Как бихте поискали повишение на заплатата?

  • 2 581
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Минзухар,чаках и с е надявах тоя 4овек ,4е ще се усети,ама като направи така с мъжът ми(100 лева увеличение за 5 години)и се обезнадеждих съвсем.А отговорностите се увеличават всеки ден.... #Cussing out

Никога няма да се "усети". Никога, вервай ми.  Изисквай!

# 16
  • София
  • Мнения: 817
Гейза, мисля, че освен всичко друго трябва да си потърсиш и друга по-добре платена работа!
Успех и стискам палци! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 897
И на мен това да поискам повишение на заплатата винаги ми е било проблем.Все не ми стига кураж и решителност.
Не става въпрос за необосновано искане,а тогава когато съм работила достатъчно дълго време и знам,че са доволни от труда ми. Все 'хъкам' и 'мъкам', все ми е неловко и неудобно и рядко постигам някакъв успех.Понякога дори се отказвам от намерението си да искам повишение.
Трудно ми е да поставя исканията си, някак си ми е неудобно да назова по-високата сума,която очаквам.Понякога чак не мога да се понасям...  Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз отидох при началника на отдела си и казах, че работата, която поемам като обем и като сложност отговаря на по-висока позиция и съответно по-високо заплащане, а и след стажа, който имам в структурата смятам, че съм доказала качества и т.н. Тя каза ок и нищо повече. След около месец, ме извика баш шефа и каза, че по инициатива на началника ми, ще откриват нова позиция еди каква си в отдела и аз съм предложена за нея. Проведе кратък разпит Mr. Green и на следващия ден подписах новия договор.

Принципно моето мнение е, че за да искаш каквото и да е повишение, трябва да си поработил определено време, да не си на изпитателен и наистина да вярваш, че вършиш работа за повече пари. Иначе е неоправдано и аз на такъв служител, с необосновани искания, бих му посочила вратата.

# 19
  • София
  • Мнения: 442
да, не е лошо след 4 години да потърсиш алтернатива.
Опита ме е научил, че средния български работодател е по-склонен да даде по-висока заплата на нов човек, отколкото да повиши заплащането на настоящия си работник. Осъзнава се едва когато го хлопнат по главата с молбата за напускане. Пък и ще ти се отрази тонизиращо да смениш малко обстановката.
Аз в момента съм с предизвестие, нямаш представа на каква любоф се радвам Sunglasses Ама късно, чадо.

# 20
  • Мнения: 2 908
Никак-не мога да отида и да искам повишение.Ако те искат-ще ме повишат,ако не искат-ще търся след поне 8-9 години в тази фирма друга алтернатива-аз съм от тези балами,дето все се надяват-та до толкова ще се надявам... Mr. Green

# 21
здравейте ,аз съм нова ,но ме заинтригува темата.И  съм в такова положение.От 2 години работя в тази фирма и като започвах ми беше обещана сума която и до сега е съм получила като заплата.На няколко пъти се опитах да попитам защо и кога,но конкретен отговор не получих.Понякога много се ядосвам ,но напоследък нищо не правя по въпроса.уби ми се желанието за работа,иска ми се да напусна.Дайте някакъв съвет.

# 22
  • Мнения: 525
Дали да си поискаме повишение на заплатата - да, винаги, обосновано.
Как - уверено.

Няма да отварям тема за работодатели с български произход, но там нещата са много сложни. Защото не знаят да ценят. Затова искайте - в п/вен случай рискувате финансово еднообразие за дълго време.

Никога не мислете, че ще ви отговорят с реплика "Ти не си единствен/а. Всеки с радост би заел твоята позиция с/у заплатата, която ние предлагаме" /напр./.
Дори да претърпите т. нар. провал - не се умира:) Но ще покажете, че знаете цената си. С риск някой да ви понамрази обаче:)
Мое мнение разбира се...

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 179
На мен не ми се е налагало да си искам увеличение на заплатата. При нас ежегодно има ъпдейт на трудовото възнаграждение в зависимост от постигнати резултати/ икономическата обстановка в страната и др.
Но ако в даден момент се почувствам ощететна или смятам, че съм недооценана, първо бих си потърсила нова работа, с удовлетворяващо ме заплащане, след което отивам при лицето, имащо правомощия да взима решения за заплащането ми и твърдо и уверено си искам (може и повече от това, за което съм намерила  Wink )

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Но ако в даден момент се почувствам ощететна или смятам, че съм недооценана, първо бих си потърсила нова работа, с удовлетворяващо ме заплащане, след което отивам при лицето, имащо правомощия да взима решения за заплащането ми и твърдо и уверено си искам (може и повече от това, за което съм намерила  Wink )
Много правилно, така се прави  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 10 309
Много зависи от фирмата, шефа, обстоятелства, дори обема на работата ако щеш   Laughing  аз си поисках повишение 2-3 дена преди да направя 6 месеца в сегашната си фирма, да си призная честно ми шефката ми още на третия ми намекна да си искам, така че ми го дадоха от раз  Mr. Green

Виж в старата фирма нямаше подобни положения, на всички им увеличавах заплатата веднъж годишно, нямаше нужда от поискване Wink

# 26
# 27
# 28
  • Мнения: 385
Точно за това се боря и аз. В началото на годината ме преместиха на нова длъжност (ръководна),но... със старата заплата #2gunfire След куп обещания,че това ще стане през март,после юни и т.н. аз още съм си със същите пари.Говорих си с началничката,тя подала доклад до директора - нищо.Обадих се в синдиката ни оттам ми обещаха да повдигнат въпроса и да направят максималното.Сега ще искам среща с директора и ще видим,цяла година чакане. Има една приказка Ако бебето не се разреве ... та и аз така. Или да ме гонят или да ми оправят заплатата, да уточня на тази длъжност сме 9 човека в цялата фирма и те определено не взимат такива скромни пари. Money

# 29
  • Мнения: 525
Точно за това се боря и аз. В началото на годината ме преместиха на нова длъжност (ръководна),но... със старата заплата #2gunfire След куп обещания,че това ще стане през март,после юни и т.н. аз още съм си със същите пари.Говорих си с началничката,тя подала доклад до директора - нищо.Обадих се в синдиката ни оттам ми обещаха да повдигнат въпроса и да направят максималното.Сега ще искам среща с директора и ще видим,цяла година чакане. Има една приказка Ако бебето не се разреве ... та и аз така. Или да ме гонят или да ми оправят заплатата, да уточня на тази длъжност сме 9 човека в цялата фирма и те определено не взимат такива скромни пари. Money

Пак немога да се стърпя.
Не за друго, а защото в компанията, където работя аз има десетки, които си траят. Защото ги е страх. И това ме вбесява.
Всеизвестно е, че щом никой не се оплаква то няма да настъпи и подобрение като цяло.

Вие защо чакате някой друг да разговаря с директора? Или може би такъв е редът.
Според мен е правилно да се уведоми директния шеф за намеренията, а въпросът да се постави пред решаващия орган пряко.
В п/вен случай всеки си прехвърля топката, както му е удобно.

Откакто излязох в майчинство и констатирах какъв обем и качество работа се върши становището ми "Или всичко или нищо" окончателно се затвърди.
Аз лично не съм се намерила на улицата Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт