различни религии - християнин с мюсюлманка

  • 5 850
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 631
Ако родителите ви нямат нищо против - тогава няма какво да се чудиш  Hug
Аз имам приятел мюсюлманин, женен за християнка! Обичат се, имат си прекрасно дете и нямат спорове и скандали, породени от религиозни вярвания!  Peace
Но пък имам и приятелка, чиито родители не и дават да има интимни отношения с християнин, разбирай - българин Confused

 Hug

# 16
  • Мнения: 455
Имам приятели евреи, католици, мюсюлмани /Божее, каква баклава ядем когато е тяхната "прошка"!/... Те са прекрасни хора и най-малко се сещам за религията им. Важно е какви са отношенията между хората. Не смятам, че в 21 век трябва да се придава такова значение на вероизповеданието.
Мисля, че религията до голяма степен се използва с политически и користни цели и по този начин се манипулират големи общности. Изкуствено се насажда вражда между различните религии, което при по-елемантарните хора рикушира в междуличностните отношения. Това обяснява и възраженията на роднините при браковете между  хора с различно вероизповедание. Без претенции да съм компетентна и да налагам мнението си ще каже, че колкото са по-ограничени хората - толкова и проблемите на младите са по-големи.
Напълно подкрепям мнението ти!  Peace

# 17
  • Мнения: 13
Много ви благодаря за пожеланията и позитивното мнение. Честно казано мислех че има доста дискриминация у нас, аз лично не съм се сблъсквала директно, защото съм с българско име, но имам доста роднини и приятели които са го изпитали. Прави сте, че голяма роля играе и мнението на родителите /и аз знам за много развалени семейства само заради тяхното неодобрение/ за щастие и моите и неговите родители ни приемат и ни уважават толкова, че да се радват за бъдещата ни сватба Simple Smile. Доста се притеснявах за реакцията на нашите, мислех си че са приели връзката ни, но можеше и да се надяват да не е това мъжа на живота ми, но уви Simple Smile ТОЙ е бил.
Притесненията ми са относно децата, незнам дали ще се чувстват добре като деца на родители с различни религии. Незнам дали някой ден няма да се срамуват да кажат, че е така. Иска ми се да успеем да ги възпитаме така, че те да изберат своя път и вярата си и да не се чувстват различни  Embarassed

# 18
  • Мнения: 804
Най-добри пожелания за бъдещия ви живот, мила.
Не е важно как назоваваш своя Бог, а какви са посланията, които  отправяш в молитвите си.
Вярата ви един в друг, любовта, партньорството и приятелството -това е религията на едно семейство.
Дано сте щастливи  bouquet!

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile Сложете ново начало и станете будисти.
Сега сериозно.
Ако успеете да запазите толерантността помежду си, всичко ще е наред.

# 20
Щом изобщо поставяш въпроса тук, значи не сте особено вярващи  и не сте наясно с нещата.За вас религията е повече национална принадлежност, както е и при повечето от пишештите тук.Така , че какъв ви е проблема?Обичате се- вземете се и успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт