СПОНТАНЕН АБОРТ - да поговорим - 2

  • 119 662
  • 1 017
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Момичета, отскоро ви чета и преди дни се включих и аз да споделя. От няколко дни се чувствах чудесно, излязох от кризата си, погледнах положително на нещата и изобщо мислех само хубави неща.
Днес- малко повече от месец след абразиото, отидох на контролен преглед и ахнах. Откриха ми кисти и на двата яйчника, миомен възел и ДВУРОГА МАТКА!!! Замая ми се главата от ужас. Не знам къде съм вече. Само преди два месеца се радвах, че ще имам бебе, че при мен всичко е наред, а сега изведнъж преминах от "другата страна" - на жените с проблеми. Звучи ужасно, но не мога да приема още това!! Не мога да повярвам, че се случва на мен. Много добре знам, че всичко може да се поправи, че няма непоправими неща и, че много жени са минали през много по-тежки и по-дълготрайни проблеми, но това не ме успокоява. Всяка от вас е минала и минава през трудни моменти, затова ме извинете, ако думите ми изглеждат като само аз имам трудности. Просто трябваше да споделя. Sad

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
desive78, успокой се мила, потьрси и мнението на втори лекар задьлжително. Досега някога казвали ли са ти, че има сьмнение за двурога матка, защото за толкова години така изведньж някак си ми звучи малко странно  Thinking а за миомния вьзел зависи колко е голям - дколкото знам ако е над 1.5 см се преприемат мерки. Има много жени, които имат малки миомни вьзелчета и дори не разбират  за сьществуването им ако не нарастват. А относно кистите не разбрах точно какво са ти казали - един вид, че е поликистоза ли? Защото и на мен така миналата година един доктор ми изкара акьла  ooooh! колко ревах ... и после като отидох при точния човек се оказа, че всичко е ок и дори правихме фоликуметрия и се оказа, че си имам нормална овулация , направих си и хормонални изследвания и да чукна на дьрво и те си бяха абсолютно в норма. Дори и забременях.
Така че не се тревожи, консултирай се с още един, ако трябва и двама специалисти, стискам ти палци всичко да е наред  Hug

# 62
  • Мнения: 7 716
Дesive78 , как двурога матка? Shocked На абразиото не ти ли казаха?

# 63
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Desive78, наистина говори и с втори, че и с трети лекар, ако трябва. Би трябвало да се види досега като има такъв проблем.
Колкото до спонтанния аборт, и аз само преди седмица минах през този кошмар. Все се питам аз ли го предизвиках, не се ли пазих достатъчно, или просто трябва да съм благодарна /звучи абсурно/, че нещо непредотвратимо стана толкова рано, а не в по-късен месец. Ама е време да спра.  Знам само, че ако пак забременея, ще кажа на хората около мен. Сега уж пазихме в тайна хубавата новина, обаче стана така, че трябваше да започнем с лошата и добре, че тези хора бяха край нас и ни подкрепяха. И знам, че човек трябва да вярва в хубавите неща-никакво отчаяние и никакви лоши мисли!

# 64
  • София
  • Мнения: 23
Здравейте и от мене! До сега не съм писала тук, но и аз имам аборт след мисед в 10г.с. и мисля, че е по-добре да споделя и аз мъката си. Това беше преди повече от два месеца, но още не мога да се съвзема. При мене имаще и един утежняващ момент след изказване от майката на приятеля ми/ не бяхме казали на никого, искахме да изчакаме до 12г.с./ : Около месеца след аборта започнах отново да стортувам и да правя гимнастика сутрин. И точно ден преди рождения ми ден тя прави следното изказване: "Вместо да прави гимнастика, защо не вземе да мисли за дете и да забременее", и защо не се радваме на бременността на сестра му. Естествено, че се радвам на нейната бременност, но представете си, как се чуствам.... А нейното изказване не може да излезе от главата ми, дори и сега, когато се налага да пия успокоителни и антидепресанти.
Толкова ми се иска скоро да започнем с опити отново, но усещам, че психически изобщо не мога да се възстановя.
Извинете ме за обърканото описание, но това е в главата ми...

# 65
  • Мнения: 7 716
Бобси, всичко ще е наред, още малко, ще успееш.

# 66
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 911
desive78, на мен ми казаха за двурогата матка след цветната снимка. Иначе единствено много добър специалист ехографист може да го види. Не всеки лекар може да открие такова нещо на ехограф. Направи си консултация с някой друг или цветна снимка. Това е най-сигурния начин. А двурогата матка не е толкова страшна диагноза. Аз имам такава и за сега имам една успешно износена бременност. Просто при двурогата матка става по-трудно с раждането. За миомния възел обаче се налага да предприемеш нещо и да разбереш колко е голям.
Пожелавам ти да намериш твоя лекар и да се справиш полека лека с трудностите! Hug

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Благодаря ви за подкрепата момичета.
Geia смятам, че съм намерила своя лекар слава богу. Тя работи в Майчин дом, добър специалист е, но не знам доколко е възможно да не види двурога матка при абразиото,защото тя го прави. Но както казваш ти- не всеки лекар може да види това на ехограф. Досега не са ме гледали с вагинален, само през бременността, но тогава все пак друго се гледаше и никой не е търсил проблем извън плодния сак. И сега за първи път с вагинален в болница и още с първото поглеждане- яяя какво имаме тук -двурога матка. А аз казвам- ама как може никой да не е разбрал, казвали са ми че само е обърната. А доки - ааа изобщо не е обърната!!!
 Знам, че с цветна снимка може да се види какво е положението и каква е преградата. Но още не съм стигнала до там- все пак го разбрах преди ден.
Миомният възел е 2 см и е някъде отвън или отгоре не запомних, но ми обясни доки, че няма да навреди в този момент нито на бременност, нито на износване. За по-нататък ще видим.
А за кистите вече не знам. Правих хормонални изследвания точно преди да забременея. БЯха наред с изключение на нисък естрадиол. Но въпреки това имах овулация и дори забременях същия месец!!! Сега откъде тези кисти??? Съвсем се обърках....
Доки ще ме види пак на 23-ия ден от цикъла, за да видим тогава пак нещата и вече ще питам всичко подробно. Но ми се ще да ида на хубав ехограф, каквито има във Фемина и там къде провят фетална морфология. Именно на такъв ми видяха празния сак преди месец и сама се убедих че е перфектен апарат просто.
И така. Малко прекалих с писането май.
 Hug

# 68
Може би ще ми стане по-леко, ако споделя с вас, момичета.Имам една сполучлива бременност и два спонтанни аборта след това.Тежко ми е.......Дано имаме шанс все още.
Много искаме да имаме още едно здраво дете.Имам един спонтанен аборт с обилно кървене беше миналата година.Преди две седмици пак този път миссед.Ужас радостите ми угаснаха...Трябва да си правим хромозомни изследвания.Моля ви кажете ми ако знаете, ако сте правили такива в Майчин дом предварително ли се обаждаш да заявиш час или отиваш просто когато си решил.И какви са сумите които се плащат.Трябва ли да имаш направление.
Благодаря ви предварително.

# 69
  • Мнения: 7 716
Милинкото, ето ТУК  една голяма тема с много информация.
Можеш и да зададеш въпроси на проф. Кременски он-лайн. Успех.

# 70
Милинкото, ето ТУК  една голяма тема с много информация.
Можеш и да зададеш въпроси на проф. Кременски он-лайн. Успех.

Много ти благодаря.Знам за темата чела съм я вече.Още нямам отговор и затова  питам тук.
Благодаря ти за подкрепата.

# 71
  • Мнения: 4 351
bobsi,  Милинко - много съжалявам момичета Sad

bobsi има два начина да се справиш с бъдещата ти свекърва - или я игнорираш и не и обръщаш никакво внимание, или и казваш какво се е случило и и затваряш устата. И на мен преди аборта все ми повтаряха - "айде къде е бебето", ама ела да видиш сега, никой не отваря дума по въпроса. Свеки се опитва, ама не смее в прав текст да попита къде е проблема Wink

# 72
  • Мнения: 40
Здравейте момичета! Искам да ви разкажа историята на едно момиче и дано ако е регистрирана ту и се познае да не се разсърди. Просто искам да ви окуража и да ви дам надежда. Та момичето забременява и в много късен месец, тъй като си има много проблеми с приятеля (тормози я бие я и т.н.) решава да направи аборт. Ако не се лъжа е била в 5 месец. От там и почват мъките отива на лекар и и казват че има рак на матката. Какъв ужас е преживяла само тя си знае. Почват да и правят хиляди операции всеки месец, които са доста болезнени и не се знае дали ще са успешни. Тя не е знаела дали ще живее пък какво остава за деца. Минава време и се запознава с едно момче. Обичат се, живеят заедно и са супер щастливи. И как мислите свършва историята? В момента разбрах че е бременна в 4 месец. Не съм я виждала от доста време, но предполагам че е много щастлива. Та Господ понякога ни наказва за грешките, но в даден момент ни прощава и ни дава това което сме искали. Пожелавам на нея безпроблемна бременност, а на вас всичко най-хубаво. Не се отчайвайте и вярвайте в добрия край. Повечето от вас ще си кажат ми то и се е върнало, но тогава е била много млада и не е имала никаква подкрепа от никой, дори от близките и. Пожелавам ви идващата година да е по-добра и по-успешна за всички нас. И в най-скоро време да има за какво да се хвалим. Обичкам ви и късмет.  Hug И помнете че всичко идва от психиката. Ако си измисляме проблеми, то тях наистина ще ги има.   bouquet

# 73
  • Мнения: 1 226
Съжалявам, че трябва да се запиша и аз в тази тема.Съжалявам за всички, които са тук.За 1 година ( тази) преживях 1 мисед, и 1 спонтанен аборт.Чудя се какво още ме чака.Тежко е, много е тежко и боли.Надявам се да го преодолея.

# 74
  • Мнения: 40
Stelllla съжалявам. Имай вяра. Следващият път всичко ще е наред. Остава ти да преживееш няколко сполучливи бременности, всичко лошо е вече зад гърба ти.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт