ФОТОГРАФски КОНКУРСИ! ...Участвайте и гласувайте...

  • 14 728
  • 420
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 909
Ако се приеме да участват снимки,правени само в деня на обявяването,рискуваме броят на участниците да се сведе до минимум.


Не, не, имах предвид да се приемат снимки, които са правени в деня на конкурса, преди да е била обявена темата.
Т.е. снимката може да е правена в 10.00ч. сутринта, темата обаче беше обявена вечерта.
Не може да се участва със снимки от преди седмица, месец, година. Започва се на чисто.

# 16
  • Мнения: 11 315
Така са правилата и Чалънджите, както Джеми пише за последно. Има срок за правене на снимки и сайта сам ги отхвърля, ако датата не отговаря. При тях е така - обявяват конкурса по тема, от там до дедлайна (около седмица) могат да се пускат снимките и трябва да са снимани през този срок.

# 17
  • Мнения: 4 915
Момичета, трудна ли е темата?  Rolling Eyes Аз мислех нарочно да е по-така, обща, за да има по-голям мегдан за действие и изненадващи идеи...Контрасти могат да се намерят в много неща: цветове, повърхности, форми, текстури, послания, възрасти, размери, вкусове; красиво-грозно; горещо-ледено; естествено-изкуствено; светлина-тъмнина; диво-питомно и т.н...Фантазията ви е неограничена, тези примери са  по-елементарни.  Simple Smile

Много ще се радвам, ако има още снимки.  Hug

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 10:29 от Free Soul

# 18
  • Мнения: 2 957
Спокойно....още е едва вторник;)

# 19
  • Мнения: 4 915
Абе, аз не, че съм се притеснила, ама да окуража колебаещите се да участват.   Wink

# 20
  • Мнения: 1 258
Ако се приеме да участват снимки,правени само в деня на обявяването,рискуваме броят на участниците да се сведе до минимум.


Не, не, имах предвид да се приемат снимки, които са правени в деня на конкурса, преди да е била обявена темата.
Т.е. снимката може да е правена в 10.00ч. сутринта, темата обаче беше обявена вечерта.
Не може да се участва със снимки от преди седмица, месец, година. Започва се на чисто.
Аз не съм разбрала.
Но фактът,че метаданните,по които личи кога е правена снимката,могат да се скрият, най-малкото при запазване на снимката чрез "save for web",не ви ли притеснява.
Ако правилото за периода на снимане е категорично,то би трябвало да се въведе и правило,че снимките с изтрити метаданни ще бъдат дисквалифицирани.

# 21
  • Мнения: 1 909
Трислон, метаданните могат да бъдат и променяни поне по един начин. Няма как да се разбере.
Ако се участва със стари снимки, то тръпката я няма, нали затова е конкурс.
На мен лично би ми било кофти да клинча, всеки сам си преценява какво да прави  Praynig

# 22
  • Мнения: 2 242
Трислон, метаданните могат да бъдат и променяни поне по един начин.
ахъ  Peace вярно
и с другото съм съгласна, но по принцип съм против всякакви ограничения. За мен удоволствието е да направя нещата както ги чувствам и да се уча, а също и да се наслаждавам на чуждите снимки. Мисля че всички сме така и тези ограничения просто орязват диапазона на това което можем да видим

# 23
  • Мнения: 1 258

Не, не, имах предвид да се приемат снимки, които са правени в деня на конкурса, преди да е била обявена темата.
Т.е. снимката може да е правена в 10.00ч. сутринта, темата обаче беше обявена вечерта.
Не може да се участва със снимки от преди седмица, месец, година. Започва се на чисто.
[/quote]

Е,как ще се проследи това.Не може да има правило,а после да няма начин да се разбере дали то е спазено.Принципно положение.

# 24
  • Мнения: 1 909
Е,как ще се проследи това.Не може да има правило,а после да няма начин да се разбере дали то е спазено.Принципно положение.
Не може да се проследи. Това, на което аз се надявам, е че всеки ще играе честно, все пак сме зрели хора, а не хлапетии, на които им е нужно да ментят. Повечето тук си знаем снимките, надали някой ще си стиска по-добрите, с надеждата, че след седмица, месец, два ще има конкурс, за който ще може да ги използва.

# 25
  • Мнения: 2 242
Много задълбахте  Wink – лъгане за нещо толкова … намирам го безсмислено … за какво му е на някой да променя дати?!

Като гледам и без това участват 5 човека на кръст. По скоро трябва да се помисли как да се намалят правилата и увеличи срока (със сигурност съм супер досадна, но лично на мен ми идва нанагорнище, а имам голямо желание). За настоящата тема няма да реализирам избраните идеи, защото изискват малко напъване и подходящо време. Имам стотина други (вече нащраках мухи, играчки, залези...) но тези двете са ми голямо предизвикателство … И не ме вълнува че няма да участвам с тях, а че нямам време да се уча за да ги реализирам. Едната идея беше привечер да хвана реките светлини от фарове – та още в неделя вечер в най-големият снеговалеж (с целият си акъл) се изтъпанчих на булеварда посред нощ. Не ми хареса нито един кадър, четох няколко дни, сега трябва да пробвам отново … Ей го на пак дремя пред фотофорум  hahaha

хайде лека нощ, че виждам мегаконтрастно вече   Mr. Green

ПС Free Soul  темата е страхотна   bouquet 

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 01:59 от Slavi

# 26
  • Мнения: 1 258
И аз с риск да стана досадна  Simple Smile,но продължавам да си мисля,че тук имаме прекрасна темичка,където си снимаме без правила и коментираме всичко.В една група в фликр,където сме приели,че се провеждат конкурси,трябва да има правила на участие(много user-friendly,разбира се),но които да се спазват и следят.Като във всяко състезание.

# 27
  • Мнения: 2 242
ами тогавада се снимат по два кадъра - един за конкурса и другият с фокусирана дата на днешен вестник  hahaha Joy hahaha Mr. Green

най-после успях да погледна какво е качено - изборът ще е много труден!

пс. леле Trislon какъв е този безбожен час 06:37 #Crazy

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 09:33 от Slavi

# 28
  • Мнения: 1 258
Слави,даже да е като воден знак вестника. hahaha

пс. леле Trislon какъв е този безбожен час 06:37 #Crazy
Мани,мани,закъсах го откъм време.

# 29
  • Мнения: 1 909
И аз с риск да стана досадна  Simple Smile,но продължавам да си мисля,че тук имаме прекрасна темичка,където си снимаме без правила и коментираме всичко.В една група в фликр,където сме приели,че се провеждат конкурси,трябва да има правила на участие(много user-friendly,разбира се),но които да се спазват и следят.Като във всяко състезание.
Дай акъл как да го направим? Ако вземем да се втелясваме, по-натам някой може и за авторски права да писне, а тях как ще ги проследим?  ooooh! Те са по-важно условие, според мен.
Само разсъждавам, де.  Simple Smile

Slavi, темата за времетраенето на конкурса беше разисквана вече. Ако мислите, че ще има повече участници, ще го направим двуседмичен.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт