Необходими вещи при приемане в болница

  • 15 389
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами зависи си от болницата. Но бих ти препоръчала, независимо къде и как ще раждаш, еднократни гащи да си вземеш.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 258
Раждах в Шейново и двата пъти, вторият път преди по-малко от месец. Всякаква храна можеш да внасяш. Много е практично разделянето на багажа в 2 чанти - едната за родилното с най-най-необходимото.

Ето ми го списъка:

ЗА МЕН И БЕБО ЗА БОЛНИЦАТА

1. ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ – лична карта, обменна карта
2. ДРЕХИ – жилетка, къси чорапи, чехли, хавлиени кърпи – 3 бр. (за лице, за тяло, за коса – тъмни на цвят), тензух за гърдите – 2 бр., ластика, щипка, ластика и четка за коса, бикини /гащи/, сутиен за кърмене, ръкавички за бебо.
3. ХИГИЕННИ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ -  четка и паста за зъби, четка за коса, сапун, дамски превръзки, превръзки за родилки, носни кърпички, тоалетна хартия, рол-он, мини шампоан и мини балсам.
4. КЪРМЕНЕ И ХРАНЕНЕ – помпа за кърма, силиконови накрайници, тампони за кърма, крем за зърна, стерилизираща течност, пластмасова купа (за стерилизация), шише, биберон, чаша за вода, вилица, лъжица, чиния.
5. ЛЕКАРСТВА – Бивацин спрей, свещички Профенид, смрадлика, Дуфалак, лецитин.
6. ДРУГИ – вода, телефона, зарядно, слушалките, джобни пари (монети за телевизора), фотоапарата, сешоара, кръглата четка, спиралата за мигли, черния молив, сенки, малко огледалце.
7. За БЕБО СЛЕД РАЖДАНЕТО – памперси за новородени (неотворен пакет) – 3-6 кг. на Pampers 20 бр., мокри кърпички.

ЗА ИЗПИСВАНЕТО
8. За БЕБО - боди с дълго ръкавче, официален тоалет, памучна шапчица, пелена, столчето за кола, възглавничката за столчето, чувалчето за столчето.
9. За МЕН – панталон, блуза, обувки, тънки чорапи.

Багажът да се разпредели в три чанти:
I. За отделението при раждането: личната и обменна карта, чехли, хавлия за тяло, сапун, тоалетна хартия, вода, ластика за коса, обезболяващите свещички, Бивацина, телефон (+ зарядното), превръзки за родилки, силиконовите накрайници, лецитина.
II. В друг сак всичко останало, което може таткото да донесе след раждането: жилетка, къси чорапи, хавлиите за коса и лице, тензух за гърдите (2бр.), щипка и четка за коса, бикини, сутиен за кърмене, четка и паста за зъби, рол-он, мини шампоан, мини балсам, помпата за кърма, тампони за кърма, крем за зърната, стерилизираща течност, пластмасова купа, шише с биба, чаша за вода, чиния, вилица, лъжица, смрадлика, сок, бисквити, слушалките на телефона, фотоапарата, батерии, малко огледалце, сешоара, кръглата четка, спиралата за мигли, черен молив, сенки; памперсите и мокрите кърпички за бебо.
III. И още един с дрехите за изписването.

# 17
  • Мнения: 89
Ще раждам в Шейново.Мерси за списъка ,ако някоя от вас знае за там какво е необходимо.Дали ще ми дадат да внасям шоколад и хранителни продукти-кроасан или пък сок или по-добре таткото да ми донесе при нужда.Доколкото знам ще е секцио, поне за сега.А контратубекс да си взимам ли за белега? мерси пак.поли

ако е секцио, първите три дни си на диета и пиеш само вода и ябълков сок и каквото ти дадат от болницата (извара ни даваха на нас). така че на първо време забрави за шоколадчето и кроасаните.
а контратубекса ще ти трябва чак след 20-ия ден, след като зарастне раната
на мен помпата за кърма ми беше изключително полезна - направо ме спаси, както и силиконовите зърна за кърмене
моят съвет е да не носиш прекалено много багаж - ако видиш, че нещо ти липсва, винаги могат да ти го донесат

# 18
  • Мнения: 34
Мерси много на всички,киото са отговорили.
Забравих да кажа, че чакам 2  бебета и затова е секцио няма как.
Аз съм в 7 месец, но бебчетата са като 2 нормални бебета се развиват, а не като близнаци тоест много добре вървят.Ако се сетите нещо друго в моя длучай,въпреки че и така много неща трябват.
А откъде да си купя тези силиконови пердпазители за зърна?

# 19
  • Мнения: 34
бях си разделила багажа на 2 части. едната с която ме приеха и другата , която татито ми донесе после.

Та в първата
1. Документите - направление, обменна карта, лична карта, изследвания и т.н.
2. ГСМ+зариадно
3. Влажни и сухи кърпички
3. Джапанки
4. Сапун и кърпа (средна) - това за след клизмата Wink И еднодневка самобрасначка за всеки случай...
5. Малка минерална вода и шоколад или кроасан - нещо дребно за след раждането...
6. ? превръзки големи...които всъщност ми бяха излишни в този багаж
7. Евентуално нещо за четене, ако си със упоййка илислаби контракции за предродилна....
8 Тоалетна хартия.
9. ластик за косата...

За после
за бебето 1 пакет малки памперси и един мори кърпички
кърпи - за къпане и раце
жилетка - за отгоре, и ми беше удобно за кърменето.
по-дебели чорапи
2 пакета нощни превръзки
ест бельо, четки за зъби, коса, паста, шампоан и т.н.
Сутиен за кърмачки, помпа за кърма
Положки за гърди (това ако ти тече кърмата (коластрата) да попиват да не стават мокри петна по дрехите)
Вода - в големи количества и натурален сок...
Пласмасова чаша, чиния, вилиза, нож, лажица
носех си и лигнин, който ми беше ненужен абсолютно
ЛАНСИНОХ
малко пари
евентуално и чехли, но за самото раждане искаха джапанки.

май в общи линии това, после ми доонасяха каквото ми хрумне...книги, списания, храна, вода в идустриялни количества, сокове и т.н...

Но най-хубаво се поинтересувай където ще раждаш какво искат. При нас тогава не даваха да си със своя ношница, както и те обличаха децата и т.н....в някои болници напртив трябва да си носиш дори чаршафи...така че - различно е...
При мен например въпреки, че носих и ракавички отказаха да ги сложат на бебето....

Дрехите за изсписването таткото ги донесе в деня, когато си тръгвахме...но  ги бях приготвила в торбички, та да не го затруднявам...

какво е Лансинох?

# 20
  • Мнения: 983
Май във всяка болница е различно newsm78
Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 44 120
Лансиноха е крем за зърна, ако смяташ да кърмиш, за да не се разраняват и т.н. хубаво е да почнеш да мажеш още в 9 месец, сутрин и вечер, апосле след кърмене, хубавото при него е че не е нужно да се отмива преди да кърмиш, скъпичък е относително , но пък икономичен Wink

# 22
*превръзки за родилки
*Гащи за еднократна употреба
*Сапун
*Четка и паста за зъби
*Джапанки за къпане
*Чехли за стаята /раждах априли беше хладничко/
*мокри кърпички за мен
*2 нощници
*четка за коса  /имаше момичета дето си носеха и сешоар/
*зарядните за телефоните
*ластик за косата
*малка /лице и ръце/,средна/ само за гърдите/ ,голяма хавлия/тялото/
*тоалетна хартия

това което бях нагласила да ми донесат на първото посещение

*фотоапарат
*камерата
*още една нощница
*чорапи
*мокри кърпички за бебчо
*памперси за новородено
*помпата за кърма /свърши ми добра работа..млякото течеше иначе като из ведро/
*чаша за пиене
*нож вилица лъжица
*Бивацин / аз раждах нормално и си пръсках шевовете-то е противовъзпалително и все едно те замразява за момент и ти олеква//
*минерална вода
* това което не прецених-дребни монети за телевизора


това което трябваше да донесат преди изписването:

за изписването на бебчо -дрешките и пелените си бяха комплект
за моето изписване-бременния ми панталон/нали не мислите че корема се прибира веднага след като бебето излезе  Wink блузка,гримовете/бях си ги нагласила предварително/,обувки,тънки чорапки,сутиен.

# 23
  • Мнения: 89
А откъде да си купя тези силиконови пердпазители за зърна?

може и да не ти потрябват. на мен ми ги купиха на втория-третия ден, след като родих, когато се наложи. има ги в почти всички аптеки и бебешки магазини. струват между 5 и 10 лв. в зависимост от марката. моите бяха от по-евтините, защото такива имало в аптеката, но пак ми свършиха чудесна работа -  в първите дни бебчето ми можеше да суче само с тях

# 24
  • Мнения: 412
Аз бях забравила да си взема чаша, например.
И това беше първия ми подарък за раждането.... Grinning
Една колежка по легло ми подари нейната....

# 25
  • София
  • Мнения: 44 120
А откъде да си купя тези силиконови пердпазители за зърна?
Има ги във всяка аптека и бебешки магазин.
Но не бързай, купи ги само ако имаш нужда, по принцип се налагат когато имаш хлътнали зърна и бебето не може да засуче хубаво или направо отказва, след няколко безуспешни опита да го направи..., но ако всичко си е наред и бебето си засуче хубаво нямаш никаква нужда от тях.
На мен не ми се е налагало да ги ползвам.
Бебчо си засука правилно от раз и сме нямали проблеми, дори разранявания съм нямала и т.н.



Щом ще са две много вероятно е да трябват 2 пакета памперси и кърпички, естествено и ръкавички ако ще носиш.

А защо да се налага секцио като са близначета??? Близнаци (че и повече) и нормално се раждат...Wink

# 26
  • Мнения: 34
А откъде да си купя тези силиконови пердпазители за зърна?
Има ги във всяка аптека и бебешки магазин.
Но не бързай, купи ги само ако имаш нужда, по принцип се налагат когато имаш хлътнали зърна и бебето не може да засуче хубаво или направо отказва, след няколко безуспешни опита да го направи..., но ако всичко си е наред и бебето си засуче хубаво нямаш никаква нужда от тях.
На мен не ми се е налагало да ги ползвам.
Бебчо си засука правилно от раз и сме нямали проблеми, дори разранявания съм нямала и т.н.



Щом ще са две много вероятно е да трябват 2 пакета памперси и кърпички, естествено и ръкавички ако ще носиш.

А защо да се налага секцио като са близначета??? Близнаци (че и повече) и нормално се раждат...Wink
Така каза доктора ми, не искал да рискува и е по-лесно.Предполагам ,че защото са големи и няма да имам сили.Аз отначалото си знаех, че ще стигна до секцио. Айде ако беше едно ще се напъна и ще го родя ама две малко ме надценяват Laughingи ме е страх честно казано.... Praynig

# 27
  • Мнения: 34
Благодаря на всички мами ,които са ми отговорили.Надявам се да не съм много притеснена, въпреки че като се познавам няма да е така.Освен това много голям страх имам от игли и абокати и незнам как ще ми го сложат, ако боли много. Sad
Прочела съм много списания за бременни за (+) и (-) от секциото,че най-добре било нормално раждане, но пак мисля ,че секциото е за предпочитане , а възстановяването е 1 месец-все ще издържа.
Пък и те ще ми дават мотивация да се движа повече , ане да си лежа по цял ден. Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 44 120
Абе важното е да се чувстваш спокойна и да си сигрна , че това е твоя начин  Wink
Пожелавам ти леко раждане, здрави бебчета и бързо възстановяване...
А абоката не боли WinkЗа упояката не знам...но каквото и да е е за момент...важен е резултата  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 6 258
А абоката не боли WinkЗа упояката не знам...
И поставянето на упойката не боли, и двата пъти родих нормално с епидурална. Те те боцват и първо обезболяват мястото и после почти нищо не усещаш.

Общи условия

Активация на акаунт