Дано се отворят класните стаи .....

  • 2 681
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Егати наглеците. Докато подкрепяме или оплюваме даскалите, депутатите си увеличили заплатите с 44%. Ей тъй, на, да не мизерстват.


 

Маргии, и аз бързах да купя учебниците/имаше списък в училището/, толкова ни върна назад финансово този септември месец, а то какво стана - стачка. Crossing Arms


То навлеци е меко казано  Peace


И ние така бързахме с учебниците и на Тузлата дето ходихме и на горкия ни бюджет свят му се зави та още не може да влезе в релси. И последната вноска на заема просрочихме , а то едни лихвиииииии  Shocked разногледа станах от тях.
 Дано поне започнат във  вторник  Peace

# 16
  • Мнения: 3 504
За нас обикновените хора, живота е труден. С моята скромна заплата, запуших две дупки и заплатата я няма #2gunfire А горките депутати #Cussing out

# 17
  • Мнения: 154
честно казано, стачката не разрешава проблемите, просто трябва да се сменят доста хора от горе. както всички искат по-високи заплати, така всички тези трябва да мислят преди да гласуват и да гласуват. а учителите са мнооого важни - поне да ограмотят децата ни. аз на сина си ще обясня, но колко родители могат да обяснят каква е системата? и с една колега тази сутрин си говорихме, че ограмотяване определено е нужно - нещата са свързани - данъците и заплатите в бюджетната сфера /това най-грубо, връзката е доста по-фина и сложна/. и не само това - на много хора не им е ясно, че кметът най-често царува, но почти не управлява. че много по-важно е какъв е състава на общинския съвет. щото след като първанов бе избран първия път бях свидетел на подобно изказване от пенсионер / т.е. твърд електорат, който по корем ще се влачи, но ще гласува/: "и к`во стана - уж избрахме първанов, пък пенсиите не ги вдигна... "Shockedи прочие.и за зеленогорски тази сутрин в тролея: "ей, не се накраде тоя. трети мандат, разпродаде плевен"  Shockedама тия хора не са в час.кой кмет еднолично и по своя воля продава каквото и да е? тези май не са и чували за общински съвет и компетентност на различни органи...и тия имат равен глас с моя. не че съм гласувала.та за учителите, определено с 400 лв. месечно се живее трудно, особено ако всеки ден се явяваш пред хора, които те гледат и оценяват не само професионално, но и външно. не може учителят да ходи с един кат дрехи цял сезон. да плаща сметките за ток, вода, парно, телефон, храна, да има пари за своите деца, и да отделяш нещичко и за душата си.вярно, че има много хора, които живеят с по-малко на месец, но от тях не се иска да бъдат търпеливи и усмихнати, да обясняват по 100 пъти едно и също нещо до затъпяване и все да са приветливи и да се харесват на децата. не че няма и други учители - такива, които не заслужават даже сегашните си заплати, камо ли увеличение.  ама то всяко стадо си има мърша. НО не мисля, че стачката е решение. човек трябва да упражнява правата си така, че да не накърнява правата на другите, т.е. в разумни граници. когато премине границата, ще предизвика само неприязън и дори тези, които са го подкрепяли, ще се отдръпнат. дали учителите не преминаха границата?малко дълго стана, ама в момента нямам работа. ще прощавате, ако съм досадила, или ако съм засегнала някого.

# 18
  • Мнения: 249
Споко хора на мен ми се обадиха сутринта-ОТ УТРЕ СМЕ НА УЧИЛИЩЕ И НА ГРАДИНА. Laughing

# 19
  • Мнения: 3 504
В Пловдив учителите не са съгласни с това споразумение, мислят, че ще ги прецакат, че Синдикадите ще подпишат.

На Дони училището искат още да стачкуват.

Че ако се каже довечера по новините, че стачката спира, не означавало, че учителите са съгласни... и разни такива, та ще видим утре, дали само пак определени ще работят newsm78 #Crazy

# 20
  • Мнения: 5 531
Много се нядявам вече да започнат да работят че напълно #Crazy. Вече си изчрпах всички възможни варианти за гледане на децата. А болнични и отпуска не мога да взимам. А що се отняся до заплатите, моята стига за първите 2-3 дена сед като я взем, да запълни дупката до заплатата на мъж ми.

# 21
  • Мнения: 3 504
Дони сега ми каза, че стачката продължава в негото училище, няма да ходи на училище Shocked

# 22
  • Мнения: 686
И ние от утре сме на училище Grinning

# 23
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
И в училището на децата ми стачката продължава! На малкия му харесва  Mr. Green а на големия му се ходи.

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 20:43 от мамаРаче

# 24
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Нашите стачкуват

# 25
  • Мнения: 2 425
Моите дечица от утре започват Peace

# 26
  • Мнения: 89
Ужас! Нашата градина продължава да стачкува.  #2gunfire Направо вече изнемогвам. Не мога да се върна на работа и сега като стачката свърши и на род. среща ще кажат да дадем по 50-60 лв. и ще се отвори поредната дупка в бюджета. Недоумявам как  е възможно хем да могат да си позволят да не работят 1  месец (което значи никакви приходи за градината), хем после да казват, че няма пари за играчки и материали. Малкият ходи в същото детско заведение, но на ясла и там вече се изръсих една бърза стотарка плюс четири плика с играчки, дискове, книжки и още какво ли не. #Crazy #Crazy #Crazy Крайно време е да се намери разумно решение на проблема, но трябва компромис и от двете страни, а не да се инатят като магаре на мост.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 351
Тук вече работят.Щерката още в първите дни на стачката направи една композиция от скоч, шарена опаковъчна хартия и изкуствено цвете  Sick.Написа на нея "честита нова заплата"
Днес тържественно си я отнесе с намерение да я подари на госпожата.Не ми се мисли тази госпожа как ще се почувства  ooooh!.Но пък детето е толкова щастливо  Laughing

# 28
  • Мнения: 549
   hahaha
Щерката още в първите дни на стачката направи една композиция от скоч, шарена опаковъчна хартия и изкуствено цвете  Sick.Написа на нея  "честита нова заплата"
Днес тържественно си я отнесе с намерение да я подари на госпожата.Не ми се мисли тази госпожа как ще се почувства  ooooh!.Но пък детето е толкова щастливо  Laughing
Ех, че добро дете! Умно!

Моята щерка още се помотва нещастна в къщи. А е първи клас! Вече губя надежда!  Sad Добре, че малкия поне ходи на градина.

# 29
  • Мнения: 3 504
Това пък, че детските градини стачкуват, не мога да ги разбера. Като искат да го правят, да си определят един екип, който да ги представлява, а градината да си работи. Това все пак не са ученици, по големи и самостоятелни, а малки деца, които трябва да бъдат гледани.

Нашите в началото бяхма сборни групи, но от 3 седмици вече си работят нормално. Иначе щях да лудна и аз, а пък си мисля, че тези спец. заведения, те ако стачкуват, как ще се отрази на децата, ами някои, които имат нужда от рехабилитация... жизнено важна..  Crossing Arms То, ако трябва целия народ почти трябва да възстане, защото особено пък държавните институции, там навсякъде са малки заплатите. И ние не можем да живеем с 280-300 лв. Crossing Arms Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт