Косата ми е много суха и се оплита. Хелп!

  • 4 825
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 752
Аз ползвам чат-пат този продукт на Schwarzkopf и ми харесва- впръсква се на влажна коса и не се отмива. Косата не се заплита и не се наелектризира. Става горе -долу, а и доста приятно ухае.


Може ли да кажеш ориентировъчна цена  Hug
Към 5 лева в супермаркетите. И аз съм много доволна от тези спрейчета на Глисс! Crazy

# 16
  • Мнения: 1 975
Мерси за бързия отговор  Peace  И аз ще го пробвам  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 1 825
Джеййн бе пуснала една тема за минерално олио Сафир от малкото маказинче за козметика на ул. Алабин в столицата. Струва ми се, че то би решило проблема ти.

# 18
  • Мнения: 17 407
Само да вметна - никога не реши косата си докато е мокра, дори влажна не я реши. Реши я само когато си убедена, че косата е напълно суха. И когато започваш да се решиш, винаги започвай от долу нагоре, пълво разресваш краищата и после постепенно се качваш към корена.

Че аз абсурд да си среша косата суха. Първо, че не мога, понеже е много къдрава и оплетена и второ- ще заприличам на кошер в главата. При мен решението е много маска/ балсам и кристали след това. ЗАбелязала съм, че само след кристалите не се оплита толкова до следващото миене.

# 19
  • Мнения: 17 407
Джеййн бе пуснала една тема за минерално олио Сафир от малкото маказинче за козметика на ул. Алабин в столицата. Струва ми се, че то би решило проблема ти.

Ползвала съм олио неолио на Сафир, преполагам, че това е същото нещо. Ако да- същата работа вършат и кристалите Peace

# 20
  • Мнения: 205
Че аз абсурд да си среша косата суха. Първо, че не мога, понеже е много къдрава и оплетена и второ- ще заприличам на кошер в главата. При мен решението е много маска/ балсам и кристали след това. ЗАбелязала съм, че само след кристалите не се оплита толкова до следващото миене.

И аз не мога да си представя да не се среша, а да чакам да изсъхна така. Въпреки, че моята коса не е къдрава, а чуплива. Може да е вредно за косата, обаче не си заслужава да изглеждам като разплетена кошница.
Но, като се замисля...може би за правите коси е подходящо

# 21
  • Мнения: 410
Според мен:
1. Радикално подстригване, т.е. не връхчета, а поне 5см! (ако косата ти е с бърз растеж, това значи системно подстригване на всеки 4седмици, иначе на период 1,5-2месеца)
2. След измиване - маска - само в краищата на косата, не по цялата дължина на косъма.
3. След маската: балсам без отмиване, който след месец-два да редуваш с крастали (и двете са само за краищата на косата). Според мен най-добри ефекти могат да се очакват с продукти от професионално ниво, за Шварцкопф нямам думи.

Не съм съгласна за ресането на суха коса - това предизвиква наелектризиране и чупливост на косъма.
Естествено, не и на мокрото ресане.
Косата се разресва внимателно, докато е влажна, гребенът/четката е най-добре да вземеш от професионален магазин/салон.
Сутрешното ресане се извършва като предварително се навлажнят краищата с вода. Или просто игнорирай гребена сутрин, а прокарай влажни пръсти през нея.
Ако се боядисваш, не пресрочвай времето - 30-40мин. Иначе косата е неспасяема.

# 22
  • Мнения: 18 542
Момичета , от един месец забелязвам, че косата ми е ужасно суха, краищата й са ужасни и като спя страшно много се заплита....
Подстрижи я малко, купи си течни кристали и си вземи някаква готова маска и я ползвай вместо балсам.
Аз съм с коса до средата на гърба, имала съм и до кръста и знам за какво оплитане става въпрос.
Успех! Peace

п.с може би е време да си смениш и шампоана.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета отново да ви подсетя да пробвате серията на Глис с възтановяващите масла. Тя е точно против оплитане и цъфтящи краища. Няма да се разочаровате, особенно от шампоана и спрея без отмиване. Страхотни са! Peace

# 24
  • Мнения: 1 802
Момичета , от един месец забелязвам, че косата ми е ужасно суха, краищата й са ужасни 
Вероятно доста е нацъфтяла. Аз бях като теб преди време и каквото и да и слагах просто не ставаше, накрая игра ножицата.  Peace Отивай на фризьор да ти вземе няколко сантиметра от косата. Ще видиш след това колко по лесно ще се разресваш и че няма да ти се оплита. Иначе препоръките за балсам и кристали са добри, но след като се подстрижеш.  Peace

# 25
  • Мнения: 17 407
Спреят от тази серия го купих за дъщеря ми- за нейната коса е супер, да. Пробвах го и аз - ефект нулев.

НЕ разбирам защо си мислите, че оплитането се дължи на цъфналите краища. Ей ме на- вчера бях на фризьор, днес косата ми е пак оплетена.

# 26
  • Мнения: 1 802
НЕ разбирам защо си мислите, че оплитането се дължи на цъфналите краища. Ей ме на- вчера бях на фризьор, днес косата ми е пак оплетена.

Дренка, защото при повечето хора НА цъфналите краища се дължи този проблем.

Общи условия

Активация на акаунт