На кръстопът

  • 3 657
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
Накратко - 13 години си живяла с този човек, той не се е променил, а сега си решила, че не искаш това с което си живяла 13 години а искаш нещо друго. Какво точно искаш и ти не знаеш.
Другото са предимно лирични отклонения.
Обзалагам се, че има някой конкретен колега, който имаш предвид, като казваш
Цитат
има мъже около мен които ми показаха, какво съм и какво мога да имам.
Огледалния вариант на положението при Пенелопа (за по-старите членове на подфорума).

Уцели...чета темата и чаках развитие....
Отделно-когато си живял дълго с човек, когато си създавал с него-няма такова нещо като на 16 искаме едно, на 30 друго.Искаме, ама сме и длъжни да се съобразяваме вече с някои неща.Защото промените в исканията ни винаги съществуват, но не оставаме винаги на 16 години.Нещата тук вече трябва хубаво да се претеглят.

Към авторката-ако мъжът ти е нерешителен за раздяла, това не означава, че е нерешителен за всичко друго?Как може да накараш някой, който не иска да те напусне-да го направи?За това ти решаваш да го направиш-защото ти го искаш.Няма как заедно да вземете такова решение, защото той не иска-ти искаш.
Драстично кога се разминаха вижданията ви за Нещата От Живота?Сега, скоро, или винаги е било така?Ако винаги е било така-къде си гледала ти тогава?Ако впоследствие се е променило нещо е друг въпрос.
Такова решение е трудно за някои, щом пшускаш тема те терзае малко или много, дано намериш правилния за теб и детето път.

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 15:34 от пенелопа

# 16
  • Мнения: X
Значи по темата ти не искам да взимам отношение.
Ще кажа само, че това няма да е последния момент в живота ти, в който ще се чувстваш така. Да, нормално е да си объркана, но винаги ще има неща, които да те объркат. По някакъв начин и ти, и аз, и другите.. целта е да се научиш да се справяш нали? И както много ми хареса какво си казала, да не съжаляваш някой ден за взетото решение, но пък и да не съжаляваш за изгубеното време - защото това решение можеш да го вземеш за 1 ден, можеш и за 10 години..... С което искам да ти кажа само, че смисъл от протакване няма много. Времето не решава проблемите. Те си стоят. И най-истинското решение е импулсивното, в смисъл на интуитивното- ако човек винаги премисляше всичко по безброй пъти - щеше да разбере, че всяко решение има своите полож. и отр. страни и никога да не успее да го вземе.... някак женската ни интуиция ни казва какво ни се случва.... подсъзнанието дори.
Да - имаш цялото време на света - мисли - но просто те съветвам да не протакваш. Ако решиш да се разделите - ок - ако решиш да опитвате пак - ако щеш и само ти да опитваш - ок - но вземи решението и го изпълни.  Hug

# 17
Живяла съм 7 години с този човек от 13  сме заедно, но не това е важното в случая, а коментара, че сега съм решила, че искам нещо друг. Отдавана знам какво искам и съм се борила много години за да го постигна, но не се получава и всяко нещо има някакъв предел и някакъв край, защо сега, защото въпреки опитите ни да променим  фундаментално нещата от 1 година нещата се влошиха, а не се подобриха. Всъщност има и доста битовизми и обстоятелства, които не съм разказала и затова изглеждата така едностранно нещата.
Първите 10 години ото връзката ни съм се чуствала като много ото вас момичета, самотна, изоставена и наранена. сега когато се изправих и казах, че повече няма да продължавам да живея по този начин съм лошата страна. Сега нямам възможност, но по късно ще ви опиша част от съвместното ни съжителство и тогава ще си направите преценките и изводите.

Съжалявам, че съм анонимна  регистриран потребител съм въвъ форума, но за сега предпочитам да не се показвам.

# 18
  • Мнения: X
Това, че не сте един за друг е лошо.
Но то всъщност какво точно значи "Един за друг сме"
Няма такъв филм. Ако ще се разделяш с мъжа си, за да намериш "Човека за себе си"........ ами аз лично не вярвам в това. Това е.

# 19
  • Мнения: X
Всяко нещо има предел да.
Има граница.
Всеки трябва да умее да я поставя.
Аз не умея и си страдам от това и до ден днешен. Опитвам се да се науча да улавям граничния момент навреме, но някак не винаги става.
Моят бивш и той имаше периоди в които имаше склонност мирно и послушно да ме следва. Дам - и аз не исках това.
Излезе, че го подценявам, че не съм го уважавала бля бля... толкова го обичах, просто исках да е мааааааааааалко по-силен. Ма малко само. Само малко. С това искам да кажа само, че те разбирам.

# 20
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Всъщност аз наистина не исках нито да те обидя, нито да те обвиня за това, което чувстваш.
Просто исках да ти обърна внимание, че може да си заслепена от неудоволетворението си, и
и това да те кара да мислиш, че не го обичаш.
Може би една временна раздяла (лесно би могло да прерасне в окончателна) може да ти даде отговор.
А пък за него това може да е катализатор за промяна.

# 21
  • Мнения: 9 990
Границата-хубаво-изяснили сме го много пъти това...Битовизмите-също-кога започват да тежат.Съвместно съжителство казваш-от кога го наричаш така-ето тук е разковничето за мен-виж кога си започнала на връзката ви да гледаш като съквартирантство...

# 22
  • Мнения: 9 990
..Първите 10 години ото връзката ни съм се чуствала като много ото вас момичета, самотна, изоставена и наранена. сега когато се изправих и казах, че повече няма да продължавам да живея по този начин съм лошата страна. Сега нямам възможност, но по късно ще ви опиша част от съвместното ни съжителство и тогава ще си направите преценките и изводите.

Съжалявам, че съм анонимна  регистриран потребител съм въвъ форума, но за сега предпочитам да не се показвам.

Всъщност, излиза, че не сега си взела това решение, че искаш нещо друго.А винаги си го искала.Много АКО-та има в Живота ни.Защо например чак сега си се изправила и си казала, че не искаш да живееш повече така/ надявам се да разкажеш после как точно така/И защо си се борила, както по-напред си казала?Претегли пак нещата.С какво си се борила-виждайки различията въпреки всичко да останете заедно?Или не си виждала различията  и чак сега ги осмисляш?Защото Пантер интуитивно свърза нещата с моята история, ако искаш мини назад и я намери и прочети.Но аз първите 10 години не съм се чувствала нещастна, самотна, изоставена, а напротив.И бях учудена от това, което се случва, а при теб-ти си го носила през всичките тези години.Ако направим паралел наистина с моята история-ако кажем, че моят мъж е на твое място в ситуацията-то той ме е лъгал всичките тези години, че се чувства добре с мен.Лъгал е и себе си.Помисли-лъгала ли си себе си в тази връзка, като си отказвала да я напуснеш още в началото.И ако нищо не те задържа при този човек-напусни, освободи и него и себе си.Това моля аз моя т.нар мъж вече една година да направи. Tired

# 23
  • Мнения: 1 425
...Защото Пантер интуитивно свърза нещата с моята история...
Ролите са разменени.

# 24
Casiopeia много ми допада всичко, което си ми казала и съм много близо до твоите разсъждения.
Пенелопа- съвместното съжителство, така го наричам от около една година и това е не разковничето, а кулминацията на събитията.
Чела съм за твоята история и безкрайно съжалявам, че така се е случило при теб. Не бих определила моята история като обратен вариант на твоята, тъй като както казах има доста неща които не съм разказала то нашето съвместно съжителство. Първите 5 години от брака ни живеехме със майката на съпругът ми, доста тежък и емоционален характер, без никакво чуство за такт и уважение към заобикалящите я. Ситуации ежедневни на неразбирателство и напрежение, но мъжът ми настояваше да живеем там в бащиният му дом и да не оставяме майка му, а всъщност аз живеех с нея, а той гравитираше. Ангажимент към дома е бил винаги 0, никакви мои реакции не събуждаха у него обратна реакция. доста студен човек е по принцип, но не това ме притеснявало, а по скоро пренебрежението и никаквото отношение. Бремеността ми доста проблемна, никога не е бил до мен в безброините ми посещения на лекар, никога не купихме за бебето нещо заедно, когато отидох да раждам ме закара един негов приятел, защото нашата кола беше на ремонт, а той на работа. Детето, никога не го гледал и за 1 час до този уикенд, никога докато навърши две години не беше го хранил, приспивал и купувал дори една дрънкалка. Ей такива битовизми ми убиха любовта , която беше невероятно голяма и съм мислила, че е безгранична.Толкова съм го обичала, че ме е боляло физически от неговото отсъствие, радвала съм се като малко дете на всяка ласка и целувка, лишавала съм се от всичко което обичам да правя в името на този човек.

И още много и много мога да пиша, но не исках да пиша като жертва, защото всеки сам е отговорен за състоянието на живота сил Надявам се, че малко поне успяхте да разберете оббърканата ми личност


Пенелопа може би не се изказвам правилно през първите 10 години съм вярвала, че любовта ни е толкова силна и безгранична, че въпреки различията и несгодите ни, заедно ще преодолеем всяка трудност, че той може да порасне и да се осъзнае, но явно съм лъгала себе си ужасно много и съответно и него. През тези 10 години е имало много моменти на щастие и на себеотдаване от моя и негова страна. За решението не съм го взела все още, а съм на път да го взема  Rolling Eyes
 

# 25
  • Мнения: 1 425
.... За решението не съм го взела все още, а съм на път да го взема...
 
Май си го взела вече, просто искаш подкрепа.

# 26
  • Мнения: 9 990
Продължавам да мисля-тези уточнения всъщност различават много от моята история, съвети ще се въздържам да давам, защото и аз още вървя по пътя.Но едно ме притеснява тук, защото да-правя паралел с моята история-казваш следното:Ангажимент към дома е бил винаги 0, никакви мои реакции не събуждаха у него обратна реакция.Тук е моята разлика, и аз затова бях изненадана от положението в което се озовах.Всъщност-той започна да ме изтиква от неговия свят съзнателно или незъзнателно в един момент, но не е било така в началото, че даже и много след началото.Дълго вървяхме един до друг.
Незнам, само това ще кажа на този етап....и продължавам да мисля.Моите си мисли за моята си драма ги споделям до толкова-ако можеш да извлечеш нещичко от там като база за сравнение.Съвети и аз не давам, монетата винаги има две страни.Но едно ще ти кажа-в първия си пост звучиш съвсем различно от това, което всъщност споделяш по-натам.Поне за мен.Роля на жертва не заемай, разбира се-пагубна е за теб самата.

# 27
Благодаря ти Пенелопа  Hug и съжалявам ако в началото не съм била достатъчно ясна, конкретна и точно, просто ми беше ужасно трудно да опиша живота си през последните 13 години с няколко изречения. Всъщност точно, защото не искам да съм в ролята на жертва, умишлено съзнателно и подсъзнателно не съм споделила в първият си пост някои подробности от съвместният ни живот. Мога още доста да разказвам и да давам примери, но както казва съпругът ми това е минало не трябва да говорим за него  Cry

Panther за съжаление не съм го взела Sad и не, не търся подкрепа, просто тук има много хора които, чрез своите разсъждания и виждания ще ми помогнат да си подредя мислете и да взема аз решението.

# 28
  • Мнения: 9 990
Не само е трудно-невъзможно е да опишеш 13 години в един пост.И в една тема не можеш.Реално-едва ли някой тук ще те разбере напълно, защото наистина 13 години аз знам какво са за една връзка.Само ти си знаеш къде си и друго ще ти кажа-каквото и да се изпише по темата ти-мисли сама.Моята история в детайли и подробности я знаят малко хора и ми отне много време, ама наистина много- за да разберат за какво става въпрос, така че тема-чудеса не прави, яснота не дава,дава поводи за размисли.Както една съфорумка казваше-желая ти мъдри мисли и спокойствие.Останалото...... Hug

# 29
  • Мнения: 911
Живяла съм 7 години с този човек от 13  сме заедно, но не това е важното в случая, а коментара, че сега съм решила, че искам нещо друг. Отдавана знам какво искам и съм се борила много години за да го постигна, но не се получава и всяко нещо има някакъв предел и някакъв край...

.......освен всичко друго, което останалите са ти написали, аз само ще вметна, че...това ви състояние може пък да е прословутата семейна криза на 7-ата година (в Германия наскоро някакъв депутат даже беше предложил да се смени семейният кодекс и браковете да се сключват само за 7 години  Sunglasses)

И аз съм на мнение, че излишното протакане е само агония, а животът е твърде кратък, ОБАЧЕ...ти била ли си... години наред сама? Въобще, представяш ли си самотата?...нищо, че имаш дете, нищо, че имаш амбиции и си енергичен човек...Близостта на някого, с когото си изяла много сол заедно е нещо, което (за мен поне) не може да се замени с друго удовлетворение. Но пък ако не ти е близък, а дори напротив, вече си живеете в някакви паралелни светове...... newsm78

И все пак...не забравяй как раздялата ще се изживее от детето?........Съпругът ти вероятно те обича, след като казва, че би направил всичко (по силите си), за да си щастлива

Абе, въобще....много сложно  Sick

Общи условия

Активация на акаунт