Какво ми се случи тази нощ!

  • 2 474
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 988
ходили сме в пирогов много пъти, и в център "лора", който има договор с нашата лекарка
честно казано, предпочитам пирогов
винаги са били любезни и внимателни, и с нас, и с детето
последния път му правиха изследване за преплитане на червата, точно заради такъв силен упорит плач, силни колики и неакане(а беше големичък, над 1 годинка), бяха много мили макар че беше нощ, минахме и на рентген, и на хирург и не сме чакали изобщо
в "лора" има един дежурен лекар нощем, а и ако има по-сериозен проблем те отпращат към пирогов, така че за мен е безсмислено ходенето там

# 16
  • Мнения: 1 347
Аз лично изобщо не рискувам с дежурни лекари в медицински центрове. Колко ще е кадърен, е въпрос на късмет, а и какъв е смисълът, като и без това ще му се доверя на преценката по-малко,отколкото на своята собствена? Ние сме "контингент" на "Пирогов" Simple Smile - все нещо става да се окажем там Simple Smile)), но честно казано, много рядко съм попадала на неотзивчив доктор. Само веднъж и като вдигнах скандал, той направи съответното изследване, оказа се, че има сериозен проблем и го решихме. Обикновено съм уцелвала все яки доктори, но и аз съм чувала много истории от близки за киселяци. Аз съм много против мълчането в такъв случай. Скандал или официално оплакване - докато не почнем да го правим, некадърните от само себе си няма да си идат. Ама това на теория. Лошото е, че винаги като стане много назле положението, човек не му се разправя с дебили... лично аз така съм оставяла поне 2 случая (не в Пирогов), които си бяха за съд, и сега съжалявам.
Иначе е важно и да се съобрази за какъв случай в кое спешно да тичаш. Например, за очни и УНГ, инсулти Пирогов не става, тогава - в ИСУЛ. Изискващите сложна апаратура - мозъчни, сърдечни проблеми - Военномедицинска или Трета градска. Неврологията и неврохирургията, доколкото знам, е много добра и в ИСУЛ. Между другото, винаги съм се чудила в Детската болница (до Центъра по хигиена) имат ли спешно?!

# 17
  • Мнения: 47 988
да, имат спешно, но ако се окаже че няма да те приемат в отделение, а само преглед, се заплаща 20 лева  Crazy
иначе са готини, и са добри специалисти

# 18
  • Мнения: 1 347
Много благодаря за бързия отговор! Въпросът обикновено не е да те прегледат(или детето) без пари, а на кого, по дяволите, да платиш тези пари, за да знаеш, че ще свърши работа, както трябва Simple Smile))

# 19
  • Мнения: 1 672
Ужас! Ама, като ставаше въпрос за заплатите и стачка всички бяха стриктни Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

Peace

# 20
  • Мнения: 1 372
Потресена съм от разказите ви!!! За сега не ми се е налагало да водя дете в бг , но се надявам че тук в Гърция нещата ще са различни / дай Боже/, а иначе аз съм родом от Хасково, на времето имах много проблеми с бъбреците и съм се сблъсквала с некадърността на много педиатри!! А като се има впредвид че не съм случайно дете и лекарите много добре го знаят и ми отделяха специално внимание - представете си ако си случаен човек!!!! Просто нямам думи!!! Най - лошото е че това са деца, а къде остава хипократовата клетва???????? нали уж трябва винаги да помагат и да се грижат за хората без да ги делят на социални класи и по никакви други признаци! Според мен лекарите са станали най- добрите търговци, поради простата причина че търгуват с най - скъпото нещо на света - а именно здравето!!!!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 941
В Пирогов почти всички са за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire . В който и кабинет да ми се е наложило да отида все едно и също  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 22
  • Мнения: 1 931
На мен веднъш ми се случи със сина и ходихме до Пирогов-милият си изгоря крачето и веднага лекаря дойде и ни обърна внимание. То явно е въпрос на късмет на кой лекар се попадне и в какво настроение е -това е годно но е така. Да се надяваме само много да не ни се налага да опираме до тях за да няма нерви, а ако се наложи да се случи свестен лекар и да е на кеф.

# 23
  • Мнения: 1 121
Дано не ми се налага, но поне ще знам къде да не ходя при спешност Sad

Направо не мога да повярвам, че лекарите могат да бъдат толкова бездушни... какво им пречи да прегледат детето? Ами ако е нещо сериозно? #2gunfire

# 24
  • София
  • Мнения: 276
Когато детето е имало проблеми през нощта,  съм се обаждала на Бърза помощ. Винаги са идвали бързо, никога не са отказвали.

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 17:52 от Фов

# 25
  • София
  • Мнения: 593
Виж за Пирогов мнение нямам но мога да ти препорьчам Детско здраве но не е денонощноhttp://www.zdraveto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=29 лекарите са много мили.Аз имам опит сьс смяна на АМ дьщеря ми е сменила 4 млека и пьрвите 2мес. бяха ад точно както го описваш 99% сьм убедена че са колики защото детето неможе да се адаптира толкова бьрзо PeaceЗа твое успокоение поискай консултация с газтроерентолог и задьлжително ехограф.Центьра работи с НЭОК.И ако можеш не сменяй така млеката детето е малко и е естествена реакция на организма да има проблеми с отделянето пьк и запека е нещо рьдко при кьрмаче било то и на АМ.В Библиотеката на подфорума Хранене с .......... има много информация за запека и преодоляването му без да се сменя АМ.Ако нещо не сьм обяснила добре може да ми пишеш на ЛС.

# 26
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
В 14 ДКЦ има дежурен лекар, редуват се педиатрите, и не правят проблем, стига да детето да е пациент на друг от същия център.
Веднъж сме ходили и в Пирогов поради съмнения за чревна непроходимост, но прегледаха детето и ни успокоиха, че не това, от което се е притеснила личната, оказа се, че имал възпалени уши и от това пищял така. Беше точно пред Нова година.

На авторката на темата ми се иска да кажа, че за бебе на месец не е добре да му се сменят адаптирани млека, да му се дава вода със захар и т.н. Бебето явно има колики, за колики не се ходи в Пирогов

# 27
  • Мнения: 3 116
Всяка смяна на АМ води до появата на колики. Четири пъти сменях мляко (запек, повръщане, зверски колики и накрая го улучихме), два пъти ходихме в Пирогов заради колики продължили повече от 3 часа.

За ходенето по лекари:

1 Дневно ходене - д-р Масларски, болница Вита;

2. Нощно ходене:
- травма - Пирогов;
- вирусна или бактериална инфекция - Педиатрия или Токуда;

Да го нацелуваш бебчо и дано повече да нямате такива нощти  Heart Eyes

P.S. При зверски колики много ни помагаше возенето в кола. Колко среднощни разходки сме правили  Crazy Качваме се в колата, малката заспива докато обикаляме квартала и като позаспи хубаво се прибираме вкъщи  ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 735
От МЦ Лора ми казаха да отида в Пирогов,а определено бих послушала съвета им.А бебка заспа наистина в колата.Коликите при смяна на АМ за колко време преминаха?

# 29
  • Мнения: 479
Не съм от София, но тук в Пловдив за бебета и деца си има специална болница - ВМИ  на бул "Васил Априлов" каквото и да стане ходим там а те определят ,къде ще лежим.  Викала съм Бърза момощ 2 пъти. Първия път ми се счу, че гърдите на бебо "хъркат" и трудно диша. Идва лекаря и вижда бебо току що заспал и ми казва щом спи значи всичко е наред. Аз го умолявах да го прегледа, да чуе сърцето и дали има хрипове, той отказа и си тръгна. Втория път едвам убедих лекарката, че бебо е зле та да ни закара в болница ( бебо с 39 C бял със сини нокти) Направо някои от тях са за убиване.  Обаче има и такива, които си разбират от работата и стига да не ги домързи може и да помогнат.
Имаме тук и частна клиника с дежурни педиатри.

Общи условия

Активация на акаунт