За Есберитокс на капки-да споделя

  • 38 858
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 334
Някой може ли да ми каже какво пише на упътването, каква е дозировката. Сега звънях на нашата педиатърка и тя каза 2х15 капки на ден. Тук обаче виждам обсъждате други варианти.
Благодаря.

# 16
# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Някой може ли да ми каже какво пише на упътването, каква е дозировката. Сега звънях на нашата педиатърка и тя каза 2х15 капки на ден. Тук обаче виждам обсъждате други варианти.
Благодаря.

В листовката пише - за деца до 6-годишна възраст 3 пъти на ден по 15 капки.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давай си ги 3 пъти като искаш. Сутрин, като го вземеш от градина и преди да легне вечер.

# 19
  • Мнения: 438
И аз съм давала Есберитокс 3 пъти по 15 капки.Също съм много доволна от ефекта му.

# 20
моето джипи каза, че бронховаксом е по-добрия препарат. Нас обаче ни разболява - вдига ниска температура и започва лека хрема. Иначе наистина има ефект. Но аз лично няма повече да давам, защото чух мнения, че доста товари детския организъм.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
И Тери ходи на ясла.Давам го сутрин към 8 часа,когато я взема към 17 часа и преди лягане към 22 часа.Между втория и третия прием часовото растояние е малко,но нямам друг избор.

# 22
  • София
  • Мнения: 819
Ами разреждаш в малко водица или сокче за маскировка. Пие го моят, няма да да иде. Whistling

И аз така процедирам с горчиляците - в малко вода или сок и после със спринцовка от Нурофен, докато се усети и го е изпила. Иначе и аз съм от доволните от Есберитокс Peace

# 23
  • Мнения: 181
И аз съм от доволните  от Есберитокса.Аз давам на моето дете таблетки 20 дни сутрин и вечер. Но, въпроса ми е в указанието пише 20 дни после почивка 10 дни .После пак ли започвате 20 дни и т.е. го давате цяла зима така ли? И до кога до пролетта ли?

# 24
  • София
  • Мнения: 819
И аз съм от доволните  от Есберитокса.Аз давам на моето дете таблетки 20 дни сутрин и вечер. Но, въпроса ми е в указанието пише 20 дни после почивка 10 дни .После пак ли започвате 20 дни и т.е. го давате цяла зима така ли? И до кога до пролетта ли?

До когато ти решиш, някои майки почват да дават още края на лятото и така до пролетта, някои дават почти целогодишно, заради пролетно-есенните алергенни и болни месеци Peace

# 25
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
А може ли заедно с таблетките есберитокс, един път седмично да се дава и по 1 капсулка осцилококцинум?

# 26
  • Мнения: 161
смятам да започна да го давам сега дали не съм закъсняла.моят син е на ясла и на обяд ще е трудно да го приема там.може ли да се пие два пъти

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
смятам да започна да го давам сега дали не съм закъсняла.моят син е на ясла и на обяд ще е трудно да го приема там.може ли да се пие два пъти

Може вторият път да му дадеш веднага като го прибереш от ясла и третият да бъде непосредствено преди лягане.
По принцип имуностимулаторите започват да се дават от август месец, но и аз започнах да й давам по-късно - едва преди 2 седмици. Има ефект, доволна съм.

# 28
  • Мнения: 7
А може ли заедно с таблетките есберитокс, един път седмично да се дава и по 1 капсулка осцилококцинум?

# 29
  • Мнения: 541
След новогодишното ни разболяване докторката ни изписа Есберитокса.Малкия  изпи цялото шишенце. Е точно след като го изпихме имахме рожден ден и 3 дни след това сме с хрема и кашлица /явно сме си я хванали от някое гостенче/. Е радвам се , че поне няма никаква температура и ни се размина антибиотика. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт