КАК МИСЛИТЕ, ИМА ЛИ ЗА КАКВО ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАМ?

  • 1 616
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 197
 Thinking Това би обяснило защо в групата на дъщеря ми няма никакви играчки! Все пак тя е при най малките, т.е. в началото на веригата.  Laughing

# 16
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Предложи на първата родителска среша да се събере някаква сума и да купите играчки-поне при нас беше така.А и децата при нас са 4г в една и съща стая и играчките си остават при тях.

# 17
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
Много добър вариант, според мене, е да се купи колективно по-голяма играчка за групата като детска кухня или работилница. Четири години ще ги ползват все пак.
Това значи ли, че играчките преминават от група в група заедно с децата? Или в различните градини политиката е различна?
Разбира се че остават в групата, вие ги куъпувате за групата. Нашата група през всичките години беше в една занималня. Лятото, когато имаше сборна в същото помещение играчките се заключваха в складово помещение. Сега пък в същата група е племеницата ми и играчките са си там.
При нас играчките ги донесе дядо Коледа, вместо на всяко дете отделен подарък, на всички общ, защото са мно-о-о-го добри. Ако знаеш, само как се борих с родителите за мизерните 10 лв. Дори една майка не доведе детрето си на празника, за да не даде парите. Как така детето няма да занесе в къщи играчка, която всъщност след ден, два я остане здрава, я не!
Ако се безпокоите за политиката на детската, можете да поставите условие пред учителките и директорката.

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 10:04 от chanoir

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
За Коледа всеки има мнение. При нас пишат писмо до дядо Коледа. Ако играчките са общи, се губи идеята и радостта. Мое мнение.

# 19
  • Мнения: 186
Не знам дали да се притесняваш или не,но аз испаднах в следната ситуация:от яслата ни поискаха нова играчка за 15 лв и аз реших да занеса 2 нови играчки,но не точно за 15лв и една торба със стари,но запазени играчки,защото синйът ми е вече голям,а малката не си играе с тях-момчешки са.Искахме да ги занесем в яслата,за да може децата да си играят там,а не да стоят вкъщи,без да се използват.Какво ми беше учудването ,когато ни върнаха играчките без обяснение.Взеха само новите,а другите-не.Какво пречеше играчките да останат там,за да си играят децата.Ами не бяха чисто нови!

# 20
  • Мнения: 197
Не знам дали да се притесняваш или не,но аз испаднах в следната ситуация:от яслата ни поискаха нова играчка за 15 лв и аз реших да занеса 2 нови играчки,но не точно за 15лв и една торба със стари,но запазени играчки,защото синйът ми е вече голям,а малката не си играе с тях-момчешки са.Искахме да ги занесем в яслата,за да може децата да си играят там,а не да стоят вкъщи,без да се използват.Какво ми беше учудването ,когато ни върнаха играчките без обяснение.Взеха само новите,а другите-не.Какво пречеше играчките да останат там,за да си играят децата.Ами не бяха чисто нови!
Sad Явно е до политика на градината. Всички знаем на какво дередже са повечето и как се финансират! От родителите и много рядко, ако самата градина си намери богата фирма за спонсор. Аз разговарях с една от учителките на дъщеря ми, която случайно срещнах, след като стачката вече беше започнала/уви, за трите дни през които успяхме да посещаваме градината не можах да си съставя никакво мнение за тях/. Сама повдигнах въпроса, защото бях забелязала, че играчките на децата се броят на пръсти. Тя ми отговори, че всички употребявани играчки са добре дошли, стига да не са счупени. Даже сподели, че друга учителка в момента плете дрешки на двете кукли, които са горе долу мой набор! Ще чакам с нетърпение родителската среща, за да си изясня всъщност как стоят нещата и дано да успеем да се разберем родителите и да сме единни в решенията си. Сега се сещам, че веднъж гоних дъщеря си в помещението на съседната група/по-големи/ и ми направи впечатление, че навсякъде е отрупано със всевъзможни играчки. Така че сигурно е истина това, че купените играчки вървят с децата през годините/които успеят да оцелеят разбира се Laughing/.

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Предложи на първата родителска среша да се събере някаква сума и да купите играчки-поне при нас беше така.А и децата при нас са 4г в една и съща стая и играчките си остават при тях.

Ние процедирахме точно така. На първата родителска среща решихме да събираме по 10лв. за нови играчки /имаше и родители, които не са съгласни/. Разбрахме се, че освен това всеки ще прецени дали вкъщи има играчки, които може да донесе в градината. От 1 до 4 група децата са в една и съща стая.

# 22
  • Мнения: 1 172
В градините няма играчки за най-малките, защото подарените от родителите са съобразени с възрастта на децата им. Т.е. при учителките остават играчки и помагала за 5-6 годишни, които са крайно неподходящи за 3 годишни.

# 23
  • Мнения: 197
В градините няма играчки за най-малките, защото подарените от родителите са съобразени с възрастта на децата им. Т.е. при учителките остават играчки и помагала за 5-6 годишни, които са крайно неподходящи за 3 годишни.
Така е, но ако аз сега купя играчки за 3 годишни и те си вървят с групата /ако се приеме, че ще са им интересни и когато са на 4 и 5 години/, като им свърши на децата градината след четири години какво става с тези играчки? Едва ли всички ще са счупени? Не се ли връщат пак в началото на веригата? И ако се прецени, че когато децата са вече на 5 и тези играчки не са за възрастта им, тогава не е ли логично да се върнат при по-малките? Чудя се, ако е така защо в групата на дъщеря ми няма никакви? newsm78 Ще чакам с нетърпение родителската среща! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт