ФОТОГРАФски КОНКУРСИ! ...Участвайте и гласувайте...

  • 14 763
  • 420
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 6 743
Много благодаря за мненията на всички които писаха  Hug Наистина са послезни!
За мен конкурсите са начин да науча нещо ново, да се амбицирам да измисля и направя нещо интересно, както и да почврпя от вашия опит  Hug   bouquet  Heart Eyes
Не казахте хареса ли ви новата тема  Mr. Green

# 361
  • Мнения: 2 242
Слави пие сокче от круши newsm53 засега  smile3534

Щом вече  се смята средно аритметично и няма ощетяване, гласувам за това неучастниците да имат право да гласуват за колкото снимки искат (и ние сме хора я Mr. Green). Това с шаблончето е добра идея. Даже ако се прави като коментар на снимката може с лого на групата. Аз много харесвам детайлните шаблони – оценка за оригиналност, композиция, светлина, кадриране. Дето се казва може да си спестиш и обясненията Laughing

Коментарите към снимките ми се струва по-удачно да се правят не тук във форума, а във фликър темата или към самата снимка. Тук коментарите си губят връзката след време. освен това, ако се включат други няма да ги караме да четат бгмама я Mr. Green

Относно популяризирането – дали е добра идея като бележка към снимката да се слага надпис че е създадена по тема в нашият конкурс и това с препратка към Чалънджа? Направих пример http://www.flickr.com/photos/slavinai/2146933901/
Аз по този начин харесвайки други снимки открих няколко интересни конкурса.

Чудя се времето за гласуване не е ли малко? Все пак заради не-гласуване се дисквалифицират снимки. По този въпрос - каквото решите - аз съм пред компа денонощно и срокове изпускам само ако ги проспя  hahaha

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 12:37 от Slavi

# 362
  • Мнения: 1 052
и тук да вметна, за Фрий-идеята много ми хареса, хване ме яд, че не се сетих Simple Smile
Аз го разбирам така. Рулото е обществото с догмите и нормите, които ни налага. Балерината е индивида, който се освобождава и заявява своята идентичност-с друга форма и съдържание. Бих те помолила да не се сърдиш, ако някога се опитам да те пресъздам, знам че ще е плагиатство Simple Smile
За Дамаянти-всичко са ти казали до тук. За мен стои така-приложено е по-широкото и понякога криворазбрано схващане за еманципципацията-за строго определените мъжки и женски роли. При мъжките атрибути се намества и женски. За демонстрацията и заявяването на права за равноспоставеност.
Апо-за мен кадрирането можеше да е малко по в ляво, сега имаш малко излишен за мен въздух в дясно. Има движение и динамика.сложих кроп във фликр. Сестра ти отлично е пресъздала емоцията, но гаджето и ми се струва отсъстващ.
За новата тема-необятна като интерпретации защото е много обща. Аз лично съм в ступор.

# 363
  • Мнения: 1 630
Чудя се времето за гласуване не е ли малко? Все пак заради не-гласуване се дисквалифицират снимки. По този въпрос - каквото решите - аз съм пред компа денонощно и срокове изпускам само ако ги проспя  hahaha

Абсолютно
Освен това е работен ден четвъртък и не винаги е удачно човек да гласува за снимки на работа
Според мен трябва да се гласува само след приключването на конкурса, не по време
Примерно
конкурс до четвъртък
гласуване до събота
обявяване на нов конкурс неделя
до четвъртъка на следващата седмица - тоест  11 дена

Всеки според мен трябва да има право да гласува за колкото си иска снимки с оценки от 0-10
След това средно аритметично
Но пък така ще е много работа за този който смята
Няма ли някакъв аплет в Flick за гласуване?

Не ме слушайте, само си размишлявам
И без това не успявам да се включа със снимка   Embarassed

# 364
  • Мнения: 4 915
Слави, сипвам сокчето, ама да не кажеш нещо, ако докато те чака, ферментира.  Mr. Green  Mr. Green
Относно популяризирането - преди време бе повдигната тази идея, и надделяха гласовете, че не се желае особено да се включват участници от други страни... Rolling Eyes Сега може да е различно мнението, а?  Thinking
Ако ще популяризираме, трябва ни превод на правилата, и доста по-стегната организация, която в момента ни куца.  Laughing Още доста неща предстоят да се решат. Нека измислим една стройна и справедлива система, пък тогава да решаваме ще се популяризираме или не.  Laughing

Детайлните шаблончета за композиция, светлина и т.н. са добра идея, но дали ще сработи...Не всеки ще има търпение така детайлно да оценява всяка снимка... Thinking Сега е лесно, но при повече снимки...Разбира се, няма да е задължително, а препоръчително, и няма да следват дисквалификации, ако не си попълниш шаблончето.  Flutter  Mr. Green
Можем да пробваме.  Hug
Ще го сътвориш ли?  Flutter Примерно, отгоре Score_/10 което ще е за обща оценка, а на втори ред, който иска да оценява детайлно: Light_; Composition_; Idea_   и т.н...


Рали, за сроковете - така се очертават два конкурса за месец...Как ви се вижда?

Относно да се гласува за всички снимки - ако участват 20 снимки и гласуват 30 човека, ще се смята 1 ден.  Laughing Вчера трябваше да смятам след работа, Сияна ми мрънкотеше, правехме вечеря,  отне ми половин час за 4 снимки само...  Crazy  Laughing
Набирам доброволци за смятане.  Mr. Green

Затова бе предложението да се излъчват три фаворита, а пък като се кликне на снимката да я видиш, да гласуваш за нея в полето за коментари под нея. Човек може да я оцени по критериите си по време на Конкурса.

 А в Дискусионната тема за гласуване да се пишат само три снимки със съответните оценки след приключване на Конкурса.

Какви системи за гласуване има във фликр? Аз съм виждала такива, при които печели снимката с най-много събрани гласове (не точки), а също и печеливш става онзи, който първи събере 4 гласа примерно. Но така се губи моментът с оценката.


Фрида, описала си идеи и внушения на снимката ми, по-добре, отколкото аз бих могла.  Laughing Радвам се, че си я видяла по свой начин и винаги ще ми е интересно да я видя "развита" през твоя опит и умения.  Wink

Дамаянти, и на мен ми е доста обща темата. Може би така ще привлече повече участници.  Simple Smile Лично аз нямам никакви идеи засега. Може при мен да е циклично.  Laughing


 

# 365
  • София
  • Мнения: 6 743
Темата е нарочно толкова обширна, блеким накарам повече хора да се размърдат  Mr. Green Laughing
Наистина ми се иска да има повече участници!!!По-хубаво ще е!!!
Ако не ви харесва, предложете друга тема - нямам против  Hug

# 366
  • Мнения: 2 242
Ааа имах в предвид популяризиране сред българи Mr. Green - надписа под снимката да е на кирилица. не е толкова важно де, аз ще си слагам надпис че снимките са правени по тема, но няма да давам линк към групата  Peace

Пример с чуждо шаблонче, ако одобрите Ванда може да ни спретне лого
http://www.flickr.com/photos/natefischpix/2107112664/#comment72157603691922261
В тази група са по петобална, но при нас понеже сборът трябва да дава 10 Тотал, ето примерен вариант

Идея 0-2т
Композиция 0-2т
Цветове 0-2т
Светлина 0-2т
Цялостно представяне 0-2т

Или комента ще изглежда така
Идея = ? Композиция = ?
Цветове = ? Светлина = ?
Цялостно представяне = ?
Total #номер на снимка - ?/10 - и този ред се взима за класацията


Системите при избор на първите три са пак с точки, иначе няма как да ги събереш.

За сборуването накрая ще се включвам когато мога Peace

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 15:29 от Slavi

# 367
  • Мнения: 4 915
Слави, идеята е добра, обаче мисля, че скоро ще се поизпари ентусиазмът да се точкува така детайлно, че и да се сборува накрая.  Rolling Eyes

Моята идея бе на първи ред да е обща оценка _/10, а на втори ред който иска да си точкува отделно, но пак по десетобалната.

Примерно така:

General Score:  9/10
Detailed: Light 7/10; Composition 9/10; Colors 9/10; Idea 8/10; Performance 8/10


Така не е нужно да се пресмята и да се сборува, пък и даване на оценка по десетобалната е по-точна и прецизна за ориентация, отколкото да дадеш от 0 до 2 точки... Thinking

# 368
  • София
  • Мнения: 6 743
Съгласна съм с Фрии  Hug По-лесно ми звучи  Hug Blush

# 369
  • София
  • Мнения: 983
Съгласна съм с Фрии  Hug По-лесно ми звучи  Hug Blush
И аз така. Също мога да се включвам в броенето, когато съм на линия. Само трябва да си измислим начин предварително да се разбираме кой ще брои. Може който е ентусиаст за конкретното броене, да обявява в тази тема. Защото например последния път като прочетох, макар и със закъснение, че Фрий няма възможност да ги преброи, направих го аз и тъкмо да пусна резултатите видях, че все пак е успяла.  А можех да й спестя усилията, понеже много добре знам какво е да вършиш сто неща едновременно, че и някой да ти плаче в скута  Mr. Green

# 370
  • Мнения: 4 915
Да обобщим до тук.  Laughing

1. Неучастниците имат право да гласуват за колкото снимки пожелаят. Хип-хип-УРА! Наздраве.  Mr. Green
2. Излъчват се три снимки фаворити след края на Конкурса в Дискусионната тема за гласуване.
3. По време на Конкурса всеки може да оцени по десетобалната общо и/или детайлно дадена снимка като коментар под нея. Ще се правят и шаблончета.

Срокът за гласуване остава да се реши и продължителността на един Конкурс.

Моето мнение е следното - остава си 1 седмица.  Качват се снимки до 9 часа сутринта в четвъртък, гласува се до 19 часа...Най-малкото участниците мисля, че са заинтересувани да следят конкуренцията и да гласуват навреме.  Wink

# 371
  • Мнения: 4 915
Момичета, утре ще празнуваме рожден ден на Сияна и не ме бройте за броенето.  Laughing  Laughing

Относно Конкурса - мисля, че уж решихме...  newsm78, че и неучастниците могат да гласуват за колкото снимки желаят. Когато пуснете Тема за гласуване, пишете го най-отгоре, някой да не остане неразбрал.  Wink

По въпроса с шаблончетата още няма развитие.  Flutter


# 372
  • София
  • Мнения: 6 743
Е то като гледам изобщо няма какво да се брои  Rolling Eyes
Направо не ми уважихте темата  Crossing Arms  Whistling

# 373
  • Мнения: 337
Поне едно е сигурно, няма как да не се класирам за медал при три снимки  Joy hahaha

# 374
  • София
  • Мнения: 6 743
Поне едно е сигурно, няма как да не се класирам за медал при три снимки  Joy hahaha
Апо, на мен твотя снимка ми е фаворит  Heart Eyes Кажи ми моля те как закрепи клечките  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт