Учителска стачка 2

  • 29 999
  • 1 087
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 6 167
Защото така се прави. Това не е забранено от закона, нито е наказуемо.

 Mr. Green Естествено, че не е. Учителите си имат глави на раменете, оценяват всеки с потенциала си създалата се ситуация и решават.

# 1 021
  • Мнения: 9 050
Защото така се прави. Това не е забранено от закона, нито е наказуемо.
Това изобщо не е предвидено в закона. Аз за документ " декларация за готовност за напускане " не съм чувала. За първи път чувам, че така се правело.

# 1 022
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Zina, аз не твърдя, че това е документ. Аз декларирам готовност. Нещо като предупреждението за стачка, което беше една седмица и след това започнаха ефективните стачни действия. Сега декларираме, че сме готови, подписали сме се и сме гласували на общо събрание. Следващата стъпка ще е предизвестието, което ще е пак масово. А сега разбрах, че вече има някои училища с внесени предизвестия.

# 1 023
  • Мнения: 6 167
Повечето плашат, че ще напуснат, но

" 40 учители от Професионалната гимназия по строителство във Варна вече подадоха предизвестията си за напускане. Но учебната година в това училище се проваля независимо от изхода на учителската стачка. "

и още

" По данни на МОН, в момента в страната стачкуват 47,6 процента от учителите. Само за последното денонощие в класните стаи вече са се върнали учителите от 23 училища в страната."

# 1 024
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Лиляна няма да ви се наложи приели са ви исканията май,поне тези за парите,По 88лв средно нагоре от 01.11 дано това е което искахте.

# 1 025
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това увеличение е около 20%. Нито са ни такива исканията, нито е такава готовността на министрите. А БВП пак го забравиха.
Не вярвам на МОН. В Ямбол няма нито едно училище, което да е започнало учебен процес. Т.е. - 100%

# 1 026
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Има доста млади хора завършили последните години,които с нетърпение очакват масовото напускане на учителите. С радост ще заемат мечтаните от тях работни места.

# 1 027
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има доста млади хора завършили последните години,които с нетърпение очакват масовото напускане на учителите. С радост ще заемат мечтаните от тях работни места.
Мдаа, особено по английски и информатика. В нашето училище така си стои едно място по английски и няма кандидати за него. Ама те за какво ли са им и езици и технологии, да си карат без тях.

# 1 028
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Извинявам се, но за 650-700 ще има голям наплив от желаещи.
Първа смяна е до 13.00. Такива са ми впечатленията.
Ами от 08 до 13.00 са 5 часа.

Ще се включат много майки, които работят от 09 до 18.00 за толкова пари.
Губи се мярата!

# 1 029
  • София
  • Мнения: 62 595
Все повече започвам да усещам някакво злорадство, дори и надежда стачката да се провали, учителите да се върнат в кластите стаи като пораженци, още по-смачкани. И то само заради надеждата да им се натрият носовете, че са дръзнали да си защитават правата, и то сплотено. Като че ли едно потушаване на стачката, колкото може по-грубо, ще успокои населението, за да може то да си потъне пак в летаргия и да мисли само за утрешното ядене, за ракията и чалгата и да се успокоява с мисълта, че комшията е по-зле.
Сигурно пак някой ще ми каже, че звуча незряло, но какво от това.

# 1 030
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Това увеличение е около 20%. Нито са ни такива исканията, нито е такава готовността на министрите. А БВП пак го забравиха.
Не вярвам на МОН. В Ямбол няма нито едно училище, което да е започнало учебен процес. Т.е. - 100%
Мисля че никой не го интересува какви са ви исканията а на бас че ще приемете есичко и изведнъж точно това ще са ви исканията.
Не те познавам но съм сигурна, че си вярвала в това което правите,с толкова плам се хвърляше да обясняваш лошото е че сте пионки колкото и да не ви се иска.
Ако наистина не е това което си искала напускай щото по добре няма да стане.
Не искам да сте губещите но накрая така ще стане.
А дано да не съм права.

# 1 031
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Извинявам се, но за 650-700 ще има голям наплив от желаещи.

За начинаещи? Ти знаеш ли как се намира средно аритметично?
Говорете си....

# 1 032
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Има доста млади хора завършили последните години,които с нетърпение очакват масовото напускане на учителите. С радост ще заемат мечтаните от тях работни места.
Мдаа, особено по английски и информатика. В нашето училище така си стои едно място по английски и няма кандидати за него. Ама те за какво ли са им и езици и технологии, да си карат без тях.
Аз нямам нищо против да преподавам информатика или икономика за 500 лв. на месец. Даже веднага мога да започна,защото ще имам много повече време за детето в сравнение с моята работа,която е за малко повече пари и не мога и обедната си почивка да ползвам.

# 1 033
  • София
  • Мнения: 62 595
Посмали малко с парите. Как пък изведнъж заплатата стана 500 - 600 -700 лева? Като е за броене на парите в собствения джоб, изведнъж заплатата стана по-голяма. А като е за учителите, че се борят за тази заплата цял месец, най-черните ги изкарахте на света. Нещо започнахте да броите нагоре процентите. Има съгласие за вдигане с 80 лева и всички ще се изпотрепете да ставате учители.
 Нали тази професия стана най-презряната, а учителите гадове, които не мислят за децата ви? А на по-голямата заплата, изкарана от някой друг със стачка, изведнъж се намериха много мераклии.
И това ако не е срамота!

# 1 034
Декларацията за намерение не е "парлама". Тя е документ, който отразява едни бъдещи действия, които дадено лице счита да предприеме, при настъпването или ненастъпването на определени обстоятелства. И няма пречка, такива декларации да бъдат депозирани. Естествено, че за да бъде прекратен трудовия договор, ще трябва да се подадат предизвестия, съгласно КТД, но това не изключва възможността да бъдат подадени и такива документи. Да не говорим, че дори едномесечното предизвестие в случая е един голям и незаслужен реверанс към т.нар. работодател.
Парлама е заплахата на г-жа Вяра Лазарова, че ще съди синдикатите в Страсбург и Хага.

Общи условия

Активация на акаунт