Карфиол?

  • 2 121
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 481
Добре,досега сме опитали;
тиква с картоф
тиква с ябълка
спанак с картоф
морков
морков с ябълка
тиквички с картофи(може ли)
И смятам да започна банановата каша..бях започнала,но проади въвеждането на зеленчуците я спрях...първия път като я направих стана много гъста,защо така?Да слагам повече водичка ли?

# 16
  • Мнения: 27 524
И смятам да започна банановата каша.....първия път като я направих стана много гъста,защо така?Да слагам повече водичка ли?

Кашите всички ги правим на око. Не знам защо, но никога не намерих на кутията схема, която да даде добра коснсистенция - обикновено стават преклено редки, друг път - многог ъсти. Прави си я на око, няма никакъв проблем, да е малко по-гъста от боза например, да не тече от лъжицата, но и да не стои като планинка в нея, тогава е много гъста.

# 17
  • Мнения: 4 447
Карфиола е особен зеленчук. Калоян има алергия към карфиола. Ако не му поняся, по-добре не му го даявай повече.  Peace

# 18
  • Мнения: 1 467
А за броколите?какво е мнението...дали може също да предизвикат газове..мога ли да опитам с тях.За сега ще спра карфиола..

Аз тия дни давах броколи и не забелязах никакво обгазяване Laughing

# 19
  • Мнения: 4 447
А за броколите?какво е мнението...дали може също да предизвикат газове..мога ли да опитам с тях.За сега ще спра карфиола..

Аз тия дни давах броколи и не забелязах никакво обгазяване Laughing

И при нас броколите са ОК.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 967
Да, възможно е да е от карфиола. Той предизвиква газове и може да затрудни храносмилането. Но в същото време е и много полезен. Щом сега не му понася, можеш да пробваш по-късно, примерно на 10 месеца.


Същото бих те посъветвала   Simple Smile

# 21
  • Мнения: 337
И при нас с броколите няма проблеми Peace

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
От карфиола е възможно да се получат газове. Особено ако си сложила повечко при първият прием, стомахчето е реагирало. Трябва да се внимава със захранването много. Така на моята кума детето получи инвагинация(Вмъкване на черво в черво). Беше дала на детето си някъкво пюре без да го захранва- цяло бурканче. После лежаха в Пирогов .
А що се отнася до броколите знам, че съдържат най - много витамин Ц от зеленчуците, когато са термично  обработени. Много са полезни.

# 23
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Аз дадох вчера карфиол и днес забелязах че гръбчето и корема са и с пъпки SadДали е от него newsm78Утре ще я заведа на лекар Rolling Eyes

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако за пръв път го даваш може и затова да е изринато детето. Близките дни не въвеждай нова храна. Ще се оправи.

# 25
  • Мнения: 481
Аз затова го спрях,защото не му понася..но ако има пъпки това не е одбре..трябва да отидете на лекар Naughty

# 26
  • Мнения: 2 616
Здравейте,нали вече захранвам малкия бандит.Стигнах до карфиол с картофи,обаче понеже тези зеленчуци които не са сладки не иска да яде и аз ги смесвам например или с морков или с тиква.Днес дадох тиква с карфиол и картоф.Това добре-но после мъника нещо беше нервен..незнам защо и както мрънкаше и пръцкаше.Как действа карфиола..възможно ли е неговата реакция да се дължи нещо на това?...

Може естествено, карфиолът и броколито са зелеви Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 362
Да, възможно е. Тъй като е вид зеле, започват след консумацията му едни газовееее... Simple Smile
Моето дете и до ден днешен си попръдва Wink след крем супа от карфиол, но така я обича... И хапваме поне веднъж в месеца.
А зеле още не съм дала..  Thinking

P.S.Пропуснах да кажа, че карфиол съм дала за пръв път на 10 месеца (не се вижда твоето слънце на колко е)

# 28
  • Мнения: 481
Да, възможно е. Тъй като е вид зеле, започват след консумацията му едни газовееее... Simple Smile
Моето дете и до ден днешен си попръдва Wink след крем супа от карфиол, но така я обича... И хапваме поне веднъж в месеца.
А зеле още не съм дала..  Thinking

P.S.Пропуснах да кажа, че карфиол съм дала за пръв път на 10 месеца (не се вижда твоето слънце на колко е)
Ами ние сме на 5 месеца...повечето зеленчуци ги въведох и сметнах че с карфиола няма да имаме проблем,но...

# 29
  • София
  • Мнения: 362
Мисля, че е раничко   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт