сега пък полип

  • 6 091
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ва-ва,представям си как си се чувствала,но важното е,че всичко е минало вече и новините са добри!

# 16
  • Мнения: 9 093
Може ли да побутна темата с един въпрос, знам, че не е много за форума, но става въпрос за полип все пак...днес майка ми е била на гинеколог, имала болки напоследък, ниско долу в корема, в яйчниците, както и нетипично кървене (тя вече няма менструация от около 1 година). Та днес като я видяли на ехограф, казали, че има полип. Изписали й Бетадин (свещички на йодна основа) и след 10 дни повторен преглед, тогава ще го махат.
Не знам дали това е правилната процедура, тези свещички защо са й изписани, не трябва ли да се изчака да се види дали няма да се махне от самосебе си...склонна съм да се съмнявам във всеки лекар и всяка диагноза, затова търся консултация тук. Благодаря ви предварително Hug

# 17
  • Мнения: 748
На мене ми казаха да изчакам да ми дойде цикъла да видим дали ще се махне.Макар ,че аз съм сигурна вече едва ли ще се махне ,защото като се върна назат ,аз съм имала симтоми от една година/леко прцапване при полов акт,прилошаване, а аз си мислех ,че е ниско кръвно ,по обилин цикъл ,но понеже моят не е много обилен ,а даже оскъден за обилният си помислих ,че е нормален/Общо взето не бях ходила на гениколог ....година и половина.
А за майка ти не зная каква е процедурата при положение ,че е в критическата и дефакто няма как с цикъла да падне и полипа  newsm78 не ми е ясно въобще
 newsm78

# 18
  • Мнения: 945
На мен не ми падна и при цикъла. Стои си и докторите са категорични да го стържат с хистеро. Действително ме боли ниско и прокървявам. Странно е, че това се случи веднага след лапароскопията. Не знам откога датира този полип. smile3518

# 19
  • Мнения: 740
Моят полип се откри при УЗ преглед на пети ден от началото на цикъла при една от инсеминациите. Нямах никакви признаци. Премахнаха го с кюртаж. Хистологията излезе след осем дни. Не съм приемала никакви медикаменти. При наличие на полип в матката е абсолютно невъзможно да се забременее.

# 20
  • Мнения: 1 950
Аз също сигурно няколко пъти вече го обяснявам, но пак ще кажа. И моят полип го откриха, по-скоро съмнения за него, с УЗ в два поредни месеца имаше подобни и се наложи хистероскопия. Не съм имала никакви симптоми, абсолютно никакви. Както и не съм имала промяна в цикъла след махането. Всичко ми е абсолютно нормално и преди полипа, и след. Утре става 1 година от хистероскопията, рецидив за сега няма.

# 21
  • Мнения: 740
Цветункин, какво съвпадение - скоро и при мен ще стане година. Hug
А къде беше миналата година като питах шашкано, а? Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт