала и след една година пак идват тук Peace,аз ли4но предпо4итам да си стоя тук.За Бг не мисля да се прибирам в близко време.Мажа ми е водопровод4ик има работници и ходи по 4асно,в Бг знае6 всеки си прави вка6ти не6то ако се развали а тук си викат маистор,не би преуспял в Бг.Ами това е моето мнение вие сами трябва да си ре6ите мила.Вес и при нас я има тази фиеста Simple Smile,ако не им даде6 бонбони хварлят яаица по ка6тата Crazy.кар4ита наи-после с лубимия 4овек Peace и вси4ки сте си заедно,няма по-хубаво не6то.Целувки и лека  bouquet

# 238
  • Мнения: 1 818
 

Гери,и аз като четох за тези твои познати останах ей така  Shocked Аз ьм на мнение че който е способен да прави пари ги прави навсякьде по света...само че в Бьлгария като че ли е малко трдно...малкия и средния бизнес се убива от Големите...Имахме и ние едни познати,които преди две години си заминаха за Родината след 6 годишен престой в Испания...бащата на момчето почина и им остави фирма за алуминиева дограма...Срещнахме го скоро ...дошьл да поизкара малко пари тук,че бизнеса не вьрвял...Всичко трябва да се прави обмислено ...каквото и да е то.Защо ли си мисля,че ако се приберем сега в Бьлгария трябва да започваме от Нулата...

Мимии,благодаря за продължението на песничката...сега като я гледах в Ютуб-а ...разбрах че нещо съм пропуснала...

Силрай,за нищо  Hug

Вес,не знам точно как се празнуват Todos los santos в Елче...Не съм виждала досега дечица да носят бонбони... На всякъде има тиквени украси и се виждат хора с букети.Нали се почитат всички починали .
Не забравяйте и вие да сложите на прозореца си свещ в тиквено фенерче.Така ще изгоните злите духове...Идеално време за гадаене и предсказване на бьдещето...


 

 


# 239
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
здравейте моми4ета
ето ме отново пиша от работа
пак ску4ая но този път си взех у4ебниците и пак се захваЩам с у4ене 4е се надявам най накрая тази година да завърша
сноЩи малкото 4ове4е се е кривило от 6 4аса докато се прибера, като се прибрах и ми 4у гласа млъкна, гушнах го и той беше най Щастливия, после на ве4еря минахме само на кърма заЩото не беше сукал цял следобед и категори4но отказа биберона с АМ, явно му е стигнало все пак сука половин 4ас, това му се слу4ва за първи път
после го погушках оЩе малко докато заспи, заЩото като го оставих преди да е заспал в леглото писна милия
та така най вероятно Ще продължим да су4им оЩе доста време (което е хубаво) но май Ще свикнем ве4ер да се приспиваме на ръце (заради отсъствието ми следобед (което е лошо), но не може само положителни неЩа
да ви се похваля (стискайте ми палци днес) трябва да кажат на мъжо дали Ще го преместят оЩе другия месец тук в бенидорм или Ще трябва да из4акаме докато му свърши контрата и да търси нова работа
как се надявам да е скоро при нас, писна ми да сме разделени
гери малко странно ми прозву4аха думите на тая твоя позната 5000/6000? не е една заплата както се изказва тя а си е солидна сума скоято се живее предоволно 4е и остават
в бг е малко трудно да се изкарат за месц тия пари (малко примери брат ми има три ресторанта два целогодишни и един летен н аплажа 4е той трудно и със страшно много недоспивания и лишения не си вижда по4ти семейството ги стига тия пари и то не винаги, аз работих като адвокат едва навлизах в поприЩето и верно преди 3 години беше, но работейки буквално по 24 4аса заЩото бях деноноЩно на разположение на клиентите ми докарвах около 2500/3000 на месец говоря за бг лева) незнам струва ми се изхвърляне и доста необмислено, в бг е такава стигнация в момента 4е незнам с какво може да се захване 4овек и да се по4не от нулата е малко трудно
да аз искам много да се върна, но мен кантората ме 4ака, не съм си загубила адвокатските права (продължавам да си плаЩам всеки месец 4ленския внос) а и новото образование което имам Ще ми отвори доста врати, но заплатите са супер ниски (сервитъорките на брат ми ЩЕ вадят пове4е) объркано и сложно е много, но ако тук се 4увстваш добре и полу4аваш една сносна заплата и си удовлетворен поне малко от това което правиш, от ка4еството на живота май не си заслужава
лелеееееееее колко съм се променила аз дето не исках да 4уя за оставане в испания сега как говоря, но разбрах едно, въпреки проблемното им здравеопазване и лошото им обу4ение тук се живее супер спокойно, няма я зависта, злобата, не се налага да плаЩаме данък обЩествено мнение все неЩа които ми се струват непостижими в бг е бога ми само за това си заслужава да остана, заради спокойствието
тодос лос сантос във валенсия се празнуваШЕ както при рози тук оЩе незнам
кар4ита добре дошла

Общи условия

Активация на акаунт