Топлене на млякото в микровълнова фурна

  • 6 422
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 204
I az znam che ne e hubavo. Nedei.

И аз знам че не е хубаво. Недей.

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 23:59 от Vivi

# 16
  • Мнения: 2 908
Кое не е хубаво-уточнете се?
Ако се топли само водата в МВ се затопля до кипене както и на котлона,не е като да топлиш храна,в която има мазнини,въглехидрати...които както казва пак"някой учен доказал се" Laughingмикровелето работело на принципа да причинява разграждането на мазнините,въглехидратите,белтъчините... май беше на свободни радикали,които са вредни за човешкото здраве.
Освен това още по въпроса:
Опасни ли са микровълните ?
Микровълните, които излъчва магнетрона са с честота 2450 MHz . В честотния спектър, това е в радарния обхват над UHF телевизионните канали, много по ниско от светлинния диапазон, т.е. те са много далеч от опасните йонизиращи лъчения.

Ако се говори за опасност, можем да обърнем внимание единствено на повишаващия температурата ефект, който се явява критичен за някои човешки тъкани, например очите, тестисите, стомаха, пикочния мехур.

Не може да каже с категоричност кои са пределно допустимите нива на облъчване с микровълни и какви нива представляват биологичен риск.

Стандартът за микровълновите печки гласи: На разстояние 5 см от работещата микровълнова фурна излъчването не трябва да надхвърля 5 mW/cm-2 , но няма единно мнение по въпроса това достатъчно ли е, или не...

Последна редакция: нд, 21 окт 2007, 09:09 от афродита

# 17
  • София
  • Мнения: 581
Винаги съм топлила водата в МВ,след това прибавям АМ.

# 18
  • Мнения: 4 546
сега може и глупост да кажа, защото не се сещам точно какво беше. но АМ и кърма не се топлят в МВ, защото се губела някаква част от полезните съставки. и тъй като не ми котсвта никакви допълнителни усили да не топля АМ в МВ, просто не го правя.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Винаги съм топлила водата за млякото в микровълновата. Сега топля и прясното мляко, което пие детето. Изобщо- ползвам МВ за всичко.

# 20
  • Мнения: 4 784
На Аптамил специално на кутията си пише да не се претопля!

# 21
  • Мнения: 161
Топля водата,след това слагам млякото.

# 22
  • София
  • Мнения: 518
До колкото съм чувала не е желателно, затова аз първо си я преварявам в каната и после само си я претоплям преди всяко хранене

# 23
  • Мнения: 2 908
Ама разни мнения ще ме разбият-първо кой въобще топли самото АМ в микровълновата-това е пълна глупост-на самите кутии пише да не се претопля след ползване.Аз говорих само за водата за АМ.Не за мляко,не за храни.Пък който вече си иска-да си топли и други храни  вътре-всеки разбира безопастноста по своему-това за млякото и кърмата е вярно разбира се-АМ не се топли както казах,а кърмата се топли на водна баня,защото при загряването в МВ изчезват всичките и полезни съставки.МВ загрява изведнъж всичките слоеве,докато на водна баня се загрява постепенно и е щадящо. Whistling

# 24
  • Мнения: 724
Топля водата на 20 сек. в микровълновата и след това слагам млякото.

# 25
  • Мнения: 2 755
Аз топля направо млякото. Според мен  се разтваря по-добре в студена вода и за това... Не ми се струва, че за 15-16 секунди топлене ще отлетят полезните неща

# 26
na kutiite pi6e da ne se topli v mikrovalnovata.no nie bqxme 1sedmiza v bolnizata i tam pravqt mlqkoto po 6i6eta i go pritoplqt v mikrovalnovata.poradi tazi pri4ina az si nosex i mlqko i termos i vzimax samo topla voda.no drugite maiki si xranexa dezata s mlqkoto ot bolnizata.

# 27
  • Мнения: 337
И аз топля водата в микровълновата и след това слагам млякото

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз никога не съм топлила водата в MW, ами ползвах уред за толене на шишета.Но съм чувала, че ако се топли вода в микровълнова, трябва да е в стъклена чаша, или шише.Пластмасата отделяла някакви вредни съставки при нагряване при силна температура.Не зная дали е вярно.

# 29
  • Мнения: 2 908
По принцип е вярно...за този който вярва на това. Rolling EyesБисфенол А,който толкова много рекламираха,че го нямало в шишетата на др.Браун.

Общи условия

Активация на акаунт