Какво значи " Вечеря........., преди лягане АМ"

  • 1 701
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 474
Синът ми откакто стана на 1 год. и го записах на кухня,  вечеря към 20.30 ч. супата от кухнята със сухарче + 1 кафена чашка кисело мляко, след това къпане и т.н. и за заспиване към 21.30 ч. пие около 100 гр. АМ. Ако не си изяде попарката и пие повече АМ за запиване, следва събуждане през 3-4 часа и мрънкане по цяла нощ, правя АМ, пие, пак се буди и така докато полудеем всички.
Щом детето ти заспива рано можеш да въведеш вечерята към 19 ч. и АМ към 20 ч. Следобедните кремчета по мои наблюдения не засищат особено и след 2 часа детето е гладно, а и по това време на деня са обикновено много активни и изразходват много енергия. И започва да иска бисквитка или каквото види за ядене. Така че според мен около 2-2.5 часа след крема е нормално да му поднесеш вечеря.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Дъщеря ми е с месец по-голяма от твоето дете. Вечеря в 18-18.30 ч. супа без сухари или някакви добавки. В 21.30-22ч пие по 210 гр. АМ. Просто си ляга по-късно. Такъв и е режимът от както навърши годинка.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз точно това се чудя от няколко дена.Моя синковец яде към 16,30-17ч и после преди лягане в 20-20,30ч пие или АМ или кисело мляко 240мл.М/у следобедната закуска и вечерята,почти непрекъснато дъвче нещо,я бисквити,солети,зрънчо,плод(той е така и м/у другите хранения просто не спира да яде ooooh!).От кухнята супата си я изяжда на обяд(тя е половин бурканче) и ако трябва да яде вечеря,трябва да му готвя нещо,но аз и  не виждам къде ще я сместя.

# 18
  • Мнения: 1 230
Като гледам сте големи колкото нас, само дето дъщеря ми от 3 месеца и на "вечеря, плюс АМ преди лягане"  Wink. Вечерята е супа - в 19 ч. После къпане и малко игра. В 20 ч АМ и сън. Обаче количеството мляко е 150 мл максимум ...

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 891
И аз започнах вече да давам нещо да хапва преди млякото.Поне час преди да я изкъпя.Хапва нещо после баня и мляко в кошарата.И така заспива.Въпреки че хапва си изпива мялкото до дъно.

# 20
  • Мнения: 17 407
Дъщеря ми пък повръщаше, ако й дам мляко след вечеря( супа със сухар). От около 11 месечна отказа млякото.

# 21
  • Мнения: 46 518
София ядеше манджа към 20 ч. и мляко от 200 до 400 мл. към 24 ч.
Сега ляга по-рано, към 22 ч. и или не пие мляко или пийва малко - 80-90 мл.

Можеш да даваш вечерята в 18 ч. и в 20.30 ч. да пие, колкото иска.

# 22
  • Трявна
  • Мнения: 174
Има ли някой да дава за вечеря вместо АМ млечна каша? Дъщеря ми е едно злоядо миньонче  Grinning и вечер съм принудена да я тъпча с каши,не яде нито супи с охота , нито пюрета /имам в предвид - зеленчукови и месни,обича само плодови,а и не е особен почитател на АМ/,абе с две думи трудно дете Sad.Докато не започнах да давам каша вечер наддаваше най-много 100-200 гр. на месец, сега вече сме на 400 -явно от кашата,знам че е калорична доста...

# 23
  • Мнения: 4 399
Има ли някой да дава за вечеря вместо АМ млечна каша? Дъщеря ми е едно злоядо миньонче  Grinning и вечер съм принудена да я тъпча с каши,не яде нито супи с охота , нито пюрета /имам в предвид - зеленчукови и месни,обича само плодови,а и не е особен почитател на АМ/,абе с две думи трудно дете Sad.Докато не започнах да давам каша вечер наддаваше най-много 100-200 гр. на месец, сега вече сме на 400 -явно от кашата,знам че е калорична доста...

Аз на моята още и давам каши когато нямам нищо по-подходящо. Тя много ги обича и понякога други неща ми отказва, но кашата почти винаги си я изяжда. Но с каша и без каша в последните месеци изобщо не наддава, така че не съм сигурна дали има връзка между кашата и наддаването. Около 1 час след кашата обаче и давам и АМ.

Общи условия

Активация на акаунт