Октомврийска дама или мъж , заваляха като проливен дъжд

  • 14 430
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 276
Здравейте! Честита дъщеричка на erisii! и честит син на Pra!
Само искам да допълня че бебо на Пра се казва Румен и е дълъг 49см.Пра е родила в 15.50 мин. и се чувства много добре! Праща специални поздрави и целувки на всички и оставям честа на нея да разкаже за раждането на малкия Румен!
Аз съм много делова защото чакам гости и нямам никакво време от задължения! Hug
Ако по-късно успея ще мина непременно!

# 226
  • София
  • Мнения: 1 555
Честити бебчета на pra, erisiii и Leni01!
 newsm51 newsm51 newsm51
Да са живи и здрави и да радват много семействата си!


Добре дошли на Булечка, Преслава и МиметоИв!
smile3525 smile3525 smile3525

Честита месечинка на Калинка на мама Карина!


Лелее...ама в нашата тема е толкова пусто  newsm78, че да му се отпише на човек.  Crazy 

# 227
  • София
  • Мнения: 1 228
Честити бебоци на Пра и Ерисии   bouquet

Много здраве и усмивки на дребните, а на мамите много бързо възстановяване  Hug



Честита месечинка на Калина на Карина!
(голем съм заплес - специално гледах познати бебета, родени днес, ама бях убедена, че е 24...)

# 228
  • Мнения: 249
Честити бебчета на pra, erisiii и Leni01!
да са ви живи и здрави ,много да папкат и слушкат мама и тати , а на мамите бързо възстановяване

  bouquet  bouquet  bouquet
Честита месечинка на Калинка на мама Карина!

# 229
  • Мнения: 249
Честити бебчета на pra, erisiii и Leni01!
да са ви живи и здрави ,много да папкат и слушкат мама и тати , а на мамите бързо възстановяване

  bouquet  bouquet  bouquet
Честита месечинка на Калинка на мама Карина!
ние си имаме запушено носле и слагаме едникапки, ама голямо хъркане пада  и даже се закашля и незнам защо така не сме излизали изобщо а имаме запушен нос Sad
бяхме на консултация и за 2 седмици сме качили 400 гр, доки каза ,  че е нормално

# 230
  • Мнения: 22 522
Здравейте на всички и от мен. )))
Един ден ме няма и доста сте изписали, признавам си, че не изчетох всички.

Ние бяхме на консултация във вторник. Госпожицата вече е 3600гр и 51см дълга. Обиколка на главичката 36см, а на гърдичките 34.5см. )))

Относно плюнченето на бебето, обикновенно се появява към края на вторият, третият месец.

За Вигантола, на нас ни го изписаха, когато ни приеха в болницата. Това означава, че започнах да и го давам от 20тият ден нататък.


# 231
  • Мнения: 1 817

Момичета, кажете какво може да се пие против главоболза кърмачка.Сутринта се събудих с болки в главата. Мислих , че ще ми мине през деня, ноо уви -боли си ме. Мъчих се да спя не става. Струва ми се от преумора, но не мога да спя. Излизахме на въздух на разходка пак нищо. Май ще трябва да пия нещо-не се трае. Моля, ви кажете според вас  какво мога да пия и кога? Май ще е най-добре веднага след кърмене, та за следващото да мога  да се изчистя. Чудя се.
Да се похваля-Днес ни падна пъпчето! Най-после.Процедурата по почистването ми беше доста неприятна.

Mirama, браво на Калина! Вече със супер мерки! Нали тя ни е талисманчето!
Честито на новите мами! Стискам палци на чакащите!

# 232
  • някъде там
  • Мнения: 1 473
Венера, умирам от главоболие,едва стоя,не мога да гледам абе ужас.... Аз вече изпих 2 аналгина,знам,че не е препоръчително,но ако не е редовно не е опасно....Ако искаш това пий...Макар,че нещо неще да ме отпусне главата,а това винаги ми е помагало,аз доста редовно страдам от главоболие Peace

# 233
  • София
  • Мнения: 1 524
pra, erisiii и Leni01 ЧЕСТИТО МАМЧЕТА, ДА СА ВИ ЖИВА И ЗДРАВИ

_venera позволени лекарства са - панадол при температура и парацетамол при настинка - не прекалявай, по едно на ден при главоболие. Виж как ти е кръвното - при ниско кафе, при високо - не знам какво - сън??

илонитка аналгина не е за препаръчване - токсичен е. Ама при силно главоболие сигурно не би навредило едно хапче веднага след кърмена , знам ли.

 Mirama БРАВО - вече сте големи, ах как се радвам   bouquet

Честита месечинка на Калинка

Булечка, Преслава и МиметоИв - ЛИПСВАХТЕ НИ , ХА ДОБРЕ ЗАВЪРНАЛИ СЕ

Ивон борим се - свикваме и после пак няма да смогваме на нови заглавия. Аз се извинявам за рядкото писане, ама то време няма - като се върне мъжо ще наваксвам.

Надя 73 стига с тези гости бе мила дай си почивка, чак ми иде да те извикам с Алекс в къщи - да си ги гледаме заедно тихо и мирно - аз не бих могла да издържа на твоето темпо, готвене, чистене, мъж, едно хлапе (Вики не се сърди, ще дойде време това ще е комплимент), бебе и отгоре на това постоянно гости  ooooh! милата ще се стопиш накрая. Целувам ви.

Jenna аз съм същата - нищо не ми става, ама още по-зле - не само якета ами ВСИЧКИ дрехи  #Crazy сега съм вече 75кг, до заветните 58 ще има да си чакам, ама поне 64 да стана. това са още 11, а последните 6 ще ги боря след кърменето - егати оптимиста съм а? Да не забравиш да си искаш място на което да може да се сложи люлка !!!! - много по-удобно ще е.

mimeto_iv бебо е страшно сладък пу пу да го посерат кокошките, а ти направо грееш, все едно не си раждала евала.

Карина Моята принцеса и тя хълца та дрънка, но нали пие вода, та като и дам малко да пие и спира, но в болницата ми казаха да не се притеснявам, хълцат защото смучят и въздух, и това не ги притеснявало много. Ако не иска вода пробвай с биба и тя помага, но по-бавно спира да хълца.

# 234
  • Мнения: 1 572
Здравейте момичета!

Честити бебчета на pra, erisiii и Leni01! Да са ви живи, здрави и послушни малките сладурчета   bouquet  bouquet  bouquet

Списъка на чакащите драстично намаля, а аз може да се прехвърля при ноемврийките чак  Sad Sad Sad Днес бях на преглед и доки каза, че нямам никакви признаци на приближаващо раждане и тя прогнозира сериозно преносване  Confused Освен това съм била твърде тясна и се очаква зор да видя при раждането. Излязох много смърцафръцана от кабинета  Crossing Arms Единствения лъч светлина обаче е, че докторката е много добра - докато бръкне и аз   Shocked  #Crazy Shocked и тя приключи с прегледа. Аз на кви гинеколози съм попадала преди .... единия не можеше да уцели де да бръкне..... не се шегувам  Laughing и тва в Майчин Дом /уж меката на БГ гинеколозите  hahaha /
От понеделник, ако не съм родила започваме ежедневно слушане на тонове .... аз обмислям да поговоря с доки за евентуално секцио  newsm78 
Искам да гушкам и аз вече моята сладуранаааааааааааааа .....................

# 235
  • Мнения: 276
Добро утро!
Jenna и на мен нищо не ми става ама в дупетооооо   newsm45 по дбре от цици да не ти става от колкото от задник! А уж кила не бях качила....нъцки ще си ходя гола!
Mirama много е порастнала Калина!Браво послушно детенце!
meggyv кво да ти кажа.....ако не беше за мама нямаше да се навия да посрещам гости ама мама ми беше вчера рожденничка и понеже ние сме "планината" в момента и затова всички идват при нас!Свеки е първа писта - плюска и говори глупости...абе и аз ще ставам свекърва живот и здраве и смятам да си меря приказките!Но друго забелязвам че дребич много се превъзбужда при наличието на повече хора у нас....не го гушкат даже не съм го водила при тях но ми се срува че много усеща!И снощи като каза че няма да спи и от 6 та до 9.30 рев и дундуркане  Whistling обаче после заспа душата та се събуди чак във 3 и половина и после във 7и половина! Сега пак спинка и чакам да стане към 11 и газ на вънка!Много благодаря за милата покана - като ще ми писне и събирам багажерийте и ще дойда да знаеш! Peace
dobra те ако те бръкнат още един два пъти и си готова!
А момента вече е дошъл и да знаеш че най много 2-3 дена ще те чакат след термин и ще се намери вариант за раждането!Успех!

# 236
  • Мнения: 19
Наде, за бебоците не е хубаво да се навърта много народ наоколо. Стават нервни, то ти ставаш нервна и те покрай тебе, като барометри са. Аз още отбивам удара, но не знам как ще се оправя с баби и прабаби през два етажа от нас. Миналия ден си поревахме с беба само при мисълта, че прабабата се прибира от село. Тя е куку вече и  с никой не се съобразява. smile3515

# 237
  • Мнения: 276
Тонито абе вярно така е и сигурно просто аз му предавам мойто напрежение на Алекс.Ама пусто ние се кърмим майка ми примерно сервира а свеки седи и дава нареждания или съвети!!! абе няма да стане и да помогне а акъли раздава! И аз чесно казано съм настроена и ставам нервна само при мисълта.....та що е нервен и дребич!И аз задавам отговор на въпроса ми!
Ейй и ние дай-боже да остареем ама такива кукундрели......

А не си спомням вече дали ви споменах че си отглеждаме със дребич Златист стафилокок! Обзавели са ни в болницата. Рали да знаеш че сигурно и вие си отглеждате същата твар!
и просто съвет към другите мами от Тината Киркова - пуснете по един носен секрет на малките защото може и без сополи и запушен нос да си имате наематели и по-добре да са хванати във началото.Това ме посъветва и доктора който ме изражда - явно са на ясно сположението!

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 10:11 от Надя 73

# 238
  • Мнения: 1 305
Здравейте от нас  Hug
Отгоре отгоре ви прочетох ама почти всичко което пишете как важи и за нас  Rolling Eyes
И моята мишка като усети че имаме гости и се налага аз да седя с нея в едната стая на ръце а гостите в другата как я усеща та работа незнам. Мойте родители досега 3 пъти са идвали и колкото пъти идват толкова пъти малката не спи когато са тук а има едно реване и се дундуркаме.
Добра мила не се притеснявайи на мен моя лекар като ме прегледа на 8-ми ми вика май няма да е в близките 5-6 дена ама с доста негова помощ и побъркване на 11 през ноща родих.
А и да ви кажа нещо ние се смяхме на Ясновидката Тру обаче май излезна права, тя нали още в 2-ри месец ми каза че ще раждам секцио и найстина така се наложи заради това че съм тясна и малката не може да слезне до родовия канал (май така се казваше).
За нас по принцип сме спокойни коликите вече ни налегнаха, и като решим че няма да спим не спим същия инат като мен заспива едвам гледа и пак едното око не го затваря. НО лесно мам се не става и си трая аз.
Целувки на всички бебоци в креватчетата и тези които са още в коремчетата на мама и да се пазите   love001
И забравих искам да честитя на всички които вече са станали мами да са им живи и здрави бебоците и много да ги слушкат.

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 11:43 от Irenn

# 239
  • Мнения: 19
Ейй и ние дай-боже да остареем ама такива кукундрели......

О, не, това е старо правило - майката на момичето като дойде и се опрята - готви, чисти, пере, гледа да си угоди на детенцето, майката на момчето като дойде - дай й да гушка малкото, да може снахата да послугува на сина й. Всички са така. Дай Боже - и ние някой ден.

Общи условия

Активация на акаунт