Подсладена вода и жълтеница

  • 5 064
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
В цял Добрич го няма, аптекарките се стряскат като разберат, че е за малко бебе и казват,че е ненормално и опасно.Също така разбрах, че не го произвеждат от близо половин година, така че ако някоя от вас набара в някоя аптека това прахче, да знае че е старичко.пробвала.

Аз от Добрич го купих преди три седмици, но не на прахчета, а на таблетки (не че съм ги давала де). Само, че се дава със зелена рецепта и на свободен режим не може да се купи

# 16
  • Мнения: 3 146
Около 2 месеца теди имаше жълтеница и давах подсладена вода, както и кърма.Но през нощта винаги е била само на вода.После постепенно махнах захарта.Алергии не сме хванали от захарта.

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
При мен и двете деца бяха с по-силна жълтеница. Първото си го гледах в БГ и ме караха да давам глюкоза. Колкото повече толкова по-добре. Мисля, че с тази глюкоза обърках кърменето. Като спрях глюкозата започна да не му стига млякото и да отслабва. Явно тази глюкоза доста е засищала.
Тук на Острова системата е съвсем различна. Казаха кърма колкото се може повече. Точно както е описано в статията. Колкото повече ака толкова по-добре. Слънчевата светлина също намалявала билирубина и ми казаха да държа бебето близо до прозореца, когато не сме навън. Да го будя за хранене на 3 часа през деня и нощем да не го оставям да спи повече от 6 часа. Ами преборихме жълтеницата с кърма. Значи ставало и така  newsm78.
Май това тъпкане с глюкоза и лекарства е доста безсмислено, при едни не толкова високи нива на билирубина. И двата ми бебока бяха станали с оранжева кожа и жълти очички.

# 18
  • Мнения: 3 550
Аз пуснах темата навремето. Сега да се отчета, че бебокът се оправи от жълтеницата без захарна вода и глюкоза. Само на кърма. В края на 2-рия месец беше се изчистил.

Общи условия

Активация на акаунт