Учителска стачка 2

  • 29 939
  • 1 087
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 183
Ако и това не ви подейства, значи наистина сте много, много, много потънали в мерзавството.
Обществото ни е потънало в НИЩЕТА и всеки се бори за семейството си и децата си,някой с честен труд други  по друг начин.Учителите са също хора от това общество в тази държава и също трябва да търсят начин,не да издевателствата и над общество и над деца .Имат право на недоволство ,имат право да искат увеличение на заплатите си ,но в рамките на нормалните граници на сегашната ни мизерна икономическа действителност.
И нека да не се определяме кой ,в какво е потънал,свобода на словото и личното мнение.

# 1 051
Това си е крайност и сърцераздирателна история като за сапунен сериал.Моето мнение,което не го натрапвам е че учителите си подринаха достойнството с продължаването на стачката,със безумните си искания,със некоординираните си изявления и решения8съгласни сме,ама след час размислихме/,.Тяхната причина за стачката на първо място са парите,а изтъкват че мислили и за процеса на обучение,натоварената програма и за учениците по принцип,дръжки:извинявам се за израза/,но си е така!!!Децата се отегчиха,родителите стократно,време е да спрат!!!

А може би някой друг ги накара да се почувстват унизени и единственият начин да запазят достойнството си те видяха в продължаване на стачните действия и деклариране на намерение за напускане?! А тези, които симулираха промяна в "офертата", а всъщност казаха едно и също нещо не с проценти, а с цифри и заблудиха всички?

# 1 052
  • Мнения: 5 808
Не ви отива на работещите в сферата уж на образованието и имащи педагогическо имащи педагогическо  да се държите и изказвате по такъв начин.Някой обърнал ли е внимание,колко усмихнати и доволни са всички митингуващи учители попаднали в полезрението на камерата на някоя медия?!Те изглеждат не като на стачка,която решава професионалното им развитие,ами точно като на" седянка".
По какъв начин трябва да се изказват "имащи педагогическо образование"?С ехидна усмивка и безхаберие,като министъра!Аз предлагам на всички желаещи да заемат местата на подалите оставка учители и да видим колко време ще издържат.Да разберат за какво става въпрос и как се работи в училище,тогава пак ще говорим!

# 1 053
  • В ЛЮтеницата
  • Мнения: 328
Май на учителите им се е сторило, че деловодителките в РИО-тата нямат работа, та са решили да им запълнят времето да завеждат "намеренията им за напускане".
И надявам се, че не сте ги принтнали на служебния компютър със служебните консумативи!

Ако не беше трагично, щях да се забавлявам от сърце....

# 1 054
  • София
  • Мнения: 5 606
Не ви отива на работещите в сферата уж на образованието и имащи педагогическо имащи педагогическо  да се държите и изказвате по такъв начин.Някой обърнал ли е внимание,колко усмихнати и доволни са всички митингуващи учители попаднали в полезрението на камерата на някоя медия?!Те изглеждат не като на стачка,която решава професионалното им развитие,ами точно като на" седянка".
По какъв начин трябва да се изказват "имащи педагогическо образование"?С ехидна усмивка и безхаберие,като министъра!Аз предлагам на всички желаещи да заемат местата на подалите оставка учители и да видим колко време ще издържат.Да разберат за какво става въпрос и как се работи в училище,тогава пак ще говорим!
Стига с това де! Разбрахме, че за вас това е най-тежката професия и никой друг не може да я практикува. Но защо мислиш, че другите работи са мноооого по-лесни! Ела да видиш дали ми е лесна работата, или отиди в болница, пожарна и т.н. тези на първо четене ми идват, не визирам конкретни професии! Не казвам, че е лесно да си учител, но с такива изказвания някак си се омаловажава труда им съвсем!

# 1 055
  • Мнения: 183
Какво означава "казаха едно и също нещо не с проценти ,а с цифри и заблудиха всички" newsm78?!Съжалявам ,но на интелигентен човек,висшист не може толкова лесно ,с толкова елементарни неща да го заблудят.Ами те не бяха ли пресметнали какво е в проценти,каква сума искат ?Те просто държат на 100% увеличени ,но съм абсолютно сигурна че на 80% от стачкуващите не им е ясно какво означава това като сума.Можеш ле да искаш нещо,да имаш претенции и същевременно да не си наясно със себе си?

# 1 056
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Не ви отива на работещите в сферата уж на образованието и имащи педагогическо образование да се държите и изказвате по такъв начин.Някой обърнал ли е внимание,колко усмихнати и доволни са всички митингуващи учители попаднали в полезрението на камерата на някоя медия?!Те изглеждат не като на стачка,която решава професионалното им развитие,ами точно като на" седянка".

За първото си много права. Наистина ситуацията преди стачката и сегашното положение направи от образователната ни система уж да прилича на нещо, но за това вина учителите нямат. Не бих могла да изчета всичко по темата, но дали повечето опозиционери на учителите знаят реално как се подиграват с българските учители и какви абсурдни споразумения ни се предлагат. Не само, че не се покриват исканията ни, а и ни заплашват със съкращения, закриване на училища и сливане на класове с цел вместване в "делегираните бюджети".
Ей, тогава ще са ми много интересни майките, дали ще се сетят на кого да реват, че децата им се обучават в много големи класове от по 35 деца.
Освен това, ние сме действително на седенка, защото на милото правителство не му дреме, че вашите деца и техните учители
 са на улицата.
И последно: не си мисли, че Сергей Станишев и Министър Вълчев ще решат професионалното ми развитие.
Светило под шиник се не слага или както Вазов го е казал "Не се гаси туй, що не гасне"

# 1 057
  • Мнения: 22 867
Ако и това не ви подейства, значи наистина сте много, много, много потънали в мерзавството.

Коруджиев е толкова прав, че човек го побиват тръпки. Ако разбира за какво иде реч. Но като чета постовете под неговите мисли на мъдър човек, май на някои форумки наистина не им се чете. Те са решили просто да се "изкажат".

# 1 058
  • София
  • Мнения: 2 300
Какво точно дай ми идеи,казах вече нямам талант,мога само да си уча децата на много неща но не на всичко,за това ги има тези градини и училища,ако кажете да не разчитам на тези институции ами добре тогава ще наемем гувернантка мисля че се казваше и с нейна помощ ще се изучим.Поне като не и харесват парите ще ме предупреди, а няма да ми вързва ръцете ей така щото е обидена.

Извинявай, но човек трябва да е доста задръстен, щом не може да научи деца на по 3 и 4 или 5 години, каквито са твоите, на основните познания за тази възраст и не се сеща с какво и как да ги забавлява ... все пак не става въпрос за 3, 4 или 5 клас ...

# 1 059
  • София
  • Мнения: 5 606
Какво точно дай ми идеи,казах вече нямам талант,мога само да си уча децата на много неща но не на всичко,за това ги има тези градини и училища,ако кажете да не разчитам на тези институции ами добре тогава ще наемем гувернантка мисля че се казваше и с нейна помощ ще се изучим.Поне като не и харесват парите ще ме предупреди, а няма да ми вързва ръцете ей така щото е обидена.

Извинявай, но човек трябва да е доста задръстен, щом не може да научи деца на по 3 и 4 или 5 години, каквито са твоите, на основните познания за тази възраст и не се сеща с какво и как да ги забавлява ... все пак не става въпрос за 3, 4 или 5 клас ...
Браво, ето пак родителите са тъпи и лоши! Аплодисменти!

# 1 060
  • Мнения: 183
Не ви отива на работещите в сферата уж на образованието и имащи педагогическо имащи педагогическо  да се държите и изказвате по такъв начин.Някой обърнал ли е внимание,колко усмихнати и доволни са всички митингуващи учители попаднали в полезрението на камерата на някоя медия?!Те изглеждат не като на стачка,която решава професионалното им развитие,ами точно като на" седянка".
По какъв начин трябва да се изказват "имащи педагогическо образование"?С ехидна усмивка и безхаберие,като министъра!Аз предлагам на всички желаещи да заемат местата на подалите оставка учители и да видим колко време ще издържат.Да разберат за какво става въпрос и как се работи в училище,тогава пак ще говорим!
Когато някой не е доволен от работата си и не я върши със желани ,напуска .Аз лично ви подкрепям да излезете на свободния пазар на работна сила и да видите и вие как е ,дали е лесно  и дали на частния си работодател можеш да искаш 100%-тно увеличение на заплатата и същевременно да ти плаща и за времето на стачка.Това е пазарна икономика ,опитайте и ще видите как е.Всеки работещ ,с образовение,кадърен човек заслужава да бъде оценен,това се случва с много ,много работа!

# 1 061
  • Мнения: 5 808
Не ви отива на работещите в сферата уж на образованието и имащи педагогическо имащи педагогическо  да се държите и изказвате по такъв начин.Някой обърнал ли е внимание,колко усмихнати и доволни са всички митингуващи учители попаднали в полезрението на камерата на някоя медия?!Те изглеждат не като на стачка,която решава професионалното им развитие,ами точно като на" седянка".
По какъв начин трябва да се изказват "имащи педагогическо образование"?С ехидна усмивка и безхаберие,като министъра!Аз предлагам на всички желаещи да заемат местата на подалите оставка учители и да видим колко време ще издържат.Да разберат за какво става въпрос и как се работи в училище,тогава пак ще говорим!
Стига с това де! Разбрахме, че за вас това е най-тежката професия и никой друг не може да я практикува. Но защо мислиш, че другите работи са мноооого по-лесни! Ела да видиш дали ми е лесна работата, или отиди в болница, пожарна и т.н. тези на първо четене ми идват, не визирам конкретни професии! Не казвам, че е лесно да си учител, но с такива изказвания някак си се омаловажава труда им съвсем!
За нас не е тежка,ние сме свикнали и си обичаме професията!Но ние имаме много повече отговорности и за това искаме адекватно заплащане!

# 1 062
  • София
  • Мнения: 2 300
Когато някой не е доволен от работата си и не я върши със желани ,напуска .Аз лично ви подкрепям да излезете на свободния пазар на работна сила и да видите и вие как е ,дали е лесно  и дали на частния си работодател можеш да искаш 100%-тно увеличение на заплатата и същевременно да ти плаща и за времето на стачка.Това е пазарна икономика ,опитайте и ще видите как е.Всеки работещ ,с образовение,кадърен човек заслужава да бъде оценен,това се случва с много ,много работа!

Хайде стига с това напускане...и не е вярно, че като си кадърен не можеш да си намериш работа, която е поне 2-3 пъти по-добре платена от тази на учителите...

# 1 063
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Какво означава "казаха едно и също нещо не с проценти ,а с цифри и заблудиха всички" newsm78?!Съжалявам ,но на интелигентен човек,висшист не може толкова лесно ,с толкова елементарни неща да го заблудят.Ами те не бяха ли пресметнали какво е в проценти,каква сума искат ?Те просто държат на 100% увеличени ,но съм абсолютно сигурна че на 80% от стачкуващите не им е ясно какво означава това като сума.Можеш ле да искаш нещо,да имаш претенции и същевременно да не си наясно със себе си?

Не си добре запозната. Всеки ден правим събрания, където се обсъждат и дискутират новите, ако въобще има такива проекто споразумения. Едва миналата седмица имаше такова в писмен вид.
Проектите, които се спускат от министерството са изключително неясно и неподробно написани и с твърде много капани. И тъй като човек преди да подпише, че е съгласен с дадено споразумение първо мисли и преценя дали е в негов интерес: СТАЧКАТА ПРОДЪЛЖАВА.

# 1 064
  • В ЛЮтеницата
  • Мнения: 328
Ами вижте какво е адектватно заплащане, според тези, които изкарват парите:
" Васил Велев: Ако бизнесът плащаше на учителите, щеше да им даде по-малко отколкото им предлага правителството
24 октомври 2007 | 17:57 | Агенция "Фокус"
София. Бизнесът смята, че офертата на правителството към учителите за 650 лева брутна средна работна заплата за сектора даже е щедра. Това заяви пред Агенция “Фокус” Васил Велев, председател на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ). Той цитира данните от проучване, направено от асоциацията, според което преобладаващата част от бизнеса смята, че заплата от 557 лева е реалната сума, която учителите трябва да получават. “Т.е. мениджърите биха платили толкова на учителите, ако те трябваше да им дадат заплати”, коментира Велев. “Това са хората, които създават Брутният вътрешен продукт и са хората, които плащат всъщност тези заплати”, допълни още той. “100% увеличение в заплатите не може да се получи в никой сектор в рамките на една година. Това го няма никъде по света”, категоричен бе председателят на АИКБ. “Някои учители могат да изработят повече, ако нямат ограничение в часовете, които да преподават и могат да бъдат ангажирани на академичен принцип в няколко училища. Тогава добрите учители ще могат да получават два пъти повече отколкото сега. Но това няма да е средно за всички”, обясни Велев.
Той смята, че общественият интерес не позволява 100% увеличение на заплатите.
Според Велев е недопустимо и обслужващия персонал в училищата да взема повече от обслужващият персонал в болниците, общинските администрации и др."

Общи условия

Активация на акаунт