Кафеникав секрет в началото на бременността?

  • 15 419
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 337
И аз имах такова и пих дуфастон, папаверин и нош па, но веднага да иде на лекар, той най - добре ще и каже какво да прави Peace

# 16
  • Мнения: 3 360
И аз имах,но задължителна е консултация с лекар.

# 17
  • Мнения: 102
Благодаря ви момичета. Мисля и се надявам, че ще се размине. Лекарката и е изписала Дуфастон и я е поуспокоила, че шийката на матката е затворена, което говори че засега няма опасност.

# 18
  • Мнения: 5 401
Освен Дуфастон, който и аз пих в начална бременност, снаха ти трябва много да си почива! При мен се наложи да полежа около месец вкъщи и ми забраниха всякакъв вид натоварване - ходене, домакинстване, шофиране.

Стискам палци всичко да е наред!   bouquet Леко бременеене и на двете ви!   bouquet

# 19
  • Мнения: 911
Значи проблемът е с дебелината на лигавицата. Предполагам, че лекарят й е казал да го кара по-леко отсега нататък, без преуморяване, вдигане на тежко, горещи вани/душове и със секса може да го дават по-кротко,,,,, заради контракции.

Успех на снаха ти!

# 20
  • Мнения: 159
И аз имах такива течения първите 3 месеца. Беше започнало отлепяне на плода. Добре е,че е затворена шийката на матката,но си мисля,че това само по себе си нищо не говори!Само трябва да не се натоварва с никаква работа и да е спокойна.Желая и много късмет и щастлива бременност:)

# 21
  • Мнения: 666
Имах кафеникаво зацапване целия първи триместър от бременноста. Чуствах се ужасно защото мислех че всеки един момент можа да загубя бебето, но лекаря ме успокои че е имал много такива случаи и много от тях са завършили без последици. Не съм пила нищо препоръчаха ми да си почивам но да не се обездвижвам, просто да не се натоварвам. Ходех на преглед на всеkи 2 седмици. На няколко пъти кървенето беше направо обилно, но винаги беше кафяво на цвят. Доктора ми каза че е опасно когато е червено и е по-силно от нормална менструация. Така и не разбрах от какво е. Хубаво е да се отиде на лекар и да се следи бременноста при такова зацапване защото шансовете са 50 на 50.

# 22
  • София
  • Мнения: 195
Към 5-6 г.с. имах и аз такова кафеникаво течение- веднага трябва да последва консултация с наблюдаващия лекар! На мен ми предписаха "Утрогестан" и "Но-шпа", много лежане и почивка, това до 12-13 седмица. Но задължително да се обърне към лекар! За щастие, повечето бременности си продължават съсвсем нормално оттам нататък.

# 23
  • Мнения: 2
Здравейте. Доста често съм чела във форума, но за първи път пиша. Днес бях на лекар и установиха, че съм бременна в 5 гестационна седмица, за което съм много щастлива. Засега всичко изглеждало нормално, въпреки, че ми казаха, че е рано да се види развитието на самия ембрион и пулсации. Това, което ме притеснява е появилото се кафеникаво течение от вчера. Сравнително слабо е и нямам силни болки. Предписаха ми утрогестан, 3х1. Днес казаха да продължавам да го пия и да се обадя и отида, ако се засили течението, промени си цвета или се появят болки. Обаче ми казах, че освен да не вдигам тежко и да не пътувам на дълъг път, и да се въздържам от сексуални контакти, да си правя всичко както обикновено. Не ми казаха да почивам, да лежа повече или да не ходя известно време на работа. Тъй като преди това имам един спонтанен аборт, а и като чета какво сте писали, се притеснявам дали не трябва да се вземат повече мерки и дали да се консултирам с още някой. Какво бихте ме посъветвали? 

# 24
  • Мнения: 270
И аз в началото имах такова течение мен лично ме взеха в болница пиех Дуфастон и ми биеха инжекции спазмалгон и нош-па.И повечко почивка. Peace

# 25
  • Мнения: 183
Не се притеснявайте! Аз го имах това кафеникаво течение първите 3 месеца, отидох на лекар и лекарят ми обясни, че това е нормална реакция на организма в самото начало - прочиства се. За ваша сигурност, най-добре е да отидете на лекар Peace Тъкмо ще потвърдят бременността на вашата снаха. Hug Живи и здрави си останете!

# 26
  • Мнения: 183
Здравейте. Доста често съм чела във форума, но за първи път пиша. Днес бях на лекар и установиха, че съм бременна в 5 гестационна седмица, за което съм много щастлива. Засега всичко изглеждало нормално, въпреки, че ми казаха, че е рано да се види развитието на самия ембрион и пулсации. Това, което ме притеснява е появилото се кафеникаво течение от вчера. Сравнително слабо е и нямам силни болки. Предписаха ми утрогестан, 3х1. Днес казаха да продължавам да го пия и да се обадя и отида, ако се засили течението, промени си цвета или се появят болки. Обаче ми казах, че освен да не вдигам тежко и да не пътувам на дълъг път, и да се въздържам от сексуални контакти, да си правя всичко както обикновено. Не ми казаха да почивам, да лежа повече или да не ходя известно време на работа. Тъй като преди това имам един спонтанен аборт, а и като чета какво сте писали, се притеснявам дали не трябва да се вземат повече мерки и дали да се консултирам с още някой. Какво бихте ме посъветвали? 

Здравейте! Най-добре е да следвате лекарското предписание... по-добро от него НЯМА. А и от почивката по-добро няма... Тъй, че по-малко емоции и мислете единствено за вас двамата , не се напрягайте , въздържайте се от сексуални контакти със вашия партньор ( поне до четвъртия месец). Пазете си кръста - обличайте се , не пушете (ако сте пушач), НЕ ВДИГАЙТЕ ТЕЖКО и т.н.  Peace Желая Ви  - приятно и безпроблемно бременеене!

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не ми се е случвало, но както са казали другите досега е добре да се консултира незабавно с лекаря си.

# 28
  • Мнения: 1 632
И аз имах,и мен ме успокоиха,че е нормално.

# 29
  • Мнения: 2
Здравейте! Най-добре е да следвате лекарското предписание... по-добро от него НЯМА. А и от почивката по-добро няма... Тъй, че по-малко емоции и мислете единствено за вас двамата , не се напрягайте , въздържайте се от сексуални контакти със вашия партньор ( поне до четвъртия месец). Пазете си кръста - обличайте се , не пушете (ако сте пушач), НЕ ВДИГАЙТЕ ТЕЖКО и т.н.  Peace Желая Ви  - приятно и безпроблемно бременеене!

Привет, Galia_K! Много мерси за окуражаването, имам нужда:)! Ще направя каквото зависи от мен, най-вече да не се притеснявам, защото честно казано доста се тревожа да не се случи като предишния път ... Надявам се да мога да се похваля, че всичко е наред. Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт