давате ли допълнително вит.Д когато...

  • 1 859
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 320
Цитат на: anii
Ние сме на Нутрилон и давам една капка Вигантол, сутрин на гладно. Това е по съвет на педиатъра.

И ние Grinning

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
В България въпреки, че адапт.мляко обикновено съдържа вит.Д педиатрите дават допълнително вит.Д, особено през зимния сезон. Но и аз съм чувала, че в други страни няма тази практика и смятат, че е излишно. Аз давах по 2 капки докато беше малко бебчето. След 6-тия месец през лятото, го спряхме, защото педиатърът ни прецени, че слънцето и адапт.мляко осигуряват достатъчно количество.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 283
Цитат на: milenka
Ние сме на НАН, в него също има вит.Д, но давам и Вигантол- по две капки всяка вечер преди банята.


и ние така, само дето ги пием сутрин.

Зимните бебета са по- предразположени... сестра ми е родена през април и е развила рахит, въпреки че не е от критичните месеци.... не й е крива главата, но има "боеница" на ребрата

Цитат на: brigite
И при нас не дават витамин Д.
Има достатъчно в адаптираното мляко. Пък и то не само слънцето доставя витамин Д.
Според моя педиатър, само деца, които не се извеждат или не седят до прозореца, могат да се разболеят от рахит.
Така че най-добре слушай педиатъра Wink


Това педи да се гръмне.. стоенето до прозореца не помага.

# 18
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Desem
Това педи да се гръмне.. стоенето до прозореца не помага.


Офф: малко по-спокойно със заръките.

# 19
Освен това витамин Д забавя растежа. Т.е. заздравява костите по-бързо.
В БГ се презастраховат според мен.
Ние сме на 8 месеца и Явор е висок 77 см. (ние двамата не сме много високи).
Така че моля ви без такива изявления.
Нашето педи няма нито едно дете с рахит, а климата тук е същия като в БГ.
Педиатрите си знаят най-добре. Те си преценяват според храната и самото детенце.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 283
Цитат на: Margarita
Цитат на: Desem
Това педи да се гръмне.. стоенето до прозореца не помага.


Офф: малко по-спокойно със заръките.


Нямах намерение да засегна някой, още повече никой не се свени да ругае българските педите (и аз в това число) Simple Smile
... ама вижте това:
През лятото можете да складирате доста витамин Д в мастните си клетки и ако и хранителният ви режим е добър, това най-вероятно ще ви стигне за през зимата. (Седенето до прозорец, през който влиза слънчева светлина, или карането на кола не се броят, защото стъклото филтрира нужните ви лъчи(UV)).
малка част е от това: http://www.tialoto.bg/hrani/vitamin.php?id=9

... мисля, че в у-ще сме го учили, аз сега пуснах търсачката и то излезе.

# 21
  • Мнения: 6 315
Десем, в чужбинско педиатрите не дават витамин Д така както нашите. Аз съм много против даването на тези витамини на своя глава независимо дали бебето е лятно или зимно, по простата причина, че ако фонтанелата е малка е по-добре детето да е с рахит, отколкото с преждевременно затворена фонтанела, нали?

А ти не се хващай за думите. Ясно е, че през стъкло УВ лъчите не минават. Нямаш представа в какъв контекст е използвал педиатъра на бигите тези думи. Нищо чудно да има предвид отворен прозорец.  Stuck Out Tongue

# 22
  • Мнения: 1 181
Ние сме на Нутрилон и лекарката каза да му давам по две капки Вигантол, въпреки че в млякото се съдържа вит. Д

# 23
  • Мнения: 844
Цитат на: denitsa
Ние сме на Нутрилон и лекарката каза да му давам по две капки Вигантол, въпреки че в млякото се съдържа вит. Д

Нашето педи каза, че ако се дава Диавит - по една капка, ако е Вигантол - по две. Аз давам Вигантол. Това ни препоръча на нас. На Фризолак сме.

# 24
  • Мнения: 1 289
Давам, първо - по препоръка на педиатъра ни; второ - вече не сме само на мляко, така че не знам дали количеството, което поема е достатъчно и трето - още ни е отворена фонтанелата. По 2 капки вигантол от началото до сега.

# 25
  • Мнения: 3 932
Цитат на: bibi
И Ние сме на НАН + вигантол 1 или 2 капки ( сменят ни дозата на консултаците )


I ние.

Общи условия

Активация на акаунт