US Halloween 31 - Mostly For Fun

  • 13 281
  • 307
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 810
Пумпале, няма да се притесняваш, Самуил беше жълт почти до края на първия си месец. Май с децата, родени по-рано, го има този момент.
Странно е, че те карат да даваш формула. Сега погледнах в книгата на Американската Педиатрична асоциация и там препоръчват, особено при кърмаческа жълтеница, да не се спира кърменето, а дори да е по-често.
В БГ навремето, педиатърката ме караше да давам глюкоза и жълтеницата пак мина естествено за минимум 4-6 седмици (както пише в дебелите книги).




Кейси, първо да те поздравя че се оправяш сама с двамата! И аз съм сама и се радвам, че съм сама, но си е изморително, защото трябва и да се сготви, а мъжа ми не може. А ти и друго дете трябва да храниш. Добре че поне кърмиш, пести се време  Laughing

Да, с недоносените бебета е по-тежко. Аз просто съм в такава параноя, защото билирубина може да причини увреждане на мозъка. Онзи ден бяхме в ЕР пак. Пак го дупчиха некадърно, докато не се скарах с тях да викнат сестра от Неонаталното отделение. Нея я накараха да му сложи и система "за всеки случай"  ooooh! Горкото дете през колко стрес мина не е истина направо.

Аз го храня на два часа. На гърдите ми седи /май буквално/ няколко минути и това е. После е с бутилка и дори с бутилката е малко мъка да си изяде всичко. Така че не е спрял да яде и май добре че са бутилките, за да зная колко е изял и да зная че всъщност е ял Защото понякога изяжда 20гр и заспива, а 20гр въобще не са достатъчни за него.

Мъча го още на гърдите, но реших да не си скъсявам живота, само защото не яде от тях. Важното е че за сега имам кърма и той яде. Друг е въпроса, че всеки 2ч аз съм на помпата, дори през ноща.

В този ред на мисли да ви питам ползвахте ли стерилизатори за бутилките? Аз само ги мия с гореща вода и понякога дори не ги чакам да изсъхнат ами наливам в тях както са с капчици вода...това лошо ли е, или нищо няма да му стане? Въобще трябва ли нещо специално да правя? Четох, че не е нужно да се стерилизират бутилки.

Това за риколването наистина голяма глупост. На нас ни подариха БебеПод, което е май същото като гледам. То по същата логика да си върнем леглата и диваните, щото бебетата падат от тях.  Или направо да се предадем ние, че не си гледаме децата както трябва  Laughing

# 241
  • Мнения: 2 257
Пумпал, за да не миеш и стерилизираш до припадък, намери си Playtex Drop-Ins. Едократни, ползваш и хвърляш. Има 4 и 8 oz. Трябват ти и шишета, разбира се, има ги навсякъде, специално дроп инс шишета се водят. Аз стерилизирах, докато не открих удобството на тези. Сега стерилизирам само бибероните, заради млечните бактерии. Avent също ги имат.
Целувки за Иван!

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 03:01 от Джи

# 242
  • Мнения: 1 593
Пумпал, аз не стерилизирам - правя точно като тебе (но всъщност аз рядко храня с шише, говоря за помпата и прилежащите и шишета). При недоносено бебче обаче може би бих стерилизирала веднъж дневно. Чиста ли ви е водата?
Мисля, че веднъж след като Ванката надмогне жълтеницата, няма да спи толкова и ще хапва по-нарядко и по поповече. Стискам палци да идва скоро този момент  Hug

Ние пак сме явно в скок на разтеж, защото се държим безобразно, само ревем и искаме да сучем, и понеже кърма дал бог, плюем с шепи и пак продължаваме в същия дух. Дремва по 30мин на всеки 3-4 часа и пак рев, пак чудо. Ох, айде 1-2 дни и да минава и този период, че не знам какво ще го правя такъв в самолета.  Thinking

# 243
  • Мнения: 405
Оле, и аз не смогвам май да прочета всичко. Simple Smile

Мерси много на мненията за завещанията и за избора на педиатър. За педиатър май се спрях на една клиника, те са също в нетъурк от детски клиники и са точно до детската болница, та ще ми е супер удобно и като разположение.

Анет - не знам защо така са ви посъветвали за тръст фондовете - може би наистина ви е по-особена ситуацията, но повечето хора не се нуждаят от такива, едно обикновено завещание върши работа. Аз бих се посъветвала и с друг адвокат по върпоса. Иначе това, което аз съм решила е да изчета каквото мога по въпроса, в книжарниците има и селф-хелп книги за писане на завещания, и да си го напиша сама. Но нашата ситуация наистина не е сложна, най-вече ме интересува да се разпоредя кой ще гледа бебето, защото и аз си мисля, че щатът няма много да се занимава да издирва роднини в чужбина или да предава американски гражданин за отглеждане в друга страна.

Бистре, правилно ли прочетох, че си била рожденничка вчера? Ако е така, честито на патерица, много любов и късмет!!! (и здрави нерви до края на престоя ти в БГ) Simple Smile

# 244
  • Мнения: 3 367
Атти,особено няма,имаме заеми предимно; но ако няма тръст финансово не е регулиран ? този който поема децата откъде взима парите,как примерно ще изтегли застраховките ни живот и малкото спестявания и пр. Ако имат децата колеж-фонд,пак не се знае кой се оправя с него. Изобщо всичко що е пари свързано е доста сложно в този контекст. Говорих с 3ма независими адвокати,никой не отрече да ми направи само завещание,но ако искаме нещата да са като света е по-трудно..всеки си решава,аз само споделих моето инфо
*
и ние сме заклети фенове на плей-текс,не съм измила/стерилизирала нито 1 бутилка за целия си живот,и кърма с тях замръзявах

# 245
  • Мнения: 405
Атти,особено няма,имаме заеми предимно; но ако няма тръст финансово не е регулиран ? този който поема децата откъде взима парите,как примерно ще изтегли застраховките ни живот и малкото спестявания и пр. Ако имат децата колеж-фонд,пак не се знае кой се оправя с него. Изобщо всичко що е пари свързано е доста сложно в този контекст. Говорих с 3ма независими адвокати,никой не отрече да ми направи само завещание,но ако искаме нещата да са като света е по-трудно..всеки си решава,аз само споделих моето инфо


О не, мерси че споделяш. Ще си проуча нещата и се надявам да успея да направя всичко изрядно.

# 246
  • Мнения: 2 255
Бистре,злото да те забрави!Да си жива и здрава   bouquet

 Taxpayer Exemption Booklet-всичко което можете да ми дадете като информация,но от личния ви опит,моля.Не ми гугълвайте,линквайте и тям подобни(плийззз),това и аз го мога.Искам приложно/а изкуство/практика  Mr. Green
 Така най-добре си научавам уроците....

 Хаха,Хиър,и тази дето четох аз беше със стикер Опра,познай какво ми каза мъжът ми,хахаах....

Леко кърмене на кърмачките,и нормално да наддават бебоците .

# 247
  • Мнения: 1 800
Пумпал, аз стерилизирах докато бяхме по хотелите след всяко миене #Crazy. След като се прибрахме вкъщи веднъж на ден до третия месец, но аз съм шантава, не че така трябва.
Сетих се за жълтеницата- изкарвай го навън на слънчице по малко. Това ни съветваха нас, колкото може повече. А.J имаше, но много малко и изчезна за няколко дни. Дали вече може да излизате?

За коликите използвахме шишетата на Playtex VentAire( разглабя им се и дъното). Има по-тесни и по-широки. За кърмещите бебета са по-широките, нипъл е по- близък до този на гърдите. Avent  и dr. Brown не ни помогнаха много. Peace

Jenna, бързо да израства Нолито тия дни. Hug

Мария, добре се завърнала. Как беше почивката?

Бистре, честито и от мен със закъснение  bouquet

# 248
  • Мнения: 810
Бистре, честит рожден ден и от мен! Само най-хубави приключения ти пожелавам!

Джена, забравих да ви поздравя за натрупаните килца! Ноли защото седя дълго време в корема и сега не спи, за да си навакса. Хитрушко  Laughing

Бенсон, за жълтеницата и на мен така ми казаха, но при нас сега въздуха е пълен с вредности и аз не излизам. То не че и мога много, защото ми казаха да не го водя на оживени места, докато не стане 6-8 седмици.

Ах съществувало такова нещо като ПлейТекс .. на всичкото отгоре аз го имам като подарък, да подчертая заедно с торбичките и до сега го пренебрегвах..явно смятам миенето на хилядите части на Др.Браун за голяма забава  ooooh! Благодаря ви, че ме светнахте  Laughing

А за стерилизирането четох, че няма нужда/смисъл. Една беля по-малко  Mr. Green



# 249
  • Мнения: 1 783
Благодаря! Hug

# 250
  • Мнения: 2 563
И от мен честито на Бистрето! Здраве и дълъг живот ти пожелавам, та дълго-дълго да обгрижваш любимите си!   bouquet

# 251
  • Мнения: 7 091
Бистре, честито и от мен! Пожелавам ти всяка следваща година да ти е по-добра от предходната!!  bouquet Heart Eyes

# 252
  • Мнения: 650
http://www.costco.com/Browse/Product.aspx?Prodid=11237381&se … p;topnav=&s=1

и после може през адвокат да минете да го провери

Относно стерилизацията да не се повтарям но има стерилизатори за микровълнова- 5мин-може веднъж в седмицата-чак пък толкоз Wink
Какво точно за таксите те интересува ТинаХрис?Трикове ли:) WinkИ мен Laughing

И да ви попитам вашите мъже панират ли се като се разболее детето макар и леко-моят ми лази по нервите-аз станах безотговорна Shocked че отидох на работа а детето има 100 градуса и остана да го гледа. А няма други признаци и като започва сега и е активен навсякъде пише спокойно... Чудя се дали е присъщо само на бг мъже?Всичките ми приятелки са така WinkДетето киха и те се разтрисат от ужас Shocked Бенсон10 newsm78

# 253
  • Мнения: 2 255
Не за трикове.Пращали ли сте този буклет?

# 254
  • Мнения: 650
Не за трикове.Пращали ли сте този буклет?
Не. Има ли го онлайн Laughing

Общи условия

Активация на акаунт