Спите ли заедно с децата си

  • 3 765
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 924
Не бих могла да заспя с бебе в леглото до себе си. Ами ако го смачкам или задуша?

Това може да стане само ако родителят има много дълок сън.Имах подобни страхове в началото,още повече,че малкият нямаше и месец...но истината е,че някак подсъзнателно усещаш присъствието на бебето и риска да стане нещо е минимален.

# 61
  • Мнения: 4 496
Не,защото спя доста дълбоко и ме е страх да не затисна бебка.А татко и спи по-дълбоко и от мен... Crazy

# 62
  • Мнения: 19 349
аз спя заедно с малката на спалнята,но таткото спи отделно.не мога да я смачкам,защото спалнята е широка и бебка е далеко.иска ми се  да я отделя ,но все още се буди за кърмене по няколко пъти през нощта.

# 63
  • Мнения: 721
Ние спим заедно и тримата на спалнята  Embarassed - просто номерът с креватчето все още не работи, въпреки че съм доста търпелива и настоятелна в преспиването. Мисля, че най-лошото място за нея е легълцето й... Дано се преборим скоро, че таткото се бунтува вече!

Нощем умирам от страх да не я смачкам... но в същото време си я гушкам  Heart Eyes

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако бебето още не се обръща самичко, опитайте в кошницата от количката. Или дори в самата количка, но в стаята.

# 65
  • Мнения: 1 896
Нашият татко е в чужбина. Спя съвсем умишлено и целенасочено в едно легло с баткото и бебката. Така ми е по-лесно да ги приспя и двамата, баткото не се чувства изолиран заради появата на малката, а на мен не ми се налага да ставам нощем, за да я кърмя. Спим си до 9.30 сутрин.
За сравнение когато се роди синът ми, всички бяхме супер недоспали и изтормозени, защото той спеше отделно и трябваше да ставам, за да го кърмя, а пък той трябваше съответно да се разплаче, за да ме събуди. Много беше стресиращо и изтощително и за трима ни, хем бяхме двама родители и само едно дете. Сега съм сама с двете деца и пак ми е много по-леко.

# 66
Спим в една стая но в отделни легла . Каката успях да я отгледам без да я науча да спи при нас .Сега се надявам и с малкия да е така .

# 67
  • Мнения: 1 217
Изгонихме таткото от спалнята мнооого отдавна.
Сами ни е по-добре.Спиме заедно с Калоян защото през ноща
много се върти и ми е по-удобно да е до мен да давам биба,вода и др......
А скоро четох статия,че бебоците се чувстват по-добре докато са малки да спят
с майките си.
Даже нощем се гушка в мен много нежно и се кротва.
Даже още не съм го слагала в леглото му.
Той сам ще ми покаже кога.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 893
Спим в една стая но тя си спи в кошарката.Случва се понякога ако се поразбуди много рано сутрин да я взема при нас и така да поспи още малко.

# 69
  • Мнения: 1 672
ами да.От време на време я взимам при нас в леглото , но рядко

# 70
  • Мнения: 1 701
Не бих могла да заспя с бебе в леглото до себе си. Ами ако го смачкам или задуша?

Това може да стане само ако родителят има много дълок сън.Имах подобни страхове в началото,още повече,че малкият нямаше и месец...но истината е,че някак подсъзнателно усещаш присъствието на бебето и риска да стане нещо е минимален.
Това не означава ли, че цяла нощ си в полу-заспало състояние, за да пазиш бебето?  Shocked

# 71
  • София
  • Мнения: 581
В една стая спим но до там всяка жабка да си знае легълцето.
Иначе когато е била болничка съм я взимала при нас но за кратко докато се успокой след това обратно.Не е нужно според мен да се създават излишни напрежения както за нея така и за нас.

# 72
  • малкия град
  • Мнения: 127
Спим в една стая. Той си има креватче, в което заспива, но когато се събуди през нощта го местя при нас, защото ще се строполя до креватчето му, докато заспи  Tired По-приятно ми е да го гушкам.

# 73
  • Мнения: 603
Не спи при нас, не е спала при нас. Не обича да се гушка, иска собствено пространство. Пък и спим в една стая. Усеща присъствието ни..

# 74
  • Мнения: 5 391
Спим на различни легла в отделни стаи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт