Проблем с буквата"Р"

  • 2 812
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, преди да го водиш детето на косултация, питай Ниннна и Съни в логопедската тема  Peace

да, да... мерси за подсещането, но аз вече ги питах.
Трябва да го видят.  Simple Smile

  bouquet

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Шани, двете са страхотни! На Нина и Съни наистина можеш да им се довериш, а ако има проблем, ще се справите много бързо с тяхна помощ!  Peace И скоро да се похвалиш!

# 17
  • БГ
  • Мнения: 352
Синът ми го заведох на 4год. и 7 м. на логопед  за буквата р и след 3, 4 посещения се научи.

# 18
  • Мнения: 967
Ние бяхме на логопед, когато малката беше на 3 години (за съскане, ш-кане и леко заекване заради копиране от бабата). За 3 месеца проблемите се решиха. Не виждам защо да е малка, те имат подходи и методи и към по-малки деца. Процеса е изключително игрови, много се радват децата на тези посещения и на тази възраст са изключително възприемчиви.

# 19
  • Мнения: 8 999
Моите деца са съответно на 7 и на 6 г. Все още изговарят гърлено, т.нар. "френско р", но не мисля, че това е проблем. Дори и никога да не се научат да изговарят "Р" така, както е прието за правилно в България, не бих се тревожила.
Някои хора до смъртта си не могат да казват "Л" например, но никой не се впечатлява чак толкова.

# 20
  • Мнения: 6 417
Дъщеря ми е на 6 и също имаше проблем не само с Р, но и с Л, З, Ч и Ш. Изведнъж това лято проблемът й изчезна. newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 7 191
Хм, аз лично се научих да казвам "р" в пети клас.
Така че не виждам проблем. Grinning

# 22
  • Мнения: 288
Моята принцеса до преди една год. също не можеше да казва Р,но вече го изговаря много добре.Не мисля че трябва да се притесняваш PeaceЩе видиш че сама ще се справи

# 23
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми не може да казва "Р".Изкарва го нещо между френско "Р" и не знам какво още.Дразни ме това, но на нея хич не й пука.На 8г. е.Миналата година няколко месеца я водих на логопед.Жената каза, че й е на езика да го каже, само трябва да си прави упражненията.По 10 минути на ден.Ама моето е дете-идиотче.Не иска и това си е Crossing Arms
Повече не съм настоявала.

Общи условия

Активация на акаунт