Да се преброим тези без топла вода, а плащащи безумни сметки

  • 4 164
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 733
Прави ми впечатление обаче , че ако се обади мъж идват още на другия ден  Rolling Eyes

Ако не стане - отиваш да се оплакваш в съответният район .

В кой квартал си ! Ако сте към ТЕЦ Земляне - имам им всичките телефони !
Уф, милата...благодаря Hug  bouquet От Бургас съм Confused. Интересното е , че аз живея от 1 година и положението е такова, че не се трае  #Cussing outСъседите по околните етажи, които съм питала живеят откато се помнят там, положението е същото и си се къпят така Shocked

# 16
  • София
  • Мнения: 7 191
Kasidy, най-вероятно имате хидрофорна уредба. Тя всъщност създава нещо като допълнително налягане за горната половина на блока. И най-вероятно вече е повредена. Много често има такива проблеми в по-старите високи блокове.
Не ми е ясно, обаче доколко това е съоражение на Топлофикация, или на блока  newsm78
И дали въобще ще ви обърнат внимание. По принцип те си подават топлата вода с необходимата температура до отклонението на блока. А ако има проблем с вътрешната инсталация, биха ви казали да си платите ремонта, според мене. Там са страшни идиоти. Тия дни се разправях с тях, защото 10 дена ни оставиха без топла вода, че сега се сетили да правят планови ремонти ooooh!

# 17
  • Мнения: 4 733
То за да се разбере дали е това проблема предполагам трява някаква проверка да се направи...То и аз съм като в небрано лозе, никога не съм била абонат на Топлофикация и идия си нямам кое от съоръженията се води тяхна собственост и кое не...А ако ще се прави ремонт, явно ще си останем със студената вода. 18 етажен блок с по 6 апартамента на етаж...едва ли всички ще се навията на подобен и предполагам скъп ремонт Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 7 191
Най-добре е да звъннеш и да ги попиташ.
Но по-добре да помолиш да те свържат с някой от директорите, те са инженери, докато лелките, които вдигат са......избирани с конкурс по тъпота

# 19
  • Мнения: 4 733
Благодаря, така и ще направя още в понеделник. Само недоумявам защо всички останали си траят от блока. Някой ще ми обясни ли механизма за крадене на топла вода? Нещо с налягането беше... Това не за да започна да крада и аз, а за да си обясна дяли всички които се скътават не крадат от някого другиго ooooh!

# 20
  • Мнения: 834
Според мен Топлофикация не подава достатъчно топла вода. Чисто и просто не спазват градусите. Аз за да се къпя с топла вода, се къпя като ползвам само топла без да я разреждам със студена. Ако те я подаваха с нужната температура би трябвало да я разреждам, ама явно не. Лъжкотят ни и ни вземат парите.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 860
Аз да попитам-мислили ли сте за варианта да минете на бойлер?Учудващо за мен е,че откакто минахме на бойлер сме много доволни у дома.

# 22
  • Мнения: 4 733
Аз да попитам-мислили ли сте за варианта да минете на бойлер?Учудващо за мен е,че откакто минахме на бойлер сме много доволни у дома.
Както вече споменах сме на квартира, която един ден ще напуснем...надявам се скоро Sad Оставили са ни в наследство хазяите някакъв стар бойлер, койтодори не работи. За да минем на такъв вариант трябва да купим бойлер за чуждата къща.

# 23
  • София
  • Мнения: 9 860
Да,права си Peace.Ние в момента също сме на квартира,но хазяйката ни купи бойлер с втория наем,който и дадохме.Бойлера после си остава за нея.Но нашата хазяйка си е такава-готина Grinning.И външни щори ни сложи даже.
Ако му обясните за какво иде реч,хазяина ви няма ли да склони примерно от едниния наем да ви купи бойлер?

# 24
  • Мнения: 4 733
Трябва да пробваме...Те, когато се нанасяхме казаха че бойлер си има, но когато се опитахме да го пуснем той не работеше. На-много да ни обвинят, че ние сме го повредили...

# 25
  • Мнения: 84
Да, най-много да ви обвинят, вие сте виновни. Добре, че вече сме си в свое жилище, че ми омръзна да се разправям с хазяи. Нищо не искат да инвестират, искат само да печелят. Съчувствам ви.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 041
Ние бяхме така. На 9 етаж от 18,т.е. бяхме последни от първия кръг. Водата течеше хладка след като я отавиш да се изтече поне 15-ина минути. Преди това си беше направо студена. ooooh! Миналото лято сменяха вертикалните щрангове в блока. Не знам какво точно стана ,но от тогава си имаме нормално топла вода и потича веднага. Дори понякога я разреждам Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 7 191
Точно от щранговете е.
Старите са от поцинковани тръби, които ръждясват и се запушват.
Иначе поне в София, мисля, че Топлофикация спазват изискванията за температурата на подадената топла вода.

# 28
  • Мнения: 282
Проблема явно трудно може да бъде решен с ремонт или благоволението на Топлофикация.
Защо тогава просто не си ремонтирате бойлера, който имате там?
Или си купете нов, пък като се изнесете, си го вземете в новото жилище.
Не я разбирам много тази логика, че като си под наем нищо не трябва да се ремонтира или купува ново.
Подобна криворазбрана спестовност обикновено води до набутване в сметките, в случая плащаш за топла вода, която не ползваш, по-евтино ще ти излезе да си купиш нов бойлер или да ремонтираш стария.
Живяла съм под наем и винаги съм подменяла с нови нещата, които са развалени.
Ползвам си моите неща доката съм там, а като се изнасям си ги прибирам за следващото жилище, а връщам на мястото им развалените неща на хазяина.
Като съм под наем, трябва ли да живея сред развалина и мръсотия?

# 29
  • Мнения: 4 733
Не е до спестовност. Апартамента го наехме уж обзаведен. В последствие стана ясно че печката не работи като хората, че хладилника капе, че няма пералня...Става въпрос за разширена гарсониера, в която живеем 3-ма души. Печка купихме, храдилник също...Хазяите обаче казаха, че нямат къде да приберат старите уреди и сега сме с по два броя нацибрени един до друг. Тоя бойлер като го сваля и него ще трябва да си го прибера някъде.

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 15:40 от Kasidy

Общи условия

Активация на акаунт