Имам ли право на избор?

  • 2 977
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
Винаги имаш право на избор, но важното е да вземеш правилното решение.

 Peace

# 16
  • Мнения: 4 784
Имам приятелка точно от Бургас, която наскоро роди секцио по желание.

# 17
  • Мнения: 814
Аз родих секцио пожелание Peace. В частните клиники няма никакъв проблем

# 18
  • Мнения: 2 498
Разбира се, че имаш право на избор...вторият път родих със секцио по желание....

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз родих със секцио, защото така избрах и така прецених за себе си. Имаш право на избор, това си е твоето тяло и твоето бебе. За нещастие, в БГ изборът си върви с цената - независимо от плащанията към "Касата", които си правила - ти или бащата на детето ти.

# 20
  • Мнения: 7 474
Имаш право на избор  Peace Леко раждане и успешен избор!

# 21
  • Мнения: 4 451
Официално - не. Срещу пари - да.
Абсолютно! Дано е правилен избора ти. Praynig

# 22
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Имаш право на избор,но си помисли добре. Peace

# 23
  • Мнения: 553
Има доктори чиято програма е доста натоварена и практически само планирано секцио израждат- защото става за 10 мин и то планирано иначе просто не са в състояние да поемта ангажимент наистина...естествено - платено е.
Аз ъсм много против секциото ей така
моя добра пиятелка ед.ва не й докараха сепсис.
не знам дали занеш но при планираното секцио, трябва докторите доста добре да изиминтират с външна намеса хормоналните промени които настъпват при естественото раждане- и зада се отвори шийката на матката и да може свободно да изтичат лохиите и заради кърмата и мастита еветуално- биеят се хормони окситоцин в голямо количество ако не се лъжа, което колкото и да са прецизни - не могат да улучат колко а и го бият наведнъж а иначе се натрупва с часове докато траят контракциите и т.н. стрес за организма. И отделно че се режат 3-5 ли пласта кожа и мускули които не им влиза в биологията да се възстановяват от такива интервенции на 100%. Отделно пък срастванията които могат да се получат от всяка операиця- мен са ме опирирали от перитонит на времето и след години получих преплитане на червата именно от сраствания от операцията...

Не се сърди но според мен жените които искат секцио по желание всъщност искат да не поемат отговорност по време и за раждането или от страх или от неувереност... защото след операцията не боли по-малко и възстановяването е  по-бавно и трудно при равни други условия, само дето отговорността при секциото е 100% в докторите а при нормалното раждане и от майката се очаква адекватно поведение и усилие...
нека сме честни като искаме нещо защо то и.скаме и ако тези мотиви са ОК за тебе- търси лекар който да го практикува. не е такъв проблем, въпростъ е дали после няма да се чувстваш помалко и потайничко страхливка от това си решение. Доколкото знам и за бебето е многократно по-голям стреса да се роди със секцио заради прекалено бързата промяна. 

 

# 24
  • софия
  • Мнения: 636
Имаш пправо на избор - срещу заплащане и при познат лекар. Аз съм за планираното секцио. Нищо не заменя спокойствието и липсата на стрес. Родих планово секцио, имам и медицински показатели - късогледство и ретинопатия, тесен таз и едър плод, както и лекаря ми е приятел, но все пак мисля, че дори и да не беше така, пак щях да се спра на този вариант. Парите нямат значение пред живота на детето и собственото ти спокойствие и сигурност.

# 25
  • Мнения: 525

Не се сърди но според мен жените които искат секцио по желание всъщност искат да не поемат отговорност по време и за раждането или от страх или от неувереност...
 
Не мисля,че избора е свързан с отговорността, която така или иначе вече е поета в една или друга степен.
Но страхът е голяма работа:)

# 26
  • Мнения: 593
Оооо, никак не съм съгласна с ocenid  Naughty Crossing Arms Ето, аз родих по нормален начин първия път, поех отговорност, бях смела, както казва тя, че трябва да бъде всяка жена..... и никога няма да си простя тази грешка, навлякох си куп неприятности за цял живот, както и на бебето! Затова сега ще родя секцио по мое ЖЕЛАНИЕ! Peace

А,   по въпроса???? В никоя частна клиника мисля че няма да ти откажат секцио, успех Peace

# 27
Разбира се, че можеш да родиш секцио платено във всяка болница.
Аз също съм против секциото. Освен по мед. показания.
Моя приятелка / със добри възможности/ и във доста добра клиника, едва я върнаха от ония свят!!!!! Аз бях доста потресена, защото доктора е име, но.......Рискът от секциото е много по-голям , за разлика от нормалното раждане.
Разбира се нормално раждане с упойка. Аз така родих и съм супер доболна - възтановяването е бързо и леко.
Успех.

# 28
  • Мнения: 22 436
Срещу заплащане може да ти направят секцио.
Но не мога да разбера защо жените искат секцио по желание. И при него боли, и при него си има период на възстановяване, който в някой отношения е много по-дълъг отколкото при естественото раждане.
Аз родих секцио по медицински причини, но ако можех да избирам щях да искам естествено раждане.

# 29
  • Мнения: 411
Благодаря ви за съветите! HugИмам известни опасения,че няма да мога да се справя с нормалното раждане,вземам под предвид това,че страдам от страхова невроза ли как там беше,така и не ми лепнаха диагноза,което ще рече панически страх в определени ситуации не задължително екстремни.Сърцето ми прескача от време на време,но личната ми лекарка каза,че било на нервна основа и не ми прави никакви изследвания.Това се случва при уплаха,дори лек стрес,умора,напрежение...А какво ще стане при нормалното раждане?Ако започне да ми прескача и да се задъхвам,да изгубя съзнание?...Не искам дори да си помислям...Ужасно ми е слаб организма,така си го чувствам от много време насам,малко след смъртта на брат ми.Та защо,ако мога чрез секциото да си осигуря известна доза увереност и спокойствие,да не го направя.Според мен бебо усеща кога и колко съм стресирана,и ако аз бъда спокойна,то и бебо ще е.И не бягам от отговорност.Точно обратното!
Благодаря ви,мами!Добре ми идват всички ваши съвети! Hug

Общи условия

Активация на акаунт