Есенните багри са красиви, МАРТенчетата са диви и игриви![

  • 7 962
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 420
Моргаз, за бебка можеш да правиш пащърнака като го обелиш. нарежеш на кубчета, свариш и пасираш. Вариант за зеленчуково пюре е пащърнак, морков, сладък картоф. Кари много го харесва  Peace

Ние мием косичката по 2 пъти в седмицата - сряда и неделя. Кари има много малко коса и не мисля, че е нужно по-често миене. Сушим се само с хавлията. По принцип аз за себе си гледам да не използвам често сешоар, понеже мисля, че се изсушава косъма. На Кари косата не бих сушила със сешоар. А иначе банята си я правим всяка вечер във ваничката. Даже не мисля, че би могла да заспи без да е изкъпана. Създала съм й така наречения режим преди лягане - игра малко по голо дупе, баня, масаж, пижама, в леглото и е заспала след 5мин.  Mr. Green

Като се храним винаги всичко е омазано  Laughing

# 61
  • София
  • Мнения: 8 306
Наталчето, честита ви годишнина. Много да се обичате и още малки буболечета Simple Smile


Winnie, благодаря за идеята за гарнитурата с пащърнака, дано има тук такова нещо обичам "корени"

morgause, пак да повторя едни въпроси към теб
1. Как се изписва ника ти на кирилица, т.е. как звучи.
2. Кога и как се въвежда киселото мляко в Италия, аз мисля да го редувам като 2ра закуска през ден вместо попарата, за да не я помпам буболечката. 

Mary Jane, не е рано за домата и глутена(след 6м. може), ако детето не дало някакви признаци за алергия или няма наследствена обремененост

mila_pa, е все пак купон е имало  Joy

Amelly , радвам се че сте свършили много полезни неща в Плевен, най вече че Ивка-Игривка е ОК.
Може ли да споделиш при кой лекар ходихте и къде, някакви координати, да знам и аз ако се наложи да има някой под ръка, че ходихме миналото лято при една докторица но нещо не ми направи добро впечатление със слушалката, не успя да засече сърдечния шум на Мити, хванато е от 2 педиатърки тук в София и сме го водили и на кардиолог (физиологичен е, но си има някаква специфика), потвърдено е и с ЕКГ, и на слушалка, и на ехограф

Къпането се старая се да е всеки ден, ако нещо не успея минимума е дупето(с Мити това не може да ми се случи щом се стъмни почва да намила да се къпе). Главата през 1-2 дни я мия, отдавана сме задължително със сушоар и четка Simple Smile, да свиква с прически.

Мини, ей сега ще напиша писъмце, за да подкрепя, надявам се да не е проблем да са само 3-4 изречения

# 62
  • Мнения: 1 420
Ей, страхотна почерпка  Peace

Наталче, честита 1ва годишнина! Много да се обичате, уважавате и подкрепяте! Нека всички семейни години за напред да са все така сладки като тази първата  Wink

Според една статия, която четох в нета и в която се описваха кои светя са символи на всяка една година от брака, тези цветя са символ за първата. Затова ето тези са за теб. Наричат се трицветни теменужки  Grinning

# 63
  • Мнения: 1 172
Десем, ходихме при д-р Николай Българанов, адрес на кабинета ул. Иван Вазов 55, тел: 0888/691 458.

Адреса не мога да ти опиша точно,но е близо до болницата(І-ва база), между блоковете срещу болницата.Заведе ни нашата кумица,твърди,че този е най-добрия педиатър в града. Има само частен кабинет, не работи с НЗОК,прегледа е 10 лв.
Дано не ви се налага да го посещавате.

# 64
  • София
  • Мнения: 8 306
morgause, другата седмица мисля да забъркам едни "бебешки пълнени чушки"(нам нищо пълнено Simple Smile )
чушки, пилешко месо(и за нас ги правя с пилешко), ориз, лук, домат, зехтин чубрица и магданоз. Тук само подправките са ново. Всичко то това варено и после пасирано.
2 дни й давам катроф към пюрето само намачкан с вилица има дребни частици с големина 1-2 мм и няма проблем.

Amelly, благодаря, не съм го чувала ще си запиша.

Winnie, този плод който си показала аз го знам като джанки(за мен само синята слива е слива Simple Smile)

Последна редакция: нд, 21 окт 2007, 15:50 от Desem

# 65
  • Сливен
  • Мнения: 894
добър ден майчета сладки с още по-сладки бебчета Hug
как сте в това скапано време-ние не сме особенно добре,като се има в предвед,че два дни не сме излизали Crazy
не че не се забавляваме-стихчета,песни,игри ама друго си е навън Wink
за къпането-и аз вече й мия косичката през вечер-тя не че е дълга де Mr. Green
за детската кухня-и аз съм в чуденка още newsm78 макар,че всички бебчовци покрай нас са отдавна на кухня(нашата е след4.5 месеца)Наталчето-честита годишнина-желая ти любов,любов и пак любов  bouquet
а по въпроса с омазването и при нас най-качествено е на обяд Laughing
едно въпрсче към мамите-готвачки  chef(може и да се е коментирало)-използвате ли вече подправки магданоз например newsm78

# 66
  • Мнения: 1 172
Аз къпя Ива всяка вечер,а главата мия през ден,но ако се е изпотила през деня,задължително мия,дори и да се пада да пропуснем.Много се поти по главата,дори и в хладно време. В нейната стая е 25градуса и това е най-топлото място в къщата.И въпреки това се поти обилно и после й мирише неприятно главицата.

Като се храни,за щастие(направо е невероятно)въобще не се цапа,само покрай устата има омазано,но по лигавника и дрехите-не. За сметка на това продължава да повръща и ми е писнало вече всеки път като облека светла блуза да си повърне моркова или тиквата.

На кухня за сега няма да записвам,въпреки че ме агитират няколко доволни майки.Имам си предубеждение за санитарните изисквания,че не ги спазват,пък и ми е неспокойно като не знам какво са слагали в манджата - примерно аз не слагам нищо освен рапично олио,никакви подправки и овкусители.

Абе вие не излизате ли въпреки лошото време? Ние сега излязохме за 2 часа,въпреки че е адски студено и ръми дъждец.Облякох я  дебело,сложих я в чувала,отгоре една пелена и дъждобрана върху количката и се разкарахме до центъра и обратно.Ми то детето си има нужда от разходки на въздух,от разнообразие. Да не говорим,че ще става и по-студено от това.

# 67
  • Мнения: 1 420
Desem, и аз му казвам "джанка", но пък мъжо каза, че се нарича слива и "джанката" било някакво Търновско наречие  Joy та затова го писах така.

Студ, жега - ние сме навън! За мен важи правилото "щом не вали пороен дъжд може да излезем", тъй като тук често се случва да вали. Обличам детенце, мушвам я в количката и се разхождаме. Иначе издивява вкъщи, а и аз също. А и дори и да завали малката си има покривало на количката, така че нямаме спирка  Wink

# 68
  • Сливен
  • Мнения: 894
браво мацки много сте смели-за излизането става въпрос Winkаз още се помайвам но предполагам,че скоро и аз ще се престраша Rolling Eyes
Ама това е защото всеки ми казва :Стой си в къщи къде ще ходиш в тоя дъжд Naughty

# 69
  • Мнения: 299
И ние сме така, щом не вали сме навън. Макар, че днес за 1 час се разминахме само с 2 колички newsm78. А нали ще става и по-студено.
При нас детската кухня е от 10 навършени месеца.
Winnie, съвсем наскоро купих такива сливи от Фантастико и на етикета пишеше "Сини сливи" - Гърция.
Досега сме пропускали баня/вана само 4 пъти, когато ни биха ваксините. И при нас е нещо като ритуал, както при Winnie. Косичката я мием всяка вечер, но май ще почнем през вечер защото вече трудно я суша само с кърпа  ooooh!.

Мацки, аз все се каня да ви питам вашите бебоци имат ли вече някакви страхове? До преди един месец, когато чистех с прахосмукачката Наско си спеше много сладко. Елате сега да ни видите...като смръщи вежди, сбръчка муцуна...и рев newsm78.

# 70
  • plovdiv
  • Мнения: 199
Аз къпя Йоана през ден.Тя е с доста дълга коса и я суша със сешоара.

# 71
  • Мнения: 413
 Здравейте и от нас Simple Smile
 Наталче,честито годишнина  bouquet
За къпането-всеки ден къпем и мием косата и сега като ви изчетох си мисля и ние да почнем през ден.
 На разходка излизаме всеки ден-имаме си дъждобран и като я облека добре всичко е наред.Тя така се калява и се адаптира към промяната на сезоните.
 Пюретата-зеленчуковите аз ги правя,местните ги купувам по съвет на педката.От два дни слагам в зеленчуковото желтък,че ни е малко нисък хемоглобина.Дадох и масло(имаше го в едно местно пюре).Храним се адски омазано и нямаме дреха без петно от храна.По този повод -как премахвате петната от бебешките дрехи?
 Тук до нас има кухня и е от шест месеца,но ми се струва,че е прекалено рано за нас-готвят с прясно мляко.Не знам защо е от 6 месеца newsm78
 Габи от 3-4 дни е невъзможна-реве,скрибуца,спи по 20 мин и скоква,снощи се е будила през два часа цялата нощ.Зъби ли е какво ли,но ще ме побърка #CrazyСама не иска да остава.Мръдна ли за секунда и ревва-много е нервна.Аз още я кърмя,но не мисля,че аз съм нервна,за да и се предаде.
 За сега ЧАО...

# 72
  • Мнения: 178
влади го е страх когато ме види с хавлия на главата след баня пищи че вдига къщата на главата си от страх много е смешен понякога не се усещам и влизам при него с кърпата и гледайте какво става рев голям но повечето пъти се съобразявам че ми е жал

# 73
  • Мнения: 178
 newsm51 за наталчето

# 74
  • Мнения: 264
Вики го къпя всеки ден, преди лягане с косата. Тя не че много коса де. Къпем се с измиващото блокче на Себамед и съм много доволна - кожата му е копринена, без никакво подсечено, въпреки ,че има много гънки.Сложихме ваничката в банята и от няколко дни се къпем с душа - много му се радва. Въобще обожава къпането. Преди това правим въздушна баня, а после масаж с бебешко олио.
По принцип  е лаком и се храни доста чисто, но обича да прави б-р-р-р с пюрето в уста. Напоследък почна да бърка в храната и да иска лъжицата. Чудя се, да го оставям ли вече да пробва да се храни сам?
За обувките купихме буйки и още едни пантовки с твърда подметка с единствената цел да спре да си сваля чорапите, но той се научи да си сваля обувките. Сега сме с едни пантовки от естествена кожа, като  едновремешните кужухчета, много са топли и са с връзки,  та още не се е научил да ги сваля.
За излизането, излизаме всеки ден стига да не вали дъжд. Само днес бяхме за кратко, че ходихме на гости. Ама ако сега се окрием какво ще правим зимата. Виктор доста се противи на космонавта, че не може много да мърда с него, ама има ли избор.

Общи условия

Активация на акаунт